Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Miért élünk? Mi a célja az...

Miért élünk? Mi a célja az emberi életnek?

Figyelt kérdés
Ezen rengeteget gondolkoztam, tegyük fel orvosnak készülök tanulok több éve, közben a biológiai testemet fenntartom de töltöm azt az időt ami a létezésem rendelkezésére áll! Bármit is érjek el, építsek meg, éljek át a halálommal úgy is minden szertefoszlik megszűnik a biológiai illetve szellemi létem magyarul minden hiábavaló?! EGyátalán nem tudom azt hogy hogyan kerültem a "világba" ide a földre, ebben az országban ezen a széken amin most ülök mégis egy szisztematikus rendszer szerint működöm és része vagyok ennek? Ti mit gondoltok erről?

2015. ápr. 20. 01:51
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
89%

Azt hogy többet kellene a jelennel foglalkoznod.

És arra kell kellene gyúrnod, hogy jelened legyen, amíg csak lehet.

2015. ápr. 20. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 Ozmium42 ***** válasza:
67%
Nem megy még eléggé az a biológia, ha nem tudod, honnan jöttél, hogyan kerültél ide. A dolgokat két okból tesszük, az egyik az, hogy jól érezzük magunkat tőle, a másik pedig az, hogy később jól érezzük magunkat tőle. Értelme önmagában semmi, ha adsz neki értelmet te magad, akkor az lesz az.
2015. ápr. 20. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
49%
Ismerd meg Önmagad ;) Ha elindulsz az úton, minden kiderül.
2015. ápr. 20. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
100%
Tulajdonképpen ha belegondolok, akkor semmi, bár sokan jól megmagyarázzák, de sokféleképpen és ez csak valami megnyugtatásféle, hogy van értelme.
2015. ápr. 20. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
86%
Miért hisszük azt, hogy feltétlenül van célja sz életnek? Könnyen lehet, hogy az ember élete teljesen jelentéktelen, nincs semmi célja az Univerzumban. Attól, mert ez a gondolat számunkra baromi elkeserítő, még nem biztos, hogy nem így van.
2015. ápr. 20. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim válasza:
100%

https://www.youtube.com/watch?v=dNW4i_OGiUg


Ezen Én is sokat gondolkodtam, és erre a következtetésre jutottam, mint amint Tommy Lee Jones elmond..

2015. ápr. 20. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
35%
A TEREMTŐ, tapasztalati úton történő önmegismerési folyamatában veszünk részt, saját akaratunkból. Röviden megfogalmazva.
2015. ápr. 20. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim válasza:
"A Teremtő nem véletlen adott az embernek szabad akaratot..." Nahmármost gondolkozzanak el ezen...Miért követne bárki is egy könyvet, ha megteremti a TEREMTŐ a szabad akaratot...akkor teljesen értelmetlen, és ellentmondásos az egész...
2015. ápr. 20. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim válasza:
80%

Azért hogy minél jobban megértsük a körülöttünk lévő világot, felfedezzünk, minél magasabb szinte emeljük a szellemi és technológiai szintünket, majd a későbbiekben kiterjesszük elő helyünk és minél mélyebbre hatoljunk az ismeretlenbe, az ismeretlen univerzumban...


Én azért még kíváncsi lennék arra hogy x idő elteltével hol fogunk tartani, él e még az emberi faj 200-500-1000-5000 vagy akár néhány millió év múlva vagy mit érünk el akkorra...


Csak hasonlatként, a star trekben már pontosan nem emlékszem de azt hiszem a 29. században már képesek voltak az időutazásra időgépekkel és időrendőrséget is hoztak létre vagy mit... vagy a másik, a csillagkapuban az ősök több millió éves korukra elértek egy pontot amikor már tudatosan át tudták alakítani a testüket puszta energiává és úgy élni tovább... Tudom ezek csak filmek, sci-fik de kíváncsi vagyok hogy valóságban mit érünk el pl a 29. századra, vagy ha létezik még az emberi faj 1 millió év múlva hogy akkorra mit érünk el? Hol fogunk tartani?

2015. ápr. 20. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim válasza:
47%
Az "Atomkorszakban" nem kérdés szerintem hogy mi lesz a kimenetele a dolgoknak, ha valamelyik nagyhatalom megmakacsolja magát, és megnyomja azt a bizonyos gombot...Volt már példa "hasonló" horderejű dolgoknak a történelem során...
2015. ápr. 20. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!