Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a hitről...

Mi a véleményetek a hitről alkotott elgondolásomon?

Figyelt kérdés

Sokan úgy gondolják, ha annyira jó Isten, hogy lehet ennyire igazságtalan az élet.

Az élet valóban nagyon igazságtalan, eleve nem egyenlő eséllyel születnek az emberek.

Ennek ellenére úgy gondolom, hitben könnyebb megélni a rosszat is. De aki szívből Istenhez kiált, annak jó eséllyel segít is úgymond. Bűneitől az ember lelkét megkönnyebbíti ha megbánja, és megbocsátást kér.

Amolyan lelkünk így tud megnyugodni. Tehát ha nincs is Isten, ki kéne találni, hogy az embernek könnyebb legyen.

A lélek létezésére meg olyan bizonyítások vannak, hogy a klinikai halált halt ember kívülről, felülről látta az újraélesztését, és újraélesztve emlékezett a számokra, amit kísérlet gyanánt felírtak a lámpa tetejére.

S akkor ha létezik lélek, miért ne létezhetne Isten is? Már csak azért is kell hogy legyen, mert a legtöbb ember lelke vágyik rá.

De ha azt vesszük, hogy Isten a szeretet, a jó maga, ez a norma maga Isten, nem is kell a felhők felett keresni, Isten mindenhol ott van ez által mint olyan, mindenkiben benne lehet, ez is egy nézőpont.

Hallottam hogy a vallásokat úgy kell elképzelni, mint a piramist, az oldalai (vallások) az élek mentén metszik egymást - nyírják egymást, noha minden oldal a csúcs felé, az ég felé mutat.



2015. aug. 25. 01:49
1 2 3
 1/29 anonim válasza:
88%

Ez nem a te Istenről alkotott véleményed, rengeteg ilyen teória van (személy szerint én mindegyiket érdeklődéssel olvasom el).

"A lélek létezésére meg olyan bizonyítások vannak, hogy a klinikai halált halt ember kívülről, felülről látta az újraélesztését, és újraélesztve emlékezett a számokra, amit kísérlet gyanánt felírtak a lámpa tetejére."

Ez biztos egy átírt tudományos tény, az ember miután nem lélegzik, tehát meg hal az agya nem áll le, hallja az embereket, mivel az agya működik, dolgozik, és további információkat gyűjt be (ez persze nem élete végéig van, csak addig míg az agy le nem áll).

Ha az én véleményemre vagy kíváncsi (és ezt úgy mondom mint egy ember, akire kiskorában ráerőszakolták a vallást, és mára egy elkötelezett presbiteránus vagyok), mindenkinek saját magának kellene kiépítenie a vallási nézetét, nem kéne az emberekre ráerőszakolni a kereszténységet, se a többi vallást...

Bocsánat hogyha nehezen értelmezhetően fogalmaztam!

2015. aug. 25. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
20%

Ne hari, de ezt nem olvastam végig.

Tele van soha nem bizonyított dolgokkal, és azt "azt vesszük" szófordulattal.


"Hallottam"....


EZ semmi más, mint egy félig tájékozott tini magángondolatai.

2015. aug. 25. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
65%

"Tehát ha nincs is Isten, ki kéne találni, hogy az embernek könnyebb legyen."

Igen, pontosan így (és ezért) történt évezredekkel ezelőtt a "megalkotás".


"S akkor ha létezik lélek, miért ne létezhetne Isten is? Már csak azért is kell hogy legyen, mert a legtöbb ember lelke vágyik rá."

Vagy Zeusz, Zoroaszter, a Nagy Zöld Trüsszentő, a yeti, a reptiliánok esetleg az Érmelléki Kuglófember. Miért ne létezhetne az emberiség által kitalált bármelyik "lény"? Annyian szerették volna, hogy létezzenek, annyian hittek/hisznek bennük, tuti hogy léteznek, nem így gondolod? Én személyesen a láthatatlan rózsaszín egyszarvúk létezését szeretném.


"De ha azt vesszük, hogy Isten a szeretet, a jó maga, ez a norma maga Isten, nem is kell a felhők felett keresni, Isten mindenhol ott van ez által mint olyan, mindenkiben benne lehet, ez is egy nézőpont."

Túl sok a nézőpont ahhoz, hogy bármelyik is igaz legyen. Mindenki máshogy képzeli el, hangsúly a képzeleten. Vagy a hit nem arról szól, hogy mi az igaz? Csak a vágyak számítanak, senkit nem érdekel, hogy mi van a valóságban? De ebben az esetben mi értelme az álomvilágnak?

Egyébként Istent, mint fraktált képzeld el, az legalább végtelen.

2015. aug. 25. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
28%
akik szerint nincs Isten mert nem látták, azoknak eszük sincs, mivel az eszüket sem látták ugyh. az sem létezhet számukra
2015. aug. 25. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 Legoman ***** válasza:
16%

Nem a hitről alkottál van egy elgondolásod, hanem Istenről.


Isten nem szól bele az emberek életébe, mivel szabad akaratot adott nekünk. Így tehetünk rosszat vagy jót, Isten nem fog beleszólni.

Isten valóban megszabadít a bánattól, de csak akkor, ha te is szeretnéd. Sőt az életed is megkönnyíti, ha rábízod magad.

Én megmondom őszintén, hogy templomban még nem voltam, és megkeresztelkedve se vagyok. Mert ez nem attól függ, hogy keresztény vagy-e vagy sem.


A klinikai halált halt embereknek, ha csukva volt a szemük, akkor hiába működött még az agya, nem tudta volna véletlenül se leolvasni a számokat, csakúgy ha önmagát kívülről látja.


Isten valóban ott van mindenhol, és mindenkiben. :)

2015. aug. 25. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
35%
A hívők azért hisznek istenben, mert nem akarják elfogadni, hogy az ember halálával az élet végetér nincs tovább ennyi volt. Nem vagyunk többek, mint biológiai lények. Lélek nem létezik és nincs túlvilág. Az ember teste biológiai felépítése nagyon bonyolult az agyról még nem tudunk mindent. Érzékszervek nélkül nincs észlelés, így az ember, ha egy szellem, lélek akármicsoda lenne nem tudná magát felülről nézni, mivel nem lennének érzékszervei. A klinikai halál állapotában az oxigénhiányos állapot miatt és biokémiai folyamatok miatt látnak fényeket, alagútat stb. Semmi se utal arra, hogy te több lennél, mint egy biológiai lény. Az életet valóban igazságtalan ezért vannak vallások, hogy valahogy elviselhetőbbé váljon a szeretteink halála és önmagunk halandósága.
2015. aug. 25. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:

Hozzá tartozik a kultúránkhoz. Azt mindenki maga dönti el, hogy miben hisz és mennyire és mit gondol a hitéről.

Olvastam egyszer egy könyvet, amiben a legfőbb vallásokat jellemezték, szinte mindegyikben vannak azonos gondolatok, a kialakulásukban is, a tanaikban is. Így szerintem is elképzelhető, hogy az emberek találták ki, mert szükségük volt valamire. Csak minden területen kicsit máshogy, a saját kultúrájuk szerint alakult.

Vagy pl. a buddhizmusban le is van írva, hogy nem egy istent imádnak, Buddha, nem isten volt. De az emberek kitalálták, hogy biztosan kellett lenni egy első, ős buddhának és így kitalálták az Adi-Buddhát, aki isten.

2015. aug. 25. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
0%

Isten létezik, mint ahogy Te is. Valamilyen teremtőerő kellett az élet megtervezéséhez, mert butaság lenne azt hinni, hogy véletlenül alakult ki!

Minden pontosan egymásra épül és ilyen véletlen nem lehetséges. Bárhogy is nevezhetjük Istent: Teremtő, Első alkotó, Minden Létező; egy valami biztos, meg kellett ezt az egész rendszert tervezni valakinek!

És mennyi mindent nem látunk és észlelünk a Mindenségből...

2015. aug. 25. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
18%

>Amolyan lelkünk így tud megnyugodni. Tehát ha nincs is Isten, ki kéne találni, hogy az embernek könnyebb legyen.


Részben ezért is lett kitalálva, igen.


>A lélek létezésére meg olyan bizonyítások vannak, hogy a klinikai halált halt ember kívülről, felülről látta az újraélesztését, és újraélesztve emlékezett a számokra, amit kísérlet gyanánt felírtak a lámpa tetejére.


Épp fordítva: a tesztként odatett tárgyakat nem látták a visszatérők. Ez a jelenség végletekig felfújt, rosszul dokumentált és szenzacionalizált, óvatosnak kell lenni a forrásoknál. Semmiképp sem elfogadott bizonyíték.


> Már csak azért is kell hogy legyen, mert a legtöbb ember lelke vágyik rá.


Még ha van is lélek, ez akkor is rossz érv. Attól még, hogy akarod, még nem lesz. Ez kevés.


>De ha azt vesszük, hogy Isten a szeretet, a jó maga, ez a norma maga Isten, nem is kell a felhők felett keresni, Isten mindenhol ott van ez által mint olyan, mindenkiben benne lehet, ez is egy nézőpont.


Akkor nevezzük nevén a fogalmakat, a szeretet az szeretet és nem Isten. Ez egy ügyetlen és rossz érvelés, Isten fogalmának felesleges bevezetéséhez vezet.

2015. aug. 25. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
23%

#8: tipikus, önigazoló, közhelyes kreacionista maszlag.


"Valaminek teremtenie kellett, mert az nem lehet mán, hogy nem teremtett valami, az hülyeség!"


>És mennyi mindent nem látunk és észlelünk a Mindenségből...


Ez pedig a legelcsépeltebb és legostobább érv. Gratulálok.

2015. aug. 25. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!