Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Az emberi agy valóban képes...

Az emberi agy valóban képes elraktározni minden emléket?

Figyelt kérdés

az ember maximum hány éves koráig képes visszaemlékezni?

valahol olvastam egy olyat hogy az én tudat 5 vagy 6 éves korban alakul ki. akkor max 5 vagy 6 éves korunkig lehet minden emléket felidézni?


2015. jan. 22. 17:58
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen,valahol 5 6 éves kornál.Különös,de én még a 2 éves gyermekkori emlékeimre is tisztán emlékszek.Mindenkinél eléggé relatív.Idősebb kornál jobban tesszük,ha bizonyos fontos vagy jó dolgot leírunk.Én így teszek.
2015. jan. 22. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
100%
Nem tudom, ez engem is érdekelne. Nekem a legkorábbi emlékem 5 éves koromból van, amire magamtól emlékszek, nem fényképekről/mesélésből.
2015. jan. 22. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Általában 4-5 éves kortól, de ekkor még keveredik az álom és a valóság. Ha valami nagyon mélyen érint egy gyereket, akkor már lehet két éves korából is emlék. De ez nagyon ritka.
2015. jan. 22. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

ezek jó hírek :)

láttam már több filmbe is olyat hogy, egy ember elmegy valami szakértőhöz, és ő segít neki felidézni az egész életét. ez valóban lehetséges?

kik foglalkoznak ezzel? ez pontosan milyen szakma vagy foglalkozás? az összes emlékemet felszeretném idézni, de sajnos nem tudom. érzem hogy van valami a múltamban. megszeretném tudni hogy mi az.

2015. jan. 22. 19:06
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, hogy mit nevezünk emléknek. Attól, hogy valamit érzékszerveinkkel megtapasztaltunk, esetleg tevékenységként résztvettünk benne, még nem jelenti azt, hogy emlékezünk rá. Egyéb érzelmi elemeknek is kapcsolódni kell hozzájuk.
2015. jan. 22. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
73%
Én, és a legtöbb ismerősöm 2-3 éves koráig emlékszik vissza.
2015. jan. 22. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

van explicit és implicit memória az explicit az amire emlékszünk az implicit amit érzünk amit nem lehet elfelejteni pl biciklizés.

na az utóbbiról lehet emlékünk 5 éves kor alatt is ár évvel

de az előbbiről is még +-1-23 évvel akár én pl az óvodás éveimből sok mindenre emlékszem.

2015. jan. 22. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
90%

butaság. Az agy sose emlékezett semmire. Az agyban van a lélek, na az emlékszik. De az mindenre. fogantatástól a halálig mindent rögzít.

Piásan kiesett emlékek? pipa!

Edzésen KO? pipa!

Hova tettem a kulcsomat? Az előbb megvolt! Pipa! :D


a normál állapotú emlékezés legalsó határa 2-3 éves kor. de vannak akik korábbra vagy későbbre teszik az első emléküket.

Van aki már karonülő korából emlékszik, van akinek az ovi is kimaradt. Így megy ez.

2015. jan. 23. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg mindenre emlékszik, amit valaha láttunk, hallottunk, tapasztaltunk. A gond azzal van, hogy nem egészen vagyunk tisztában vele, hogy hogyan is működik.
2015. jan. 23. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat. szóval előjöhetnek hamis emlékek is.

és emellett egy kisebb vagyonba is kerül.

és van olyan könyv ami megtanítana erre? vagy ilyen oldal van valahol a neten?

2015. jan. 24. 21:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!