Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Ha létezne az időutazás, és a...

Ha létezne az időutazás, és a jövőbeli éned meg akarna ölni egy ártatlan embert a jelenben, aki a jövőben a rossz oldalon áll végeznél magaddal, vagy segítenél neki?

Figyelt kérdés
Tegyünk fel, hogy te a jelenben egy magányos farkas vagyok, aki nem szimpatikus másoknak, de a jövőbeli éned mindannak az ellenkezője, ami te vagy. Megölnéd magad, ha úgy alakulna? Vagy számítana neked a jövőbeli éned élete?
2015. aug. 27. 19:01
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Ha az ember, akit meg akar ölni állna a rossz oldalon, bolond volnék magammal végezni. Az ártatlan embert próbálnám ártatlannak tartani.

Ha arra gondolsz, hogy én fogok bekattani, azt nem hinném el. Megölni magunkat meg nem nagy kunszt.

2015. aug. 27. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
#1 Te tényleg képes lennél ennyit vesződni egy olyan emberrel, aki a jövőben a rossz oldalon áll, mondjuk embereket öl? És hogyan viszonyulnál a jövőbeli énedhez?
2015. aug. 27. 19:10
 3/17 anonim ***** válasza:

"És hogyan viszonyulnál a jövőbeli énedhez?"

Biztosan kipróbálnám vele a szexet :D


Egyébként bizonyítékokat kérnék tőle. Meg támogatnám, mint egy barátot. Fura lenne magammal találkozni. Látni, hogy viselkednék magammal, mit gondolok magamról stb.:)


Egyébként meg ha képes volnék ezért visszajönni a múltba, biztos megvan az oka.

Egyébként is mindig vágytam rá, hogy megakadályozzak rossz dolgokat.

Szeretem ha más ember boldogan él, nem más kárára.

2015. aug. 27. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Na már most sokkal izgalmasabb és érdekesebb lenne a kérdés, hogy a jövőbeli éned meg akarná ölni a jelenbeli éned.
2015. aug. 27. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

#3 Én magasról tennék a jövőbeli énemre, ha úgy alakulna kicsinálnám, mert nem akarnék más ember lenni sem megváltozni nem akarnék az ártatlannalpedig azt csinálna a jövőbeli énem, amit akarna. Mindkettőre magamról tennék. Én jobban szeretek magányos farkas lenni. De, ami. te mondasz nem fedi a valóságot. Szerintem nem létezik ilyen erkölcsös ember, aki képes ilyen áldozatot hozni egy idegen emberért. Én még soha nem találkoztam ilyennel. Nem hiszek benne.

#4 Ő sehogy se tudna megölni, mert akkor nem lenne, aki visszajön a jövőből, hogy megöljön. :D

2015. aug. 27. 19:36
 6/17 anonim ***** válasza:

"Szerintem nem létezik ilyen erkölcsös ember, aki képes ilyen áldozatot hozni egy idegen emberért."

Pedig volt és talán van is.

Volt az ún Fogolykiváltó szerzetesrend. Ezek a szerzetesek készültek a halálra, felkészültek az átlépésre - és egy fogoly helyett bementek a fogolytáborba - kiváltották, az hazamehetett. Semmit nem tudtak róla, csak annyit - ő valószínűleg nem volt még felkészülve a halál kapuján való átlépésre - szó szerint megváltották.

2015. aug. 27. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Hát én még nem hallottam a fogolykiváltó szerzetesrendről.
2015. aug. 27. 19:53
 8/17 anonim ***** válasza:
Végeznék magammal.
2015. aug. 27. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Egyszer vírusok, illegális anyagok után kutattam a neten és találtam egy videónak álcázott rejtett fájlt, ami igazából valami jelszókat és különböző adatokat tároló fájl volt, de a megnyitásához is jelszó kelleltt. Sajnos már nincs meg, de a nevedhez hasonló név volt a jelszó emlékeztetője. Sajnos nem tudtam kitalálni és akkor nem sokat foglalkoztam vele...

De azóta is kíváncsi vagyok rá :D


Bocsi, csak eszembe jutott....

2015. aug. 28. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Ez eléggé tudathasadásos kérdés..

Te magad egyáltalán tudtad értelmezni?

Meg komolyan honnan jött ez?

Na jó ha tini vagy akkor megbocsátható, van remény hogy kinövöd.


A holnapi éned is a jövőbeli éned, a távoli jövő meg nem érdekes, mert akkor azt fogod csinálni ami akkor lesz jó neked, most meg azt csinálod amit éppen csinálsz.. hülyeségeken gondolkodsz :P


Ha magasról tennél arra hogy mit csinál a jövőbeli éned, akkor miért írod hogy lehet hogy megölnéd ha megváltozna?



Másrészt: azt írod ártatlan (pedig valamilyen szinten senki sem az, az emberek nem angyalok, de fejlődésképesek), de ha már tudod hogy elkövetett valamit a jövőben akkor nem feltétlenül ártatlan.

A világ nem fekete és fehér, elég rossz ez a nyugati, amerikai hozzáállás, hogy vannak a jók meg a rosszak. A bűnösök meg az ártatlanok, ezért tartottam gyerekkoromban túl primitívnek az összes amerikai filmet mert így ledegradálták a személyiségeket.


Tehát te kétszeresen is ítélkezel: egyrészt a jövőbeli énedet ítélnéd el mert megváltozott, másrészt pedig egy másik ember tettét is. Pedig nincs jogod mások tettei felett ítélkezni meg önbíráskodni. Ha a jövőbeli éned ezt tenné akkor meg biztos meg lenne rá az oka szóval akkor meg magadat nem érdemes elítélni.


Elég sok olyan ember van amúgy aki képes ilyen áldozatot hozni, szentek többsége, vagy ha élő példát akarsz nézd meg Böjte Csaba testvér 'munkásságát'.

2015. aug. 28. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!