Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Minden okkal történik?

Minden okkal történik?

Figyelt kérdés
Létezik sors, az ember élete egy előre megírt könyv, vagy minden véletlenül történik? Esetleg mindkettő egyszerre?

2015. jún. 17. 20:12
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
A sorsunk írójának az volt a sorsa, hogy megírja a miénket? De az ő sorsát vajon ki írhatta meg?
2015. jún. 18. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 Legoman ***** válasza:

Utolsó válaszoló,

a sorsunkat mi írjuk meg magunknak mielőtt a Földre kerülünk vagy valamely más bolygóra.


Kérdező,

Azt mondanám, hogy majdnem minden okkal történik.

De ha hallgatsz a belső megérzéseidre, akkor nem fog a fejedre esni a zongora, ugyanis nem véletlenül van az a kis belső hang, ami irányít téged. Erre kell figyelni, és nem talál el a zongora.

De nézzünk egy másik szituációt. Például kint vagy horgászni egy tóparton, szép tiszta az ég, nagyon jó idő van. És horgászat közben elszakad a damil, mert leakad valamiba, holott eddig nagyon sokszor elhúztad ott, és nem akadt le. Kénytelen vagy hazamenni, mert elfelejtettél berakni új horgokat, és sokáig tartana felszerelni. Volt egy másik botod, de azt nem tudtad használni ezen a területen. Így hazamész. Majd mikor hazaértél, rá két percre beborul az ég, és irgalmatlan nagy jégeső veszi kezdetét. Betöri az ablakokat a házakon, a tóparton a szél fákat dönt ki, és ahol te horgásztál, oda is kidöntött egy nagy fát.

Most, ha belegondolsz, ha nem szakad el a damil, akkor nem mész haza, és az a fa rád dőlt volna, vagy a jég agyonütött volna.

A sorsod nem csak te irányítod, sőt mondhatni nem is, ha van egy olyan dolog, ami elől elmenekülsz, akkor tenni fogsz egy nagy kört az életben, és visszakerülsz a probléma elé. Mindaddig fogsz körözni, míg meg nem oldod azt.

2015. jún. 18. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
és, ha nem hallgattam a belső megérzéseimre, és olyat tettem, amit nagyon megbántam, akkor az is része volt az előre megírt sorsomnak? vagy esetleg ezzel megváltoztattam az életemnek azt a menetét, amit előzőleg kijelöltem saját magam számára? másképpen fogalmazva: véglegesen letértem a sorsom által kijelölt útról, és nem juthatok el oda, ahová el kellett volna.
2015. jún. 18. 11:25
 14/16 A kérdező kommentje:
vagy esetleg, ha valami olyat teszünk, ami nem volt része az előre megírt sorsnak, akkor az élet utólag "kiegyenlítődik"? vagyis történik majd valami olyan, aminek hatására visszatérünk a kijelölt útra?
2015. jún. 18. 11:38
 15/16 Legoman ***** válasza:

Ha nem hallgatsz a belső megérzéseidre, akkor azok sem fognak rád, és nem fognak megszólalni, vagy igazat mondani.

Része lehetett az amit megbántál az előre megírt sorsodnak, de én inkább azt mondanám, hogy tanultál ismét valami újat, és tudod mit kell tenned legközelebb, így közelebb kerültél a célodhoz. De azért próbáld is meg helyrehozni, amit megbántál, mert megbántad, és másképp szeretted volna csinálni. Csináld úgy, ahogy helyesnek véled.


A második kérdésedre a válasz egy kicsit bonyolult, de megpróbálom leírni, hogy mi történik olyankor.

Isten szabad akaratot adott az embernek, így az ember azt teszi, amit akar. Isten nem fog beleszólni, mert tartja magát az ígéretéhez, de az érzései az rá tartoznak, hogy kit szeret és kit nem. Ő csak, akkor szól bele az életedbe, ha akarod, így írhatod meg magadnak azt a sorsot, és teheted azt, amit szeretnél, miközben az egyetlen helyes út: Isten!

De azt teszed, amit szeretnél, viszont létezik olyan, hogy karma, ami nem avatkozik bele az emberek szabad akaratába, de úgy tudja irányítani az eseményeket, hogyha rosszat teszel rosszat kapsz, jót teszel jót kapsz.

Nem hiszem, hogy kiegyenlítődne, hisz mint írtam azt teszel az életeddel, amit szeretnél, de attól még légy óvatos, hisz azt csak te tudhatod, hogy milyen életet választottál magadnak.

2015. jún. 18. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Isten vagyok


-Üdvözlet gyermekeim!

Igen, minden okkal történik. Igaza van annak aki ezt állítja vagy így gondolja! Viszont semmi sem okkal történik, és jól látjátok ha így vélitek. ÁMEN. Most vissza megyek a fellegekbe,, -Ha úgy vélitek hogy az egész világ ellenetek van, és minden arra szolgál itt a tejútrendszerben hogy ti elpuszvnfvbjv

2015. jún. 21. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!