Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Ha létezne az időutazás, és a...

Ha létezne az időutazás, és a jövőbeli éned meg akarna ölni egy ártatlan embert a jelenben, aki a jövőben a rossz oldalon áll végeznél magaddal, vagy segítenél neki?

Figyelt kérdés
Tegyünk fel, hogy te a jelenben egy magányos farkas vagyok, aki nem szimpatikus másoknak, de a jövőbeli éned mindannak az ellenkezője, ami te vagy. Megölnéd magad, ha úgy alakulna? Vagy számítana neked a jövőbeli éned élete?
2015. aug. 27. 19:01
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

#9

És ki a francot érdekel a vírusod? Állj le a drogokkal!

#10

"Ez eléggé tudathasadásos kérdés"

De pontosan ez a kérdés lényege.

"Te magad egyáltalán tudtad értelmezni?"

Dehogy nem tudom értelmezni, de kíváncsi voltam, hogy más mit tenne egy hasonló helyzetben.

"Na jó ha tini vagy akkor megbocsátható, van remény hogy kinövöd"

Nagy ász lehetsz, ha így láthatlanban ezt eldöntötted.

"hülyeségeken gondolkodsz :P"

Nem hülyeség, csak nem érted a lényegét.

"Ha magasról tennél arra hogy mit csinál a jövőbeli éned, akkor miért írod hogy lehet hogy megölnéd ha megváltozna?"

Valóban tennék rá, de ha úgy alakulna simán kicsinálnám. Ez viszont az adott körülményektől függ.

"Másrészt: azt írod ártatlan (pedig valamilyen szinten senki sem az, az emberek nem angyalok, de fejlődésképesek), de ha már tudod hogy elkövetett valamit a jövőben akkor nem feltétlenül ártatlan."

Erkölcsös szempontból ártatlan lenne. És itt van a kutya elásva. Ha ilyen mertékű változáson mennél keresztül a jövőben. Számítana neked a jövőbeli éned élete, vagy teljes mértékben megvetnéd és nem tudnál vele azonosulni?

"Tehát te kétszeresen is ítélkezel: egyrészt a jövőbeli énedet ítélnéd el mert megváltozott, másrészt pedig egy másik ember tettét is."

Nincs olyan ember, aki ne ítélkezik mások felett, legalább gondolatban is. A lényeg, hogy mit nevezünk önmagunknak, mert nem mindegy, hogy önmagunk árnyéka leszünk. Ha elveszíted önmagad, akkor onnantól nem te leszel, hanem egy másik ember.

2015. aug. 28. 08:18
 12/17 anonim ***** válasza:

((Nem olvastam el a kommenteket))

Looper? Egyik kedvenc filmem:)


Hogy a kérdésre is válaszoljak, nem ölném meg magam, hagynám, hogy végezze a dolgát (nyilván nem ok nélkül öl meg egy most még ártatlan embert)

2015. aug. 28. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
#12 Jól látod a filmből merült fel bennem a kérdés. :D Ha a filmet vesszük. Hagynád, hogy egy ártatlan gyereket öljön meg a jövőbeli éned?
2015. aug. 28. 11:21
 14/17 anonim ***** válasza:

"Nem hülyeség, csak nem érted a lényegét. "


De értem a lényegét, morális alapon nézed.


"Ha ilyen mertékű változáson mennél keresztül a jövőben. Számítana neked a jövőbeli éned élete, vagy teljes mértékben megvetnéd és nem tudnál vele azonosulni? "


Persze hogy számítana. És ahogy írtam nem szólnék bele a jővőbeli énem dolgába.

Amúgy el tudom képzelni a helyzetet mivel több előző életemet láttam meditáció és egyéb dolgok segítségével.


"Ha elveszíted önmagad, akkor onnantól nem te leszel, hanem egy másik ember."


Én elég sokszor elveszítettem már magam. Főleg amikor az élet ad akkora pofont hogy majd belehalsz. Teljesen újjá kell tudni születni néha és már egy javított verziómmal tudok tovább lépni. De attól még te leszel, meg lesz az öntudatod akkor is ha esetleg nem emlékeznél a múltra.

Ha önmaga árnyéka lesz valaki akkor olyan karmája, épp negatív dolgokat kell tapasztalnia. A saját életéért mindenki maga felelős. Az aki a külső körülményeket okolja mindig, az hárítja a felelősséget a világra, szülőkre vagy másra.

2015. aug. 28. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

A kérdés az,ha külön testben vagytok a jövőbeli éned az te vagy?

Gondold el külön testben éltek,csak egy múltatok van.De ha megölőd a te jövőd változni fog és az ő múltja más lesz mint a te jelened az az ő már nem ugyan az a személy mint te.Az az ki jelenthetjük ő nem te leszel.

2015. aug. 28. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

"Amúgy el tudom képzelni a helyzetet mivel több előző életemet láttam meditáció és egyéb dolgok segítségével."

Ezzel ne fárassz, mert nem hiszek az ilyesmiben.

"Én elég sokszor elveszítettem már magam. Főleg amikor az élet ad akkora pofont hogy majd belehalsz. Teljesen újjá kell tudni születni néha és már egy javított verziómmal tudok tovább lépni."

Ez teljesen más helyzet, mert hirtelenjében találkoznál egy olyan önmagaddal, aki mindannak az ellenkezője, ami most te vagy. Olyan, mint ha egy idegen ember lennél. Egy ilyen emberrel nehéz lenne azonosulni és pártolni egy jelenleg ártatlan emberrel szemben.

#15 "A kérdés az,ha külön testben vagytok a jövőbeli éned az te vagy?"

Külön testben lennék, de ő ig én lennék.

"Gondold el külön testben éltek,csak egy múltatok van.De ha megölőd a te jövőd változni fog és az ő múltja más lesz mint a te jelened az az ő már nem ugyan az a személy mint te.Az az ki jelenthetjük ő nem te leszel."

Ez azért nem így van, mert nem biztos, hogy meg tudnám változtatni a jövőt. Lehet, hogy éppen azzal idézném elő az egész folyamatot.

2015. aug. 28. 19:37
 17/17 A kérdező kommentje:
is*
2015. aug. 28. 19:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!