Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Szeretett személy halála a...

Szeretett személy halála a közelmúltban és sorozatos "balszerencse", lehet összefüggés?

Figyelt kérdés

Lehet véletlen is persze, de időben akkor kezdődtek a dolgok: pl. elromlott műszaki eszközök (számítógép, telefon, autó, stb.), kisebb balesetek, sérülések. Van valakinek ilyen tapasztalata? Van ennek jelentősége?

Én arra gondoltam, hogy dekoncentráltabb vagyok, ezért történnek velem. De a tárgyakra nem találok ilyen egyszerű magyarázatot.


2015. ápr. 27. 13:49
 1/10 anonim ***** válasza:
Nekem is ez volt/van, de nem tudom mitől lehet..:S
2015. ápr. 27. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Tényleg? És még tart nálad is.

Hát kíváncsi vagyok jönnek-e használható válaszok, nyitott vagyok sokféle elképzelésre.

2015. ápr. 27. 14:32
 3/10 Legoman ***** válasza:

Én nem látok összefüggést. Én a vonzásra ismerek rá.

Ugye ismered azt a mondatot:

Hasonló hasonlót vonzz!


Ez csupán annyit tesz, ha te azzal foglalkozol, hogy elromlott a számítőgéped, a telefonod, sérüléseket szenvedtél stb., akkor csak a rossz dolgokról beszélsz, az jár a fejedben stb.

De, ha arra gondolsz, hogy ma milyen jó idő volt, és milyen mázli, hogy kis sérüléssel megúsztam, akkor nem fogsz többet bevonzani. Örülj a kis jónak is, mert abból lesz a nagy. :)

2015. ápr. 27. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nem gondoltam ezekre, amíg nem váltak sorozatossá, mára vált bennem tudatossá. Amúgy teljesen értem, mire gondolsz, általában egyet is értenék. De most nem az van.
2015. ápr. 27. 15:06
 5/10 Legoman ***** válasza:

Pedig más nem nagyon van, ami közrejátszik benne.

Te mire gondoltál? :)

2015. ápr. 27. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Írtam a kérdésnél. Dekoncentráltságra.

De talán másról van szó, ezért tettem fel itt a kérdést (ezotéria), nem a tudomány témakörben. :)

Nyilván nem tudom, azért kérdezem. Vannak nálam tapasztaltabb és ezen a területen nagyobb olvasottsággal rendelkezők, és mint írtam, nem zárok ki szinte semmit.

Nem vagyok szkeptikus, de nem is hiszek mindenben feltétlenül...

2015. ápr. 27. 17:36
 7/10 Legoman ***** válasza:

Azt tudom, hogy írtál olyat, hogy dekoncentráltság miatt.

Lehet is köze hozzá.

Nem véletlen kérdeztem meg, hogy te mit gondolsz. :)

Hisz, ha sok balszerencse éri az embert, akkor azt valami olyannak fogja fel, hogy ilyen nem létezik, ez is elromlott, már megint rossz, a múltkor elromlott a gépem, most meg megégetem magam stb.

Ezek miatt a mondatok miatt írtam ezt. Még, ha nem is mondod ki őket hangosan, vagy nem is ilyen formában, de a lényeg benne van.

És itt jön képbe az, hogy:

Hasonló hasonlót vonz. :)


De várjunk még válaszokat, hogy kijelenthessük bizonyossággal a dolgokat. :)

2015. ápr. 27. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Igen, ez abszolút benne lehetne.
2015. ápr. 27. 18:59
 9/10 anonim ***** válasza:
Véletlen egybeesés illetve ebben a lelkiállapotban jobban észreveszed, jobban zavar mint máskor amikor csak elsiklasz felette.
2015. ápr. 28. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Talán egy olyan hitrendszer, miszerint az elhalálozást balszerencsének tekinted és ezért a következő balszerencsénél már meg is erősíted ezt a hitrendszert azzal, hogy elhiszed hogy ez összefügg. Természetesen egy szeretett személy halála mindenkit megvisel, de ezt nem szabad balszerencseként felfogni! A halál egy előre megírt dolog csakúgy mint a születés. Az elhalálozó tudatalatt tudja hogy meg fog halni, épp ezért nem balszerencse, hanem egy életfeladat vége. Amikor az illető tudatalatt tisztában van vele, hogy elvégezte feladatát, dönthet, hogy marad-e a földön, vagy nem. Persze nem maradhat örökké, mert teste nem bírja tovább egy idő múlva, de ez semmiképen sem balszerencse, hanem az illető döntése. Innentől a te dolgod elfogadnod és megértened, hogy ő most nem tűnt el végleg a világból, csak a földről, és amint képes vagy őt szabadon bocsátani, képes lesz a Fénybe kerülni.

Bocsánat hogy hosszúra sikeredett. xD A reinkarnációról már nem akartam prédikálni! :P

2015. júl. 19. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!