Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mi értelme van az emberi...

Mi értelme van az emberi életnek? (többi lent)

Figyelt kérdés
Mert ugye van Isten (keresztény vagyok) és mennyország meg pokol ahol halálunk után kerülünk. De akkor minek élünk ebben a világban? Ha egyszer igyis-úgyis odakerülünk a két hely valamelyikére. Bár az ember itteni élete után kerülünk ide vagy oda de akkor csak ezért élünk itt? Nem értem. Bocs ha érthetetlen a szöveg.

2014. jún. 9. 12:31
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Amennyit beleraksz, és ami értelmet te adsz neki.


Várhatsz másra is, de az a biztos, amit te teszel :)

2014. jún. 9. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Látod, ezért nem vagyok keresztény. A kereszténység éppen a leírtak miatt nem tud erre a kérdésre választ adni.

Csak olyan világnézet, mely felismeri a földi élet értékét.

2014. jún. 9. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Na jó azt tudom , hogy mit csináljak vele. De minek ha egyszer úgyis a túlvilágon leszünk úgy kb. örökre. Akkor minek?
2014. jún. 9. 12:40
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Egyet értek az előzővel. :) Viktor Frankl fogalmazta meg nagyon jól ezt a kérdést. Az élet értelme az, hogy milyen értelmet adsz az életnek? Mivel töltöd ki azt a rengeteg időt, ami előtted áll? Én ugyan nem vagyok hívő, de így belegondolva: mégis hogy várhatná el tőlem bárki, hogy hasznosan töltsek egy örökkévalóságot, ha az itt megadatott hatvan-száz évvel nem tudtam mit kezdeni, és nem jó irányba mentem?


Szóval vedd ezt úgy, mint egy tutorialt az örökélethez. :)

2014. jún. 9. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2014. jún. 9. 12:42
 6/21 anonim ***** válasza:
Talán a szaporodás, hogy a végén mindkét helyen nagyon nagyon sokan legyenek, ne csak pár ember lézengjen? :)
2014. jún. 9. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
A kérdésedre válaszolva: A Profit. Semmi más.
2014. jún. 9. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Nah jó kicsit szűken fogalmaztam. NAH, vannak dolgok még amik értelmesek, kapcsolatok, családért dolgozni, gyerekek. De én éppen a világhelyzetre gondoltam. Nem jut az emberiség 1-ről a 2-re, mert a pénzt hajkurássza.
2014. jún. 9. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Az ember nem több egy átlagos élőlénynél, mint bármely fa vagy bogár. Az élet létrejöttének nincs oka, felesleges keresni, csak megtörtént, mert megtörtént. Nem kell mindennek, hogy oka legyen, így alakult a folyamat.

Okafogyott a kérdés.

2014. jún. 9. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Ezen én is sokat gondolkodom, mi végre ez az egész? Nem vagyok én öreg, de közeledem a 40 - hez és bár teljesen egészséges, erős férfi vagyok, néha szöget üt a fejembe: ez bizony már a középkorúság határa. Nagyon kevésnek érzem azt a - jó esetben - 70 - 80 évet ami ki van mérve a számunkra.


Hiba volna hitről vitázni, de én úgy érzem a vallások sem tudják a választ. Vannak régi - régi könyvek, iratok, abban szép történetek, de arra nem adnak választ, mi végre élünk a Földön. A halálból még senki nem jött vissza. Nagyon érdekesek az ún. halál közeli élmények, de ezek is csak halál KÖZELI élmények. Igazából, hogy mi van odaát - ha van bármi is - még maga a pápa sem tudja. Senki nem tudja.


Miért kéne, hogy bármi is legyen? Miből következik ez? Miért kellene, hogy feltétlenül legyen értelme az életnek? A Világegyetem hatalmas, mi porszem sem vagyunk benne, ha holnap jön egy nagyobb meteor és eltörli az egészet - ez nem elméleti feltevés, könnyen megtörténhet - mi változik, ki veszi észre? Senki.


Persze jó volna hinni, hogy van valamiféle folytatás a halál után, de erre nézvést pozitív adat nemigen akad - már a hiten kívül. Amellett itt és most ha fejemre esne egy tégla és haldokolnék, kevéssé vigasztalna, hogy valamiféle szellemlényként majd még továbbélek valahol. Megette a fene, a szeretteimet nem látom többet, az életem a mai formájában mindenképp véget ér.



Én úgy szoktam mondani - bár nem vallom magam 100 % - os ateistának - hogy engem csak pozitív meglepetés érhet. Meghalok és kiderül, mégis van túlvilág. De jó! De nem lennék a hívő helyében, ha az derülne ki számára - már ha a tudat ilyenkor még képes ezt felfogni - hogy nincs tovább, ennyi volt.


Dermesztő belegondolni - rosszabb mint a pokol - ha tényleg nincs semmi a halál után. Ez azt jelentené, hogy gyakorlatilag észre sem vennénk, hogy meghaltunk. Mikor elpusztulnak az agysejtek - márpedig keringés, és így a vérben lévő oxigén hiánya miatt elpusztulnak - egyszerűen kialszik a tudat.


Vagy közelítsük meg onnan, mi volt a születésünk előtt? Ki emlékszik rá? Senki. Akkor miért kellene, hogy legyen bármilyen érzékelésünk a halál után?


Egyszóval találgatunk, találgathatunk. De könnyen lehet, hogy nincs ok, vagy ha van az a mi megértésünkön felül áll.

2014. jún. 9. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!