Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Bizarr gyógyító energiák. Mi...

Bizarr gyógyító energiák. Mi a véleményetek? (többi lent)

Figyelt kérdés
[link]

2015. febr. 5. 14:03
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen cikkeket a háttérhatalom sugározza bele a HAARP-pal az újságírók agyába, hogy mégtöbb szintetikus gyógyszert és autizmust okozó oltást rá lehessen sózni az emberekre.
2015. febr. 5. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
75%

Nem néztem linket de nincs bizar energia.

Csak energia.

2015. febr. 5. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 Passiflora ***** válasza:
4%

Az a véleményem, hogy mivel a cikk szerzője ugyanaz a Boldogkői Zsolt, aki a homeopátiás szerekkel kapcsolatban nagy nyilvánosság előtt egyértelműen (és ráadásul könnyen bizonyíthatóan) a valóságnak nem megfelelő dolgokat állított, ugyanúgy mint azt Vágó István és a Szkeptikusok Társasága teszi évek óta (és akkor még finoman fogalmaztam), engem személy szerint innentól fogva nem érdekel semmilyen témában a véleménye, és nem érdekelnek az eszmefuttatásai, még annál objektívebb témában sem, mint a "bizarra gyógyító energiák", mert a szememben ezzel hiteltelenné vált, lejáratta magát erkölcsileg.


Nem tudom megítélni, hogy azért tett ilyet, mert biológus létére nincsen benne annyi szakmai igényesség, hogy tényszerűen tájékozódjon arról, amit nem személyes, szubjektív véleményként, hanem TÉNYKÉNT kijelent a televízióban, vagy azért, mert valamilyen motivációból tudatosan próbál megtéveszteni embereket, és tisztában van vele, hogy jó eséllyel meg is teheti, mert a laikus közvélemény egyrészt nem kérdőjelezi meg sem a hozzáértését, sem a szavahihetőségét, sem az etikus viselkedését (ugyanúgy, mint - egyébként teljesen érthető módon - Vágó Istvánét és a Szkeptikusok Társaságáét sem), így feltétel nélkül hisz neki, másrészt ha nem így lenne, az emberek túlnyomó többségét vagy nem érdekli olyan szinten a téma, hogy forráskritikával éljen, vagy nincsen olyan szintű angol tudása, hogy - mind humán, mind álatgyógyászatban engedélyezett és használt - homeopátiás készítményekkel végzett kettős vak placebo kontrollos klinikai vizsgálatok eredményeinek a publikációit olvasgassa angolul a világhálón, és saját maga szembesüljön vele, hogy a bizalmával visszaélve arcátlanul hazudnak neki évek óta ebben a kérdésben, minden különösebb következmény nélkül.

2015. febr. 5. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Passiflora:


Új btk

XXI. FEJEZET

AZ EMBERI MÉLTÓSÁG ÉS EGYES ALAPVETŐ JOGOK ELLENI BŰNCSELEKMÉNYEK


Rágalmazás

226. § (1) Aki valakiről más előtt a becsület csorbítására alkalmas tényt állít, híresztel, vagy ilyen tényre közvetlenül utaló kifejezést használ, vétség miatt egy évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

(2) A büntetés két évig terjedő szabadságvesztés, ha a rágalmazást

a) aljas indokból vagy célból,

b) nagy nyilvánosság előtt, vagy

c) jelentős érdeksérelmet okozva

követik el


Remélem tisztában vagy vele.

2015. febr. 5. 17:15
 5/17 anonim ***** válasza:
43%

Nemrég láttam az ATV-n egy reggeli műsorban, melyben a homeopátiáról fejtette ki véleményét. Magam eddig csak jelentős hatóanyag tartalmú homeopatikus gyógyszereket szedtem, így nem tudok és nem is akarok abban állást foglalni, hogy működik-e a homeopátia homeopaták által elképzelt működési elve, de arról szeretném eloszlati a félreértését, mely szerint ez az elv teljesen szembemenne a hivatalos tudománnyal, ugyanis maga az elv a modern kvantumfizikával teljesen egyezik.



Olvastam egy másik írását is. Konkrétan ezt [link] melyben a kvantumgyógyításról és a távgyógyításról írt. Sajnos amiket leírt tömkelegében hibásak, hemzsegnek az alapvető fizikai hibáktól.



Amit pl X.Y a TV-ben művel szerintem sem igaz, ettől függetlenül a modern kvantumfizika szerint maga a jelenség működőképes. Most nem kívánok hosszas magyarázatokat kifejteni kvantumfizikából, esetleg megtehetem ha gondolja. A lényege az az egésznek, hogy maga a megfigyelés amely a hullámfüggvény redukciót okozza, ez a hullámfüggvényösszeomlás az amely során az anyagnak, anyagi tulajdonságai lesznek, mérhető fizikai mennyiségei pl hely, impulzus, stb. Maga az emberi (lelki), tudati megfigyelés okozza tehát a világ fizikai valóságát. Az ahogyan gondolkodunk a félelmeink, vágyaink, az hogy milyen kérdéseket teszünk fel a világról, alakítja magát a világot, mely csupán résztvevő. Ha nem figyelnénk a világot az nem is létezne !!



A távgyógyítás pedig az azonnali távolbahatás révén működhet. Azt elismerem, hogy nem mindenki képes ezt használni. De nemhogy szembe menne a tudománnyal, hanem éppen alátámasztja a modern kvantumfizika, mely szerint anyag nincsen, minden információ

2015. febr. 5. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
40%

Boldogkői profeszorral egyetértek!


Az, hogy egyesek esetleg sértő butaságokat írnak róla, az gyomorforgató, erről nincs is jelenleg szalonképes véleményem.

Inkább igyekszem nem meglepődni, hisz tudjuk, sokan képzelik magukról, hogy Ők találták fel a spanyolviaszt.

2015. febr. 5. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
48%

*professzorral


És ha már a Btk.-t elővetted:

XVII. FEJEZET

Az egészséget veszélyeztető bűncselekmények:


Kuruzslás


187. § (1) Aki ellenszolgáltatásért vagy rendszeresen az orvosi gyakorlat körébe tartozó tevékenységet jogosulatlanul fejt ki, vétség miatt egy évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

(2) A büntetés bűntett miatt három évig terjedő szabadságvesztés, ha a kuruzslást az orvosi gyakorlatra jogosultság színlelésével követik el.

(3) E § alkalmazásában orvosi gyakorlatra jogosult az,

a) akinek hazai egyetemen szerzett általános orvosi vagy fogorvosi oklevele van,

b) akinek külföldi egyetemen szerzett és honosított, egyenértékűségi záradékkal ellátott általános orvosi vagy fogorvosi oklevele van,

c) a külföldi állampolgár, aki engedély alapján oklevelének honosítása nélkül fejthet ki orvosi tevékenységet,

feltéve, hogy nem áll az orvosi tevékenységtől eltiltás hatálya alatt.

(4) A kuruzslás elkövetőjével szemben kitiltásnak is helye van.

2015. febr. 5. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

@5. "a ugyanis maga az elv a modern kvantumfizikával teljesen egyezik."

Ezek szerint Ön igen jó ismerője lehet a "modern kvantumfizikának"... Vagy tévednék?


Sajnos kétségeim vannak. Van személyes ismerősöm, aki kvantummechanikából ledoktorált, de tőle semmi effélét nem hallottam.

2015. febr. 5. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

"Most nem kívánok hosszas magyarázatokat kifejteni kvantumfizikából, esetleg megtehetem ha gondolja."

-Gondolom, de NE az ezotéria rovatban, inkább a tudomány rovatot javasolnám erre a célra.


"A lényege az az egésznek, hogy maga a megfigyelés amely a hullámfüggvény redukciót okozza, ez a hullámfüggvényösszeomlás az amely során az anyagnak, anyagi tulajdonságai lesznek, mérhető fizikai mennyiségei pl hely, impulzus, stb. Maga az emberi (lelki), tudati megfigyelés okozza tehát a világ fizikai valóságát."


-Nem, ilyen állítást nem fog olvasni fizikakönyvben. Ez ebben a formában áltudományos elkenés. Rendben, egy az eleje valóban hasonlít (!) arra, mit a kvantummechanikában szokás tárgyalni, csakhogy az a mikrovilág szintjén áll meg ebben a formában. Makroszkopikusan már sokkal inkább a statisztikus fizikát kell alkalmazni.

A legsúlyosabb csúsztatás a lélek belekeverése a kvantummechanikai "mérés" fogalmába. Nem, nem és nem, nem erről szól a mérés a kvantummechanikában, hanem teljesen objektív mérésről van szó, még gondolatkísérlet (Schrödinger és a cica...) szintjén is.

2015. febr. 5. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

"Az ahogyan gondolkodunk a félelmeink, vágyaink, az hogy milyen kérdéseket teszünk fel a világról, alakítja magát a világot, mely csupán résztvevő."


-Nem a világot alakítja, hanem a mi hozzáállásunkat, van némi különbség. Vagy Ön szerint ha holnaptól én úgy gondolom, hogy nekem 50% valószínűséggel lesz ötösöm a lottón, akkor ettől kezdve mag a világ fog változni és tényleg átlag kéthetente én viszem el a lottó ötöst? :D Hát hány lottó ötös lenne?

Persze ha hiszek a placebóban, akkor az sokat fog segíteni, ez is egy nagyszerű dolog.


"Ha nem figyelnénk a világot az nem is létezne !! "

-Na ez még az ezo témában is erős állítás. Akkor nem létezett a világ amikor még egysejtűek voltak, mert nem figyelték a világot emberek? Még ha lepontoznak akkor is vállalom a véleményem.

2015. febr. 5. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!