Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Magyarországon él olyan...

Magyarországon él olyan jógaoktató, aki látja az aurát és ha igen, ki ő?

Figyelt kérdés

2015. jún. 9. 17:51
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
0%
Amúgy milyen az a alulképzett diplomás?
2015. jún. 12. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:
100%

ma 16:47

Na még a gúglít sem vagy képes használni??? Akkor tényleg reménytelen vagy. Nekem meg nem savanyú a szőlő két diplomával. De úgy látszik, hogy szövegértési problémáid is vannak, mert ezt sem voltál képes felfogni.

Az a gond, hogy az érzelmi intelligenciának semmi köze a végzettség fokához. De ezt sem vagy képes felfogni és elválasztani a kettőt egymástól.

És ilyen értelmi és szövegértési képességekkel is van aki le tud diplomázni. Ez jól mutatja a mai diploma "értékét".

2015. jún. 12. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 A kérdező kommentje:

Újra köszönöm a moderátorok munkáját, törölgetését. 2 hozzászólása volt az "egyetemet végzett mérnöknek", amit a modik törlésre valónak ítéltek - feltételezem, hogy a trágárkodó dühkitörései miatt.


Nemég jöttem haza egy szép kirándulásból és meglepve láttam, hogy megint jöttek ehhez a kérdésemhez reagálások - azt hittem ugyanis, hogy már nem fogtok írni.


13:09! (Áttérek én is erre a "megszólításra", mert annyi hozzászólás lett már itt moderálva, hogy a sorszámok alapján megtévesztő lenne jelölni.)

Éppen így látom és így tapasztaltam én is! Egyetemen rengetegen voltak, akiket a szüleik támogattak, ők maguk pedig partiztak, alkeszkodtak, drogoztak, egyetemről persze "lógtak". A lényeg nekik az volt, hogy be se járjanak, amit csak lehetett, ellógtak, halogattak, nem vállaltak, lustálkodtak és mások jegyzetein élősködtek.

Természetesen a másik oldal is képviseltette magát, akik mindig bejártak, szorgalmasak voltak, illetve tanulás mellett munkát is vállaltak.

Kérdem én, hogy akinek minden vizsgán annyi volt a lényeg, hogy kettessel átcsússzon, végül vajon milyen szakember válhatott belőle? Költői a kérdés, hiszen a válasz erősen sejthető.

Nem úgy szemlélem a diplomát, hogy az az intelligencia függvénye volna - nekem semmit sem jelent, csak egy dokumentum. Egy embert nem az alapján fogok megismerni.

Sokan pedig csak azért végeznek egyetemet, hogy elmondhassák magukról, hogy van diplomájuk (presztízs, egonövelés, stb)... Ennek kellene lennie a motivációnak? Nem hiszem.

Tehát a kérdésedre a válaszom az, hogy valószínűleg nem érti az "egyetemet végzett mérnök" hozzászóló, hogy mi az EQ, hiszen annak éppen az az egyik lényege, hogy érti az ember az érzelmeket is és ha ez nála megvolna, akkor nem viselkedett volna hisztérikusan, dühöngve, trágárkodva, stb. (Nem tudom, hogy azon hozzászólásait olvastad-e, amelyeket már töröltek.)

Értem én, hogy amit írtam (korlátolt, logikátlan, erőszakos és pöffeszkedő jelenlegi állapotában), az annyira betalált és illett rá, hogy attól kikészült, de ahelyett, hogy magába nézett és belátóan viselkedett volna, még tovább fuvalkodott.

Írtad: "elvakult emberek vannak tömegével" a gyéká hozzászólók között.

Ezzel a felvetéseddel is egyetértek, úgy tapasztaltam, hogy itt a gyékán elég sokan csak a frusztrációikat próbálják meg kiélni. (Szerencsére sok kedves, segítőkész emberre is bukkantam itt!!!)

A facebookon nem vagyok regelve, így arról nem tudok, hogy ott milyen eszmecserék zajlanak.



16:34 írta:

"Kár, hogy a valóságban a tanultabb emberek az érzelmi intelligenciát mérő teszteken is jobban szerepelnek."


Sztem a hozzászóló megint nem értette meg, hogy miről írtam korábban...

A kérdés az, hogy a hozzászóló "egyetemet végzett mérnöknek" vajon mennyi?

Amit pedig a szellemileg sérült tanulókról ír, végképp köze nincs a témához, de hát ebből is az jön le, hogy egyszerűen nem tudja követni a beszélgetésünk fonalát.

Inkább az a téma lényege, hogy valaki materialista, mások pedig spirituálisabbak. És míg a spiritualitás magába foglalja az egész megértését (illetve ennek igényét, folyamatos látókör-tágítást), a materialisták kiragadnak egy kis részt a 100%-ból - most csak írok egy fiktív számot: pl. 1 %-ot - és ezt tekintik egésznek. Éppen ezért élnek tévedésben - és fel sem merül az bennük, hogy tévednek... Sőt!

Persze, ha az emberben van még egy csöppnyi belátás, akkor ezt észlelni tudja és esetleg kitör a saját magának állított korlátokból.



"Amúgy milyen az a alulképzett diplomás?"

16:47-re reagálva:

Diplomája van ugyan, de max a mellékhelyiségben tudja használni... ;-) Jó, lefordítom, hogy "mindenki" értse: diploma van, ahhoz megfelelő tudásszint nincs. Felelősségtudat hiánya. Linkeskedés. Magyarul elvárásaik vannak, abban nincs határ, de a teljesítményük gyatra. (Természetesen ez egyáltalán nem mindegyik diplomásra igaz, itt egy adott csoportól van szó.)


17:59!

Abszolút egyetértek! Nekem is folyamatosan ez jutott eszembe, amikor a "mérnök" hozzászólásait olvastam! (Konkrétan az, hogy szövegértési problémái is vannak!!! Plusz az, hogy - állítólag - diplomája van, tehát ő az élő példája annak, amiről írtunk: papír van... és az ész? Az hol marad?) Komolyan nagyon örülök, hogy megírtad a véleményedet!

2015. jún. 12. 22:57
 34/37 A kérdező kommentje:

Na és ez: "Megütnéd vele a főnyereményt, mivel James Randi egymillió dollárt ajánl annak aki be tudja bizonyítani, és eddig még senkinek nem sikerült - de neked hátha, hajrá!"


Egy full materialista fejébe egyszerűen nem fér az bele, hogy miért nem motiváció valakinek az egymillió dollár!

Amit a "mérnök" hozzászóló írt és az előbb idéztem: ez tényleg a materializmus csúcsa!

Szegénykém tényleg nem érti, hogy miről van szó - mintha nem is ugyanabban a világban élnénk! Helyileg nagyjából azonos területen (Föld bolygó és valószínűleg Magyarország) vagyunk, de tudatilag? Nagy a különbség.

És persze érzékelem azt is, hogy materialistaként az előző mondatokat csak félreérteni lehet.

2015. jún. 12. 23:15
 35/37 anonim ***** válasza:
100%

"A facebookon nem vagyok regelve, így arról nem tudok, hogy ott milyen eszmecserék zajlanak. "


Pedig érdemes sok jó dolog és sok jó ember van egy-egy helyen. Persze ha nem a szemétdombon kapirgálsz. :) Azt ki kell zárni.


Az egészhez Szabó Péter egyik bejegyzése jutott eszembe. Amikoris arról írt, hogy sok ember csak kötözködni megy az oldalára és őket időnként kitiltogatja. Aztán valami ilyesmi volt hozzá a képaláírás:

"Ahol teljes a sötétség ott hiába beszélek a színek szépségéről"

2015. jún. 12. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:
54%
igen
2015. jún. 13. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 A kérdező kommentje:

Igen, biztosan vannak előnyei a facebooknak.

Vannak olyan felhasználók is a fb-on, akiket anélkül is meg lehet nézni, hogy regisztrálnék, ilyen formában néha használom, egyelőre nekem ennyi elég, aztán persze majd lehet, hogy ez változik! :-)

2015. jún. 14. 09:07
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!