Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Létezik egyáltalán a lélek...

Létezik egyáltalán a lélek mint különálló rész? Vagy csak biológiai folyamatok összessége vagyunk?

Figyelt kérdés

Tudom, egyén válogatja hogy ki hiszi azt hogy van és ki nem de én egyszerűen nem tudom elhinni hogy az érzések/érzelmektől elkezdve minden csak biológiai folyamat semmi más, csak részecskék, kémiai és vegyi anyagok által okozott hatás.

Vagy mégis? Lehetséges hogy csak és kizárólag biológiai folyamatok összességéből épülünk fel, amely aztán teljesen megszűnik a halál beálltakor?

Minden érzelmet, reakciót, minden emléket csak biológiai folyamat okoz?

De ha csak biológia lenne akkor nem lenne vallás......vagy igen?


Vagy szerintetek is a biológiai és kémiai folyamatok az érzelmekhez (gyász, boldogság) és emlékekhez (jó és rossz emlék) pusztán kevesek?


Mit gondoltok? Minden érdekelne.:S


2011. márc. 21. 14:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
véleményem szerint van lelkünk ami külön áll a testünktől, de ezt elmagyarázni nagyon nehéz lenne. :D
2011. márc. 21. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
miért? :o
2011. márc. 21. 15:43
 3/12 anonim ***** válasza:

vegyünk mondjuk egy klónt , ő is ugyanúgy tud gondolkodni mint egy ember , fejlődik a személyisége , befolyásolják tényezők stb , de mivel mi hoztuk létre nem kéne hogy legyen lelke igaz? akkor ebből következik hogy nekünk sem kell hogy feltétlenül legyen

szeretném hinni hogy van , jó dolog lenne , de ha sok biológiát és pszichológiát tanulsz akkor rájössz hogy elég kevés rá az esély

2011. márc. 21. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
76%
Nincs lélek, nincs reinkarnáció. Mindannyian egy-egy gondolat vagyunk.
2011. márc. 21. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

A 2. válaszolónál annyiban nem értek egyet, hogy eddig csak állatot klónoztak, embert még nem. Így nem tudhatjuk.



3. válaszoló: és kinek a gondolata?

2011. márc. 21. 20:39
 6/12 anonim ***** válasza:
76%
önmagadé, a létezésé, a közös tudaté.
2011. márc. 21. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
85%
nem lennék én abba biztos hogy még embert nem klónoztak, tudás megvan hozzá csak morális kapukba ütközik még ez a dolog nyíltan
2011. márc. 21. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Én sem hiszem, hogy csak kémia és biológia vagyunk. Ha így lenne, nem is lenneénk felelősek magunkért. Hiszen csak azt tennénk, amit a késia tesz bennünk.

Viszont van tudatunk, ami tudja, hogy én én vagyok. Ez a lélek, és ez az egyetemes nagy szellem része. Minden rész egy "entitás", vagyi egy lélek-személy. Maga vélasztja meg a sorsát, a családot, ahová születik. Nem a testünknek van lelke, hanem a lélek szerez egy testet magának, hogy élhessen anyagként az anyagi világban.

Tudod, az ember

Nem a test, hanem a lélek.

Eredeti, isteni lélek.

A nagy egész kicsi része.



A test az edény,

Amibe a lelket töltik

Mint az űrlap, hogyha kitöltik,

Az üres papír még semmi.



A lélek benned,

Ha nem akarsz tudni róla,

Szép ház mellőzött lakója,

Didereg fényes testedben.

2011. márc. 27. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Ez is erről szól. Viszont bizonyíték csak úgy van, ha sokáig töprengsz, olvasol, tapasztalsz és keresel.


[link]

2011. márc. 27. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Az érzelmek az agyban találhatóak mikor pl megbántanak minket sértő szavakat mondanak nekünk ez a információ eljut az agyunkba ahol az külön válogatja a szavakat betűről betűre majd újból összerakja azt mivel az agyunk folyamatosan kapcsolatba áll a memóriánkkal ezért miután kielemezte a mondat tartalmát a másodperc törtrésze alatt (vagy kevesebb) megtudjuk a szavak jelentését majd az agy jelet küld a szívnek ami reagál arra ekkor a szívnek megváltozik annak dobbanásának száma van hogy lassabban vagy hogy gyorsabban kezd el lüktetni a szívunk és ilyenkor van az hogy izzad a tenyerünk, dadogunk, kapkodjuk a levegőt, remeg a kezünk, stb....

Tehát hogy biológia és kémiai folyamatok összessége vagyunk nagy mértékbe igaz de csak a testünkre, az agyunkra nem nála már valami más féle folyamat megy végbe. Az már egy sokkal bonyolultabb dolog. Mert véleményem szerint a lélek a tudatba alakul ki.

2011. márc. 27. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!