Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mennyire robot az ember:...

Mennyire robot az ember: mennyire tudatos / mennyire működik beültetett programok szerint?

Figyelt kérdés

Mindig is kissé ferde szemmel néztem azokra az emberekre, akiknek (ahogy én fogalmaztam) szegényes az érzelemviláguk, fejletlenebb a lelkük. Aztán némi önkritikát gyakorolva igencsak megingott ez a véleményem. A környezetem szemében egy mélyérzésű, empatikus személyiség vagyok, ami a társadalom általános megítélése szerint egy rokonszenves vonás. Aki beleéli magát egy szomorú filmbe, és sír rajta, az biztos jólelkű ember lehet! Ez a megítélés könnyen elkényelmesítheti az embert, hiszen minek is akarna változni, vagy akár csak elgondolkozni a változás lehetőségén, ha biztonságosan üldögél a "jó ember" skatulyában. Csak hát eljön az az idő, amikor ezek az egó kreálta skatulyák már nem fognak menedéket nyújtani.


Az jutott eszembe tehát, hogy éppen az én típusom az, aki egy inger-reakció mechanizmusként működő robotként éli az életét. Maradjunk a romantikus filmes példánál: a rendező és egyéb filmes szakemberek kitalálnak a majdani befogadóknak egy "nyomógombot", mint egy szomorú, legörbült szájú főhős képének bevágása, és a páciens engedelmesen végrehajtja a parancsot: sírva fakad. Mindezt empátia címszó alatt. Pedig tudja, hogy az egész csak kitaláció. Mégis úgy ugrál gombnyomásra ide-oda az érzelmi skála különböző pontjain a másfél óra alatt, mint akit betanítottak. Ez lenne a gazdag lelki világ?


Lehet-e, érdemes-e ellenállni? Vajon ha felülemelkedve az érzelmeken (vagy bármilyen, reakciót kiváltani próbáló ingeren) rájuk tekintünk, az nem csak egy újabb program-szerű, robot működés lesz?



2015. ápr. 14. 17:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
45%
Az ember valóban egy robot, és az érzelmek rabja. Az érzelmek irányítanak minket befolyásolják a gondolatainkat az egész lényünket. Nem tudnunk nélkülük létezni társadalmunk és a létünk alapját képezik. Minden egyes lépésed csupán ennek fényében fog telni, a tudat csak egy illúzió.
2015. ápr. 14. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
51%

Pontosan úgy van, ahogy az első is leírta, születésed és még azelőttről is kezdve a külvilági hatásoknak vagy kitéve amelyekre reagálsz, amely okozza a következő kapcsolatot és reakciót. A születésed előttöt pedig nem embrió koordra értem, hanem a nagy bummtól kezdve random kapcsolatok és reakciók zajlanak le, ez dönti el, hogy mennyi pulzussal bírt a szülőd szülésed pillanatában, hogy hány sejt között hány impulzus játaszódott le, hogy milyen a haja színe, mikor szült meg, mit evett, ivott, érzett, és az pedig arra adott reakció hogy mit vehetett meg a pénzéből (kaját), mi a munkája, a munkája is végtelen sok kapcsolattal áll össze, ezt vissza lehet vezetni a világmindenség létrejöttéig. A sorsunk meg van írva, de mi ezeket a kapcsolatokat amelyek ezen váltakozásokat okozzák, nem tudjuk kifürkészni, ez ember száméra lehetetlen. Visszafele is lehet vezetni, és megtudhatnánk hogy a jelen lévő kapcsolatoknak milyen lehetséges kapcsolatai voltak lehetségesek és azoknak is, és létrejönne egy kapcsolatrendszer az univerzum létrejöttének pillanatában amely elindította az egészet, a világmindenséget, mindent, ami létezik. És ezen kapcsolatok a végtelenségbe fognak terjedni mind idő mind materiális síkon. Most páran biztosan hülyének néznek de ezt nem tudom leírni konyha nyelven.

https://www.youtube.com/watch?v=KtsV4bWPHsY

(Már én is rászokok erre a zene linkelkedős idiótaságra mint a lucifer :D) ha meghallgatod ezt a zenét az agyadban új gondolatok keletkeznek amelyek hatással lesznek a holnapodra, hogy melyik arcizmodat rándítod meg közvetlenül, vagy közvetve. Azok a kapcsolatok és reakciók meg hatással lesznek arra, hogy egy ocigén molekula 100 év múlva a felső légkörben melyik más O atommal ionizálódik, ez csak egy példa, ha nem hallgatnád meg (előre meg van írva hogy meghallgatod-e vagy sem kapcsolatok által) akkor más O atommal ionizálódna az az O molekula.

2015. ápr. 14. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
53%
A kapcsolatok a végtelenségbe nyúlnak, mai állás szerint nem megjósolhatók, csak elvben, és a világmindenség létrejöttéig nyúlnak vissza, ott indult be az a pár kapcsolat vagy csak egy kapcsolat ami beindította az egész világot, mint egy nagy program amit le lehet futtatni és előre megjósolható a végeredmény. Ha a számológépbe is beütöd hogy 5-3 =2 a konyhanyelv kedvéért.
2015. ápr. 14. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Az embert leírni nem lehet pár mondattal . Az érzelmek és reakciók természetesek és gondolkodás folyamata is . Az ember én tudattal rendelkezik , a tudatosság fejleszthető , akár a reflexünk vagy az érzéseink kontrollálhatók . Egyénenként változik a szint és a képességek se egyformán van jelen bennünk .A szellemi kapacitás és megközelítés fontos , az érzelmi működés és a cselekvés is egyaránt létjogosult .
2015. ápr. 14. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 *Ana Van Der Val* ***** válasza:
47%

"Ez a megítélés könnyen elkényelmesítheti az embert, hiszen minek is akarna változni, vagy akár csak elgondolkozni a változás lehetőségén, ha biztonságosan üldögél a "jó ember" skatulyában. Csak hát eljön az az idő, amikor ezek az egó kreálta skatulyák már nem fognak menedéket nyújtani. "


Tessék?

2015. ápr. 14. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

"Tessék?"


Igen, tetsszen! :DD


Többieknek köszi az értelmes véleményeket!

2015. ápr. 14. 23:07
 7/11 *Ana Van Der Val* ***** válasza:
48%
OK, Artu Ditu.
2015. ápr. 15. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Tessék? :D Ja, R2D2-ra gondoltál! :D
2015. ápr. 16. 11:32
 9/11 A kérdező kommentje:
Csak azt hittem, valami afrikai nyelven halandzsázol. :)
2015. ápr. 16. 11:33
 10/11 *Ana Van Der Val* ***** válasza:

Kedves Kérdező.


Senki nem fog empátia címszó alatt sírva fakadni.


Tudod, az empátia tanulható, és az empátia készsége nem jelenti azt, hogy valaki elsírja magát bármin, vagy "parancsot" hajt végre.

A szenzitivitás pedig nem feltételezi az általad említett "jólelkű" jelzőt.


Nincs olyan, hogy "jó ember" skatulya.

Az egó sem tud skatulyákat kreálni.


A személyiség egy dinamikus egység, melyet szenzoros és motoros folyamatok működtetnek. Tehát szüntelenül változik, fejlődik, átalakul.


Vannak olyan tényezők is, amelyeknek a hatására például az empatikus készség megszűnik.



(Bocs, csak egy megjegyzés:

Ha mindig önigazolást keresel, semmivel nem leszel okosabb.)

2015. ápr. 16. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!