Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Lehetséges, hogy nem szabad...

Lehetséges, hogy nem szabad akaratú lélek vagy, hanem egy biológiai gép lennél?

Figyelt kérdés

Gondoltál már arra, hogy a döntéseid valójában, nem is a szabad akaratodból ered, hanem egy előre megírt forgatókönyv szerint vagy pedig a természetben lejátszódó fizikai törvényszerűségek egyértelműen meghatározzák ezt, ahogyan a lejtőn leeső test vagy a Föld a Nap körül is meghatározott pályát ír le egzakt tudományos séma szerint, úgy lehetséges hogy az agyi elektromos kisülések is ugyanúgy meghatározottan mennek végbe, csak te/mi ezt nem ismerjük, azonban Isten igen és Ő tudja mit fogsz tenni, mert csupán egy biogép vagy?


Milyen gondolatok ébrednek benned?


2015. júl. 30. 19:24
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha úgy tetszik mindenki egy "biológiai gép". Mindenki szerves szövetből tevődik össze, mindenki agyában kémiai reakciók zajlanak le. Viszont az már más kérdés, hogy előre mindenkibe bele lenne táplálva a gondolatai. Egy-egy történés, esemény megváltoztathatja a gondolatmeneted jelentősen, megváltoztathatja a gondolkodásmódod. Például egy utcai lámpa meghibásodása miatt elüt egy autó egy számodra fontos személyt. Az erre adott reakciódat előre nem határozhatja meg semmi, mivel semmi nem utalt rá előtte, hogy meg fog történni az esemény.

Viszont vannak dolgok amire az agyad bizonyos módon reagál, legyen a reakció tanult, vagy vele született. Bár azt kétlem, hogy bárki (általad említett esetben az Isten) előre tudná egy bizonyos személy összes cselekedetét.


Továbbá az agy rettentő bonyolult, még mi magunk sem ismerjük teljesen, így nehezen hasonlítható egy olyan ciklikus eseményhez, mint a Föld Nap körüli keringése amit a fizika alaptörvényei határoznak meg.

2015. júl. 30. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A fatalista materializmus erről szól.

Mindennek oka van és aminek oka van következménye is.

A döntéseid és egészségi állapotod valójában a genetikai felépítésedből adódik. A környezeted persze tőle független, de az is megvan írva. Így semmit sem kerülhetsz. A jövőd nincs megírva, de a világból következni fog. Mert minden aszerint alakul, ahogy alakulhat. És ezen nem képes senki sem változtatni. Minden változás vagy próbálkozás csak akkor történik, ha az adódott a részecskékekből.

2015. júl. 30. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

"Lehetséges, hogy nem szabad akaratú lélek vagy, hanem egy biológiai gép lennél?"


Én nem vagyok gép ezt onnan tudom h ha segítek valahová és kéri h a kis kockaba tegyek pipat hogy nem vagyok gép es sikerül, és az alapján nem vagyok gép.

2015. nov. 2. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Regizek nem,segítek
2015. nov. 2. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!