Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mit tapasztaltok a világ...

Mit tapasztaltok a világ jelenlegi helyzetéről, pontosabban az emberek, barátok, ismerősök és ismeretlenek állapotáról?

Figyelt kérdés
Ahol én élek itt én fáradtságot tapasztalok, nyomás van rajtuk, alacsonyon, takarékon égnek, de nem tudom mitől, jó a munkahiány, anyagiak bevándorlók, a média, híradó "reklámjai" de pusztán ezért lennének ilyen vérszegények?Attól a szeretet működhetne bennük. Mindenhol ez van az országban?

2015. júl. 23. 14:21
 1/6 anonim ***** válasza:

Mindenki tojik mindenkire..

De ha valami elonyrol vagy penzrol van szo akkor megfolytjak egymas egy kanal vizben....

Mindenki magaval foglalkozik de annak erdekeben hogy eloreb juson megtesznek barmit.

Kb ez a helyzet..

2015. júl. 23. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Akkor ezek szerint csak a pénzzel lehet kapcsolatot teremteni már? Csak üzlettel? Közös haszonnal? Mondjuk régebben is jelen volt ez, de most lehet sokkal erősebben dominál ez.
2015. júl. 23. 16:20
 3/6 anonim ***** válasza:

Mint írtam a másik kérdésednél is,nagy általánosságban elmondható,hogy a pénzrendszer teszi ezt az emberekkel.

Ideje lenne felébredni már és tenni ez ellen a rendszer ellen amíg még nem késő!!

A pénz egy tudatosan kreált dolog ami az embereket egymásra haragítja,minden csak a k..va pénz körül mozog.A pénz megváltoztat és ha van pénzed attól nem leszel jobb ember...sőt csak rosszabb.

2015. júl. 23. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Fish1 ***** válasza:
100%

Persze, hogy fáradtak és befordultak sokan, mert a boldogságot rajtuk kívül álló dolgokban keresik (lóvé, tárgyak, partner), holott azt csak önmagában találhatja meg mindenki.

Én bízom abban, hogy egyre többen ébrednek fel, legalábbis a környezetemben látok egyre több ilyen embert.

2015. júl. 23. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Az okát nem tudom, de ez már régebben, a '90-es évek közepe felé kezdődött. Addig soxor volt spontán céges buli. Csak úgy, összeröffentünk, valaki átment a húskombináthoz, hozott némi csülköt, körmöt, aztán főztünk egy jó pörköltet. Valamelyikünk elugrott a tanyájába hozott egy demizson bort, valaki más egy láda sört, aztán elbeszélgettünk ott bent. Néha nem volt elég, és valamelyikünk tanyáján kötöttünk ki, ott is leapasztottuk egy ásónyomnyival a borkészletet. Ez majdhogynem heti, de legalább kétheti sűrűséggel előfordult. Nők, férfiak, vegyesen! Eszméletlen jó kollektíva voltunk. Aztán valami megváltozott. Lassan, d érezhetően. Már mindenki rohant, mindenki a saját érdekeit nézte, silányultak a barátságok, a beszélgetések már csak a munkával kapcsolatos főbb mondanivalókra szorítkoztak. Addig mindent tudtunk egymásról, utána senki sem beszélt az otthoni gondokról. Bezárkóztunk, magányosak lettünk. Szóval ott, akkor kezdődött valami, és dögöljek meg, ha tudom az okát.
2015. júl. 23. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! mindegyikkel egyet értek.A boldogság szerintem is önmagunktól függ, és a kapcsolatainkon, az értékrenden, az gazdag aki egészséges és tele van érzelmekkel, élénk, az bárhol otthon érezheti magát,az a baj hogy az ember középpontjába a pénzt biggyesztették, észre kellene venni , hogy nem ez az első vagyis hogy nem az a közepe mindennek, ez olyan cselesen van kitalálva, hogy mindenki mondhatja hogy az irányítja az köti össze a világot, mert tényleg így van, de az Életet, a természetet már nem.

Én is emlékszem a 90-es évek elejére, igaz gyerek voltam még, de akkor volt valami kis idilli érzete az otthonoknak, a zenék barátságosabbak voltak, a tárgyakban több volt az érzelem,már aki megalkotta attól, a filmek is olyan ártatlanabbak voltak, komfortosabbak voltak, az összes újabb filmen most sugárzik a tiszteletlenség pl. de mindegy ez a szöveg már lehet közhely a jelenben.

2015. júl. 23. 22:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!