Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Ebben a kategóriában miért...

Ebben a kategóriában miért vannak olyanok, akik csak gúnyolódnak a kérdésen vagy odaírják, hogy ilyen nincs. Aki nem hisz ezekben a dolgokban, miért látogatja ezt a kategóriát?

Figyelt kérdés

2015. szept. 8. 15:25
1 2 3 4
 21/39 FüligJimmy88 ***** válasza:
100%

Ja, ezt én is bírom, hogy ha valaki ezóval foglalkozik, egyből akad egy falka lelkes térítő troll, hogy "akkor te biztos jóshoz jársz és szellemekkel diskurálsz meg a Kepler 210d-bolygóra jársz asztrálgombát szedni blablabla..." Nekem kamaszkoromban annyira megtetszett a "Hair", hogy évekig felvettem azt a hippi-stílust, akkor is jött egy csomó barom, hogy akkor biztosan füvezek... Közben még egy cigit sem szívtam el soha, nem hogy füvet. Szóval ennyit a sztereotípiákról. Nem, hát szóval ezek az igazi, hamisítatlan, vérbő trollok, akik itt élik ki a komplexusaikat, mert szemtől szembe nem merik kimondani az embernek, ha ütközik a véleménye az övékkel. Nem kell törődni velük. De ezt mintha egyszer már leírtam volna... Na mindegy.


Szóval kedves Endre: ha te nem értesz valamihez, nem szólsz bele. Ez így helyes, ezt te is tudod, én is tudom, mi normális emberek vagyunk. De sajnos nem mindenki normális. És mivel az ezotéria egy eléggé megosztó téma, így könnyen belebotlik az ember a kötekedőkbe. A politikában ugyanez van, az egy még megosztóbb téma, évtizedes barátságokat, családokat képes tönkretenni. A gasztronómia például nem ilyen. Le merném fogadni, hogy ha kiírnák egy viszonylag extrém kérdést a gasztro-részlegbe, sokkal toleránsabb válaszokat kapnék. Ki is próbálom...


Na, de szóval érted a lényeget, ugye? Imádnak az emberek kötekedni. Én is, csak én inkább a kocsmában, face to face, akkor is csak ha van, aki vevő rá :D

2015. szept. 8. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
100%

Sose hallottam még, hogy kocsmában bárki is pofont akarna venni, illetve hogy fizetne érte:D

Ugyanakkor eléggé igazad van. Ha valaki nem ért valamit, akkor minek szól bele? Én például elég gyengén számolok, szóval nem megyek el bizonygatni a tudományba, hogy a kettő mennyire agresszív szám és hogy egyesek hogy bírják ki érzelmileg, hogy kettővel osztanak. Egy valamire való kémikus, vagy fizikus sem fog idejönni, hogy elmagyarázza, hogy a meditáció baromság, mert ő ezt bizony bárhogy is próbálta, nem tudta modellezni.

2015. szept. 8. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:

De, azzal érvelek hogy a szkeptikusnak van igaza.


"az egyik oldal hitnek nevezi, míg a másik oldal észérvnek"

Észérvek és bizonyítékok. És ez a lényeg, az írásod többi része ködösítés hogy az ezotéria milyen jó, bár pont az észérv és a bizonyíthatóság hiányzik belőle. És ezért nem megy ezoterikus a tudomány kategóriába, mert nincs mit felmutatnia. És ezért jön a szkeptikus ide mert látja a hibákat ás rájuk mutat. És ti ezt sértésnek veszitek, ahelyett hogy észhez térnétek.


A szkeptikusok viselkedése itt olyan amilyen, régebben többször leírtam az ide látogató szkeptikusok "életciklusát" ami kb: érdeklődő -> tanító -> trollkodó -> lelépő, annak megfelelően hogy mennyire bízik még az értelmes párbeszéd lehetőségében. Nyilván amelyikük jobban élvezi az ellentétet az tovább marad, így a trollkodók vannak túlsúlyban, de előbb-utóbb mindegyik szkeptikus lelép, igaz jön a helyükre új.


Jimmy a szép kagylómarkolatú bicska a hátamban van, de ne húzd ki, a kocsmáros azt mondta, hogy amíg nem hoz orvost, hagyjam bent a kést, mert különben elvérzek. A kocsmáros ért ehhez, mert itt már öltek orvost is. Régi étterem. :)


u.i.:Szerintem nem volt itt olyan szkeptikus aki a meditációt hülyeségnek tartaná. De azt igen hogy valaki ettől nő vagy változik a szeme színe.

2015. szept. 8. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:

Con, arra próbáltam rámutatni, hogy az, amit a szkeptikusok itt észérvként "felmutatnak" azok is csak szubjektív bizonyítékok, feltételezik, hogy elfogadsz egy sor pusztán elméletben létező tételt, és a levezetés, mivel ezekre alapszik nem lesz abszolút érvényű, mindig lesznek kivételek, avagy csak sarkított, leegyszerűsített modellt eredményeznek. Ez igaz minden tudományágra. A tudományok eredményei vitathatatlanul fontosak, és előremutatók. De nem objektív eredmények. Pont emiatt fejlődhet még mindig a tudomány.

Értem, hogy a szkeptikusokról mit mondasz, és én is láttam ezt a sorrendet működés közben. De arra továbbra sincs ésszerű magyarázat, miért akarja egy szkeptikus felnyitni egy bármiben hívő szemét? Miért nem lehet meghagyni egy embert a hitében, ha az őt kielégíti? Miért fáj egy szkeptikusnak, hogy valaki másban hisz mint ő? Ami szerinte észérv, az egy akármilyen vallásban, vagy ezotériában hívő számára sértés, rosszabb esetben arculcsapás. Egy értelmes ember ezt felfogja véleményem szerint. Mindenkinek joga van abban hinni, azt elfogadni ténynek, amit akar, és nem lényeges, hogy ez mekkora baromság mindaddig, amíg ez őt kielégíti, és segíti az életben.

Emellett attól, hogy egy szkeptikus nem fogad el valamit bizonyítéknak, a bizonyíték még ott lesz, és más szemszögből hiteles lesz, érdemes arra, hogy alapozzanak rá. Ha ténylegesen megértésre törekedne, egy szkeptikus képes lenne belehelyezni magát egy másik szemszögbe, hogy annak alapjaitól vizsgálja meg a rá épülő gondolatmeneteket. Na ez az, amit itt nem láthatsz.

Még egy utolsó gondolat: miben különbözik az, hogy a szkeptikusok ide járnak "felébreszteni" az ezoterikusokat attól, hogy a jehova tanúi járnak az emberhez megtéríteni őt az igaz hithez? Mert valójában nem sokban.

2015. szept. 9. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:

Azért, mert sokszor nem csak idegesítően nagy ostobaságokat írtok, hanem kifejezetten káros is, amire buzdítjátok egymást.


És közben nem veszitek észre, hogy az ezotéria ma már csak egy újabb iparág, ami a tanulatlanságotokat és naivitásotokat fölözi le.

2015. szept. 9. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:

Az ezotéria ma is ugyanaz, mint régen volt. Ami ezotéria név alatt fut, az az, ami általában marhaság.

Az pedig szerintem mindenkinek magánügye, mit tart ostobaságnak, és mit nem. Ha dühít, nem kell figyelemmel követni, és megoldódik a probléma. Nem egy átlagember dolga, hogy megváltoztassa egy másik átlagember gondolatait. Ezt úgy is csak a legkönnyebb, azaz az erőszakos módon tudná megtenni. A legegyszerűbb ha a egyik banda se zrikálja a másikat, és akkor már félig nyugalom is van. Akik a tudományokhoz értenek, a tudományban kibontakozhatnak, akik pedig az okkultot ismerik, vagy az érdekli őket, elvannak a maguk kis sarkában(ezotéria rovat).

2015. szept. 9. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 Agent J ***** válasza:
Ne veszekedjük testvéreim, inkább mindannyian költözünk a paradicsomba. Ti mindannyian költöztök én pedig nem. Endre te pedig ne légy már ennyire felbújtó, direkt csinálod a feszültséget. Hallottál már a tizedik parancsolat valamelyikéről, hogy ha megdobnak kenyérrel dobj vissza egy kővel, vagy valamilyen nehezebb tárgyal. Na ehhez tarts magad. :DD Huo te pedig ne firkálj annyit, mert idegesít.
2015. szept. 9. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
Szerényen megjegyezném, akit komolyan érdekelnek a spirituális témák, az nem ezen az oldalon dobálózik a kérdéseivel, hanem elmegy egy könyvtárba, vagy tanfolyamra, vagy tanítóhoz. Aki itt számít bármiféle témával kapcsolatos megvilágosodásra, az elég rossz helyen kutakodik. Ez az oldal nem spirituális weboldal. Vannak komoly válaszok, és vegyítve viccesek és durvák is, de a világ is ilyen, az is egy képesség ha valaki helyén tudja kezelni a felé áramló impulzusokat és nem akad ki :)
2015. szept. 9. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 Agent J ***** válasza:
#20 Így van. Jössz a kocsmába? Endre már ott van!
2015. szept. 9. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:

"mit a szkeptikusok itt észérvként "felmutatnak" azok is csak szubjektív bizonyítékok...nem lesz abszolút érvényű...De nem objektív eredmények."


Szubjektív: az egyénből, annak tudatából és érzéseiből kiinduló, azt tükröző; az egyéni tudatot minden létező alapjának tekintő, a tőle független valóság létezését tagadó (idealizmus); egyoldalú, elfogult


Objektív: Tárgyilagos, amit személyi szempontok, érzelmek, vélemények nem befolyásolnak; pártatlan; részrehajlás, elfogultság nélküli.


Tévedhetetlen: tévedésre képtelen; mindig igaza van.


A tudomány objektív de nem tévedhetetlen. Az ezotéria szubjektív és tele van tévedéssel annak ellenére hogy bizonyíthatóak e tévedések.


"Miért nem lehet meghagyni egy embert a hitében, ha az őt kielégíti"

Ez már filozófia. Jó-e valakit a saját téves világában hagyni ha jól érzi ott magát, vagy fel kell nyitni a szemét még ha érzelmileg hátrányosan is érinti a dolog? Tudja a fene. Úgy gondolom hogy ez egyénfüggő, aki túl ezoterikus arról a szkeptikus érv lepereg, akik meg elgondolkoznak a szkeptikus válaszon az nem hisz eléggé és akkor miért hagynánk "elveszni"? A végső döntés úgy is az övé, egyénileg fogja meghozni.


"Miért fáj egy szkeptikusnak, hogy valaki másban hisz mint ő?"

Ez nem szkeptikus sajátosság, hitvita van épp elég ebben a kategóriában nélkülünk is.


"Ami szerinte észérv, az egy ... hívő számára sértés."

Ha valakinek egy észérv sértő az azt jelenti hogy az észérvet igaznak gondolja de nem akarja magának sem beismerni, egyszerűbb a szkeptikust hibáztatni és megsértődni.


"Emellett attól, hogy egy szkeptikus nem fogad el valamit bizonyítéknak, a bizonyíték még ott lesz, és más szemszögből hiteles lesz, érdemes arra, hogy alapozzanak rá."

Egy szubjektív bizonyíték nem feltétlenül valós bizonyíték, lehet tévedés azaz hamis. Ha objektíven nem bizonyítható akkor legfeljebb az illető saját világában lesz igaz, viszont akkor ne csodálkozzon ha a többiek közlik hogy ők nem látnak ilyet.


"Még egy utolsó gondolat: miben különbözik az, hogy a szkeptikusok"

Úgy gondolom a legtöbb szkeptikus érdeklődő és ezért jönnek ide. Ahogy mások, ők is elmondják a véleményüket. Csak azért tűnik hittérítésnek mert a szkepticizmus alapja a kételkedés és itt sok kételkedni való van, azon kívül hatalmas különbség van az ezotéria és a szkepticizmus között. És persze főleg a trollkodok maradnak mert élvezik a helyzetet.

2015. szept. 10. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!