Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Hogyan segít az, ha megfigyelj...

Hogyan segít az, ha megfigyeljük a saját gondolatainkat?

Figyelt kérdés
Kipróbáltam, amit egy ezoterikus tanító előadásán hallottam, hogy írjuk le a napközben felmerülő negatív gondolatainkat. Most van egy rakat papírom, ami tele van írva neheztelésekkel, rossz emlékekkel, hogy egy képről (zenéről, filmről, beszólásról stb) beugrott, hogy xy múlt héten megbántott, meg ezer évvel ezelőtt milyen igazságtalan volt velem. Tudatosítom, hogy ez nem helyes, és nem kell a múlton rágódni, de a negatív gondolatok akkor is ugyanúgy özönlenek. Használni fog ez valamit, ha leírom őket? Valaki próbálta már ez a módszert?
2015. febr. 27. 09:55
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem értem az ezoterikus tanítót... Így azt éred el, hogy folyton a negatív dolgokra koncentrálsz, és egyre rosszabbul érzed magad, ahogy te is írtad. A rossz tapasztalatokból lehet okulni, átgondolni mit kellett volna másképp, de nem rágódni rajta, csak, hogy ha hasonló helyzet áll elő ne ess ugyanabba a hibába. A jó dolgokat vedd számba, hidd el, az fog segíteni.
2015. febr. 27. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi, megpróbálok akkor inkább a pozitívakra koncentrálni. Már a negatívokon sem rágódom, mert ahogy eszembe jut, megpróbálom elengedni, de hogy egyáltalán ne is jussanak eszembe egy pillanatra se, azt nem tudom elérni. Mindig beugrik egy rossz emlék, egy sértettség.
2015. febr. 27. 10:23
 3/4 anonim ***** válasza:

Az nem baj, ha eszedbe jutnak negativ dolgok. Teljesen sosem fogod tudni kiiktatni oket. Az a lenyeg, h ne menjen at onsajnalatba es hogy probalj rajonni, h mit tanultal a dologbol, probald megkeresni, h mi volt a jo benne.

Valtoztasd a gondolatokat pozitivva.

En is nemreg kezdtem ilyenekkel foglalkozni, privatban szivesen beszelgetek, ha van kedved.

2015. febr. 27. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A negatív gondolatoknak oka általában nem csak a helytelen szokás, hanem valamilyen elfojtott probléma.


Elő kell ásni a problémát és meg kell oldani.


Ha csak Tolle módszerét követed nagyon sok kört kell vele futnod.

2015. márc. 1. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!