Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Hol és hogyan tudnám a buddhiz...

Hol és hogyan tudnám a buddhizmust gyakorolni Magyarországon?

Figyelt kérdés
Nagyon megfogott. Sajnos nálunk MO-n nincs hagyománya. Tudom, hogy Budapesten van Buddhista Központ, templom de én vidéken élek. Jó lenne szimpatizánsokat, esetleg követőket megismerni. Sokat olvasok róla,igyekszem minél többet megtudni, jógára járok már 10 éve és meditálok..... Köszönöm a válaszaitokat.
2015. jún. 13. 22:28
 1/7 anonim ***** válasza:

ha valamiben igazán hiszel azt leginkább otthon tudod gyakorolni.

de talán keress fel buddhista magyar weblapokat, ott biztosan szerveznek találkozókat, ilyesmik..

2015. jún. 13. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
31%
Csakis megélhetési bűnö... bevándorlóként, mivel az Alaptörvény kimondja hogy itten csakis keresztények laknak.
2015. jún. 14. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Úgy tudom ezek államilag elismert egyházak:


Buddhista vallási közösségek:

Tan Kapuja Buddhista Egyház

Buddhista Misszió Magyarországi Arya Maitreya Mandala

Magyarországi Karma Kagyüpa Buddhista Közösség

Magyarországi Chanbuddhista Egyház

Gyémánt Út Buddhista Közösség

2015. jún. 14. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Inkább a Kultúra/Vallás témacsoportban kellett volna feltenned a kérdésed, ott több válaszra számíthatnál.

Egyébként valóban az egyike a legbékésebb, legemberibb vallásnak. Buddhisták még nem indítottak háborúkat.

2015. jún. 14. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha megismered a buddhizmus filozófiáját, megkapod a választ!

Megismerése nélkül nem lehet gyakorolni, hiszen olyan életfilozófia szerint akarsz élni, amit nem is ismersz!

2015. jún. 14. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Úgy is mondhatnám, hogy jó lenne egy vezető,aki utat mutat. Tudom, egyedül is gyakorolhatom. Segit értelmezni stb.
2015. jún. 14. 19:03
 7/7 anonim válasza:

Én is azt tudom ajánlani, hogy keress rá a nagyobb közösségek oldalára, esetleg küldj nekik emailt, hogy hol tudnak központot vidéken, vagy hozzád legközelebb.

Én Pestre járok, és itt is vannak olyan vidékiek, akik heti egyszer feljönnek

2015. jún. 15. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!