Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Ti hisztek az előző életben?...

Ti hisztek az előző életben? És van valamilyen meggyőző érvetek arra, hogy létezik, vagy arra, hogy nem?

Figyelt kérdés
Előző élet
2015. júl. 20. 22:36
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
47%
Tudom, hogy létezik, szoktam belsö utazásokat tenni. Nem kívánnék senkinek semmit bizonyítani. Aki nyitott rá és ott tart, úgyis érzi az igazságot. Ez nem olyan téma, amiről meggyőzhetsz valakit egy mondattal.
2015. júl. 20. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 Duenna ***** válasza:
40%
Igen, van előző életünk, és nem is egy, hanem számtalan. Ahhoz, hogy elhidd, kezdésként tanulmányozd az ezotériát, hogy némi alapfogalmad legyen róla.
2015. júl. 20. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
60%
Érvek nagyon nincsenek, mert aki nem hisz benne annak bármit mondhat az ember. Valahogy lehet érezni. Pl tini koromban és most is egyszerűen nem hoznak lázba olyan dolgok amik másokat igen. Együttesek, sztárok, divat egymás majmolása, mi ciki, mi nem ciki. Azért egy tininek ezek fontosak szoktak lenni. Én meg arra gondoltam hogy úgyis parasztvakítás az egész. Vagy pl koravén valaki. Gondolkoztam vajon miért vannak ezek nálam. Látok olyan összefüggéseket amiket mások nem, amik beigazolódnak. Olyanok amiket nem éltem át még de mintha élettapasztalatom lenne olyan téren. És van, amikor már annyira sok ilyen van, hogy nem lehet azt mondani hogy véletlen. De ezeket szerintem mindenki magának érzi és mivel mások nem látnak a fejedbe, csak te tudod hogy azért ez fura, talán mégis van benne valami... én nem tartok kizártnak semmit. Amíg nem tudom a fentieket mással magyarázni addig szerintem létezik. Azt is elfogadom ha esetleg nem létezik. Jó lenne megérteni a dolgok működését de anélkül nem lehet, hogy elzárkózunk az ilyen elméletek elől. A dolgok igazi működése meg tőlünk függetlenül is úgy van ahogy.
2015. júl. 20. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Előző voltam. Hogy kell utazásokat tenni?
2015. júl. 20. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
34%

Nincsen.

Vannak ösztöneim, élményeim, amiket érzek, úgymond van olyan tudásom, ami nem ebből az életből származik. És ha Te is érzed, nem érveket fogsz keresni.

2015. júl. 20. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 Fish1 ***** válasza:
67%

A saját érveim hasonlóak, mint amiket előttem leírtak. Sokszor van olyan, hogy olvasok valamiről, vagy mondanak valamit olyan dolgokról, amiket ebben az életemben még nem hallottam, és mégis olyan érzésem van, mintha ezer éve tudnám, csak épp most emlékeztettek volna rá.


Engem egyébként meggyőzött az a rengeteg leírás, amit könyvekben olvastam. Ha kitaláció lenne, akkor szerintem mindenki igyekezne mást kitalálni, mint a többiek sztorija, de ezek pont, hogy nagyon sok dologban egybevágnak.

2015. júl. 21. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
31%
Nekem az az érvem, hogy a reinkarnációt azok találták ki, akik nem tudtak szembenézni az elmúlással, mert az ember magát szándékosan hiszi felsőbbrendűnek. A másik érvem, hogy az ember egy biológiai lény, nem pedig egy spirális és asztrális akármicsoda. Ezeket az ezotérikus fogalmakat az ember találta ki.
2015. júl. 21. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
33%

>Valahogy lehet érezni.

>ha Te is érzed, nem érveket fogsz keresni

>Aki nyitott rá és ott tart, úgyis érzi az igazságot.


Pontosítok, a megerősítési torzítás és a kognitív disszonancia elkerülése az, ami az igazság érzetének tűnik. Aki nyitott, az nyitott arra, hogy belássa, hogy az "előző élet" logikátlan, implauzibilis és nevetségesen nyilvánvaló, hogy az elmúlástól való félelem miatt találja ki magának az ember. És pont azért írja mindenki a fenti "csak érezni kell" érveket, mert ők is érzik ezt, csak megnyugtató hinni benne.

2015. júl. 21. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
54%

1. vagyok. Kedves utolsó, minden elismerésem a lexikális tudásodért, de ha te is éreznéd, amiről beszélünk, nem bújnál a szavak mögé.

Belső utazást meditáció közben szoktam. Találkoztam így előző életekből saját magam akkori képeivel. Üzentek már elhunyt emberek rajtam keresztül. Volt családtag, aki tisztázni akarta az érzelmeit, de volt számomra idegen is, aki így kért segítséget a fiával kapcsolatban, akit viszont ismertem. Szoktam a segítő angyalaimmal kommunikálni, és a gyermekem is megjelent előttem, mikor még csak a hasamban volt pár hónaposan. Még sorolhatnám a gyógyításokat és a magam gyógyulását, de ez csak pár példa, és továbbra sem szeretném, ha ez kifele szólna. Én megértem, ha valaki elzárkózik, vagy nem tud ezzel az egésszel mit kezdeni, de mikor ítélkezik, akkor jól tudom, hogy sok tanulni való vár még rá.

2015. júl. 21. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 Duenna ***** válasza:
30%

Tudjuk, hogy van a tudat, ez az, amiben jelenleg élünk, amire most emlékszünk, amiben jelenleg tevékenykedünk. És van a tudatalatti, ami információ a tudatunk alá került, mert elmúlt, és már nem emlékszünk rá. Ezt a pszichológia tudománya 50-60 éve ismeri, elismeri, és alkalmazza a megfelelő gyógyításoknál. Nem emlékszünk, hogy például mit ettünk 2003. december 31.-én délben, de akkor, amikor ott voltunk abban a helyzetben, nagyon is tudtuk.


Egy jó pszichológus, vagy hipnoterapeuta mélyhipnózisben a páciensből elő tudja hozni az információt, és a páciens hipnózisban meg tudja mondani, hogy mit evett 2003. december 31.-én délben. Ha egyre távolabbi időpontra tér vissza a hipnoterapeuta a páciens elmúlt idejében, mondjuk visszamegyen a páciens 4 éves korára, akkor a páciens azt is meg tudja mondani, hogy milyen ruhákat viselt 4 évesen télen. Ha még korábbra viszi vissza a pácienst, elérkezhetnek a születés pontos idejére. Ha tovább viszi a pácienst vissza az időben, akkor a páciens átlép egy pontot, ahol előző életében találja magát. És akkor ugyanezeket a lépéseket ismét meg tudják csinálni visszafelé. Mindez azért lehetséges, mert az információ nem az agyban tárolódik, hanem a lélekben! És a lélek halhatatlan!


Aki ezeket a tudományos dolgokat nem hiszi el, nem fogadja el, nem tanulmányozta egyetlen percig sem, az tökhülye ehhez a tudományhoz, hiszen ezen tanulmányok milliószámra megtalálhatók a tudomány körében, tudományos könyvekben, publikációkban! Aki ennek ellenére utasítja el, az egy primitív, és direkt, aljas indokból, megfontoltan köpi szembe eme tudományt!

2015. júl. 21. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!