Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Meditációval hogyan lehet...

Meditációval hogyan lehet megőrizni egy szintet?

Figyelt kérdés

Az oké hogy szerzetesek, meg a Meditációs nagy "ős atyák mesterek, évekig gyakorolták, úgy hogy félre vonultak egy nyugisabb életformába, ahol távól vannak a világ zajától,

Van is egy jópár könyv kiadás mindenféle spirituális meditációs témában, önismeret, erősitések, stb.. Viszont,

a Mai ember aki szinte kb a hét mindennapján 1-2 szabadnappal dolgozik, állandóan munkába van, csak a megélhetés miatt, emberek közt,ingerek érik, tömegbe, sok stressz éri, az hogy gyakorolja igy ezt a meditációt. oké ha van szabad ideje, leülhet, ellazúlhat, relaxálhat, megerősitéseket végezhet, de akkor is másnap minden kezdődik előlről. tehát jócskán elnyomja. s ez is egy érési folyamat mint a sport, ahhoz hogy legyen valami érezhető hatása, forditva kéne hogy legyen, több időt nyugottan tőlteni.


2015. febr. 6. 16:54
 1/6 anonim ***** válasza:

https://www.youtube.com/watch?v=eh-TydercaM


Stressz elkerülése nem könnyű, de jó lenne, ha valamivel megpróbálnád a lelki békédet megőrizni. Jóga? Olyan környezet, ahol tudnak segíteni Integraktív.hu Himalája jóga

2015. febr. 6. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
2015. febr. 6. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
H megnézed, nem véletlen, hogy ezek az emberek elvonulnak kolostorokba, vagy remete életmódot folytatnak. A nyugati hétköznapi életben lehetetlen az ilyen szintű spirituális elmélyedést elérni. Nem elméletileg, hanem gyakorlatban. Még csak olyan lehetőség sem akad, ahová elvonulhatna az ember. De egy nyugati ember nem is választaná a lemondást csak azért, hogy szellemi értékeket szerezzen. Egy kis önvizsgálattal beláthatod, hogy a nyugati ember egyszerre akar mindent. Sikeres életet, és fejlett spiritualitást. A divatos ezoterikus tanok is azt sugallják, hogy lehetséges. Nem lehetséges. Amíg az állandó interakciók világában él az ember, nem képes a meditációra, szellemi fejlődésre koncentrálni.
2015. febr. 6. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Előttem szólónak nincs igaza, mert elég ha heti egy alkalommal megfelelő tanító felügyelete mellett , heti stresszt le lehet vezetni. Nem halmozódik fel. Lényeg, hogy önismeret elmélyítés. Változás a gondolkodásban a fontossági sorrend. Aki csak a kolostor csendjében találja meg a lelki békéjét, az nem fejlődik semmit
2015. febr. 7. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Kicsit félreértetted amit mondtam. A lelki béke és a test békéje szorosan összefügg. Miként tudsz lenyugodni, ha heti 6 napban állandó nyüzsgés, stressz, és ingerek érnek? Napi egy meditáció csak a feszültség érzelmi, idegi levezetésére lehet alkalmas, még ha az egész napot meditációnak szenteled is. A test lassabban reagál ezen törekvésekre, és mire reagálhatna, már vissza is tértél a hétköznapi zűrzavarba. Az elvonulás azért is fontos, hogy a hétköznapi problémáktól megszabadulj. Egy kolostorban nem kell törődnöd a megélhetéssel, karrierrel, családdal, csak az ottani állandó, stresszmentes feladatokkal. Harmadik lényeges momentum az elkötelezettség.Az elvonulás jelzi az egyén, és környezete számára is, hogy milyen utat követ. Ha csak a stressztől akarsz megszabadulni, esetleg érdekesebbé akarod tenni az életedet, heti három meditáció már elég. De ha a meditáció által akarsz szellemi fejlődést elérni, akkor bizony a nagyvilágról le kell mondani. Több évezred tapasztalata mutatja ezt. Én sem az ujjamból szopom.
2015. febr. 7. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

hát én nemtudom mi az igazság, viszont azt sajátmagam tapasztaltam, és álithatom hogy valami igaz, mint a pszichológiánál, hogy kérdésekkel elvetve az ember agyába, heteken át kifejti széplassan a hatását, olyan mint egy gyógyszer.. dúrva. sajátmagam tapasztaltam, pszichológus beavatkozás révén, először nem hittem benne, aztán gondoltam veszteni nem veszitek hát hagyom.. igy teltek a hetek, hozzá teszem heti 1 nap 1 órába volt.. és ahogy "elültetett bennem gondolatokat, tudattalan előhozott dolgokat még mélyebről..amiről még én se gondoltam volna h van ilyen..

most meg már teljesen tudatos vagyok tisztába vagyok a dolgokkal. Tehát ha a Pszichológia ilyen hatásos, más miért ne müködne igy.. De ugyan ez van, egyszer olvastam egy könyvet, a napoleon hill pozitiv lelkibeállitottság, meg akkor jártam utána ezeknek a témáknak néztem milyen lehetőségek vannak. erről a könyvről is utána olvastam, sok jót irtak mások róla. igy hát gondoltam én is elkezdem tanulmányozni, olvastam órákig, s kipróbáltam a benne leirt gyakorlatot ami nem egy olyan bonyolúlt, csak más nézőpontba kell állni, kipróbáltam, és müködött, akkor lehidaltam, hogy valamennyire tényleg tudom befolyásolni a dolgokat, aztán valahogy annyiba maradt. Tehát a lényeg az, hogy ezt is fentkell tudni tartani, megtartani, és ez a legnehezebb, vannak önfejlesztő könyvek, technikákkal, amik müködnek is, csak ugye az is addig tart amig csinálod. megtartani nehéz.

2015. febr. 7. 22:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!