Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Isten miért teremtet meg ha...

Tomszi 21 kérdése:

Isten miért teremtet meg ha minden probálkozásom kudarcba fulad?

Figyelt kérdés
24 éves vagyok (férfi)6 éve fejeztem be az iskolát 2 szakmával de azota csak rosz dolgok történek velem folyamatosan romlik az egészségem 5 betegségem van , semilyen munkát nemkapok mert elutasitanak bárhova megyek még költöztem is , hogy hátha máshol jobb lesz de sajnos kudarc volt az is. Szeretem istent imátkozom,templomba is járok és gyonok is néha de sajnos olyan érzésem van hogy isten elhagyot engem és ilyenkor felmerül benem a kérdés , hogy érdemes szeretnem öt? Igazábol lehet az én hibám is mivel sosem erdekelt mi történik velem , jobban megérint más emberek , állatok és növények fálydalma és szomorusága olyankor hirtelen nagyon erös fájdalom van a melkasomban és elkezd magátol könyezni a szemem. Szeretek másokon segiteni amiben tudok és imátkozni szoktam értük , hogy mentse meg öket isten de,hogy célt ér e a kérésem nemtudom már. Mihez kezdjek ? Mi az a sors amit szánt nekem isten?
2015. szept. 12. 07:01
 1/9 anonim ***** válasza:
Isten szeret téged. De kell erő, hogy a saját lábadra állj.
2015. szept. 12. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ne istent hibáztasd a mindennapi gondjaidért. A sorsodról te döntesz, amit istentől kaptál az csak az élet lehetősége volt nagyon régen. Isten nem avatkozik be deus ex machina, és nem hagy el, csak te hagyhatod el őt. A sorsodról magad döntesz, mert ember vagy, ezt az ajándékot elemi jogon birtoklod. Az akaratod szabad. Ha valami rossz történik az életedben, az a döntéseidből fakad, még ha nem is látod mi miért van. Isten nem szól bele az emberek személyes, mindennapi életébe. A magad sorsáért te felelsz, isten nem fog megakadályozni semmiben, de segíteni sem fog. Neked kell keresned a megoldásokat, akkor is, ha ez azt jelenti, hogy megpróbálod megérteni istent.

Csak azért szereted istent, mert segít, egyengeti az utad, vagy mert a javadat szolgálja? Mert akkor nem szereted istent. Csak önző módon azt szereted, amit tehet érted.

2015. szept. 12. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
Ahoģy az előttem szóló mondta: te irányítod a sorsod... ha nem csinálod akkor nincs.. ilyenkor ütközik ki az emberi mentalitás sőt... inkább magyar. .hogy nekem milyen szerencsétlen a sorsom stb s mi a legjobb menedék? Másokat, jelen esetben istent okolni..no ez meg a másik... olyan NINCS hogy keresztény isten! Hivhatjuk akárhogy.. Allah, jahve isten univerzum... az attól még egy és ugyan az.. s a 3.: istent ne egy személyként akard elképzelni..inkább mint egy állapot.. isten ott van mindenhol és mindenben benne él.. a biblia meg... kiszinezett meséskönyv.. egyik cselekedet cáfolja a másikat.. egyszóval "isten" nrm fog neked sem segíteni sem pedig akadályozni.. te magad döntöd el mi történjen :) minden mentalitás és kitartás kérdése ;) ui: bocsi a helyesírási hibákért, telefonról vagyok
2015. szept. 12. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Olyan utat keress ami el is vezet Istenhez, és ne olyan úton legyél ami nem oda vezet, hanem csak külsőségekbe hasonló. Lásd 10 parancsolat. Ha ismered az Igét, egyértelműen le van írva hova ne menj. Akkor miért csodálkozol, hogy ha odamész, bemész egy templomba nem kapsz választ? Gyónsz, de nincs eredménye, mikor egyértelműen kéne lennie eredményének, mert ha megfelelő helyen vagy ott mindig egy bűnmegvallásnak van eredménye. Látható is és láthatatlan is.

Milyen út az, ahol nem világosítanak fel a generációs átok mibenlétéről? hogy az őseid cselekedete miatt a leszármazottak is nyögnek? Szóval tengernyi a kérdés, ami egyértelműen arra mutat, hogy nem a jó úton vagy.

Te egy olyan úton vagy ami egyrészt hibernál téged szellemileg, másrészt a helyzetedből kitörési lehetőség nem adódik. Pedig Isten nem azt mondja, hogy szenvedj, és nem arra rendelt el, hogy egyik betegségből a másikba ess. Sőt mi több a betegség nem tőle (Istentől) származik, hanem az ellenségétől: sátántól.

Szóval elkéne sok sok mindenen gondolkodnod.

2015. szept. 12. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
4+ Isten válaszolni szokott az imákra, és nem hallgat. Lát és láttat.
2015. szept. 12. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ami még a legfontosabb, ha nem vagy a jó úton, már pedig nem ott vagy, akkor te ne bocsátkozz imaharcba, mert nem csak arra hozol bajt akiért teszed, hanem magadra is, mert a kötelékek amibe jelenleg is vergődsz, még jobban megerősödnek, és még plusz is jön hozzá.Aztán csodálkozol és kapkodod a fejed, hogy miért kapsz még több csapást, mint ami addig volt.

Amúgy is, szellemileg rossz állapotban lévő, vagy bűnben lévő világi ember az ne imádkozzon másért, hanem önmaga kérje Istent, hogy vezessen hozzá olyan tanítványokat akik segítenek eljutni hozzá.

2015. szept. 12. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Minden felkent keresztény ember tudja, hogy ha bűnbe esik, vagy bűn van még az életében, amit nem tett Isten elé, nem imádkozhat, nem járhat közben más emberért. Ez alap. Mert nem csak magát sodorja bajba, hanem azt is, akiért próbál cselekedni. Ha megtisztította magát, rendbe tette Istennel a kapcsolatát, amit Isten vissza is igazolt neki, utána már közben járhat.Addig mig ez nincs, addig nem.
2015. szept. 12. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"Igazábol lehet az én hibám is mivel sosem erdekelt mi történik velem , jobban megérint más emberek , állatok és növények fálydalma és szomorusága olyankor hirtelen nagyon erös fájdalom van a melkasomban és elkezd magátol könyezni a szemem."

Tanulnod kéne némi önuralmat, önzést és gyakorlatiasságot. Ha magaddal nem foglalkozol és mások sorsa jobban izgat akkor ne csodálkozz hogy neked nem jó. Tegyél magadért többet, másokért kevesebbet. Legyenek céljaid. Mivel fiatal vagy a szüleid vagy rokonok talán segíthetnek tanácsokkal és a felmerülő problémáiddal kapcsolatban.

2015. szept. 12. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Amúgy Isten téged nem teremtett, csak az első embert (állítólag). Mi már szüleink akaratából vagyunk. Nem Istennek van szüksége a mi szeretetünkre, hanem nekünk az övé(é)re. Elsőnek magaddal törődj, ha már van lelkierőd, akkor foglalkozz másokkal. Most nem másokon kell segíteni, hanem magadon.
2015. szept. 12. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!