Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ha lenne egy nagy háború,...

Ha lenne egy nagy háború, javulna az ország és a világ jelenlegi helyzete?

Figyelt kérdés
2012. szept. 19. 22:12
1 2
 1/11 anonim válasza:
100%
A háború soha nem megoldás semmire! Semmilyen olyan "érdek" nem lehet ami akár egyetlenegy ártatlan ember életébe is kerüljön!
2012. szept. 19. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
95%
Dehogy javulna. Csak még roszabb lenne minden. Rendszerváltás kéne. A kapitalizmus nem működik mert leállt és önmagába omlik bele, mint egy túlnőtt, vízfejű tök.
2012. szept. 19. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
5%

"Semmilyen olyan "érdek" nem lehet ami akár egyetlenegy ártatlan ember életébe is kerüljön!"


Az internacionális cégek vezetői ezt cáfolnák.

Főleg az olaj és fegyverkereskedés vezetői.

És elég sok hitelt szoktak felvenni háborúban, szóval a bankok is jól szoktak járni tőle.

2012. szept. 19. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
9%
Az internacionális cégek vezetői tegyenek meg egy óriási nagy szivességet az egész világ nagy örömére! Mellesleg a abba nem gondolnak bele, hogy a saját fegyverük egyszer önmaguk ellen fog fordulni.
2012. szept. 19. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
76%
Mindig van háború csak mindig más eszközökkel vívják.
2012. szept. 19. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Átmenetileg megoldás a munkanélküliség megoldására (mert hát hogy lenne könnyebb megszabadulni a munkanélküliektől, mintsem hogy frontra küldjék őket). Viszont háborúk esetén tömegével veszik fel a hiteleket. Szóval válság idején kockázatos lenne Magyarországnak háborúba bocsátkozni..
2012. szept. 19. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nem. Csak elpusztítanának egy csomó mindent, amiből tényleg rendbe lehetne tenni az ország és a világ helyzetét.
2012. szept. 19. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Jóember! Én megértem, hogy a mostani rendszer szar, hogy most majdnem mindenkinek szar, akinek meg nem, annak talán jobb, mint valaha. Én megértem, hogy sok minden nem tetszik és hogy fontos értékek hiányoznak az életből.

De most komolyan? Nagy háború. 2006-ban annyi tömegpusztító fegyver volt a világ nagyhatalmainak a kezében, ami kb. 26-szor tudta volna elpusztítani a Földet. A teljes földi életet!!! Erősen kétlem, hogy számuk drasztikusan csökkent volna azóta... Egy ilyen háborúban ki győzne? Aki 18-szor irtotta ki a Földet, mert a másik csak 10-szer tudta?

Bizony, nem lesz legenda vagyok, kutyával, meg felöltöztetett próbababákkal. Nem lesz víz a csapban, étel, fűtés, áram stb. Egy újabb igazán nagy háború az egész emberiség, sőt 1-2 faj kivételével az egész ÉLET végét hozná el.

De nézzük csak történelmünk nagy harcait: jobb lett '56 után? jobb lett '45 után? az első világháború és az azt követő zűrzavaros éra után? '48 után?

Aki azt hiszi, hogy "egy nagy háború" bármin is változtatna, sztem téved. Illetve sok minden változna, de hogy az élet nem lenne jobb, belátható időn belül legalábbis, az biztos.

2012. szept. 19. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ahogy az utolsó leírta, én röviden ugyanazt : vesztésre álló fél is képes lenne elpusztítani a világot, mert a vezető és a tiszti kara fél, hogy halálbüntetés vár kudarc esetén. Emiatt Einstein mondata helytálló.
2012. szept. 19. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Vannak akik nagyon jól járnának vele valahol,mint eddig mindíg.(Különben bele sem kezdenének)A háborús generáció alaposan megszívja(persze sosem azok akik jól járnak vele hanem a "pórnép")Aztán jön az újbóli fellendülés kora amikor a háborún nyert tőkét ismét elkezdik kihitelezni.
2012. szept. 20. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!