Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Miért van ez? Hogy a gyerekek...

Miért van ez? Hogy a gyerekek elnyomó többsége tisztába van azzal hogy az ezotéria hülyeség, míg rengeteg felnőtt (40-50 éves) ezotéria mániás és az utolsó vagyonát is képes lenne asztrológiára/jóslásra költeni. Mi befolyásolja ezt?

Figyelt kérdés
Elég érdekes...
2015. szept. 23. 19:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Az itteni kérdések alapján egyáltalán nem nyilvánvaló, hogy a "hitetlenek" elnyomó többségben lennének. Szinte az összes szellemidézős; szellemektől-félős; mi lehetett ez; miért látom ugyanazt a számot ha az órára nézek; démon igába hajtása jellegű kérdést tinik teszik fel.
2015. szept. 23. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
többnyire ahogy az ember öregszik úgy romlik a fegyelme/figyelme és annál naivabb türelmesebb és néha kíváncsibb. (gondolok itt átlagra) a kérdésedre ez lehet a válasz szerintem. de amúgy én 15 vagyok és az agykontrollban meditációban hiszek de a cigány asszony jóslásával hagyjanak békén meg a horoszkóppal.
2015. szept. 23. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
kinek a pap, kinek a paplan. szerintem is hülyeség, bár néha jósolok magamnak (meg ne mondom miért). már maga az is baromság, hogy rádióban bemondják a horoszkópot.. pont ma hallgattam, miszerint: a halak sikeresek lesznek a kezdeményezéseikkel a párkapcsolatban. hát el tudom képzelni, hogy az ország x (legyen 10%-a) kb. 1 millió halak ember most rá ír a szerelmére, nagy reményekkel :D akkora baromság, mint ide makó. összes jóslás stb.
2015. szept. 23. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Majd rájössz 40-50 éves korodban egy asztrológusnál ülve :-)
2015. szept. 23. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Agent J ***** válasza:
31%
Ki kérem magamnak én tizenévesen is ezotéria mániás vagyok.
2015. szept. 23. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
59%
Mert a gyerekeknek még jó képzelő erejük van. A 40-50-es korosztálynak már csak az ezotéria jut. :D
2015. szept. 23. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 FüligJimmy88 ***** válasza:
Szerintem ez nem egészen helytálló. Egyrészt az legfeljebb túlnyomó többség lehet, másrészt a gyerekeket még eléggé leköti az iskola-optimális esetben persze, azon felül meg inkább játszanak, mintsem az ezotériával foglalkozzanak. Aki meg 40-50 évesen jósokra veri el a pénzét annak meg a lelkivilága romokban van, ilyen szempontból meg még mindig ez a jobbik eset, alkoholra vagy drogokra is költhetné azt a pénzt. Így is rámegy a gatyája, de legalább a szervezetét nem vágja közben haza.
2015. szept. 23. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
53%
Közeledik a halál és értelmet akarnak adni egésznek vagy tudni akarják, hogy utána is lesz valami.
2015. szept. 23. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Agent J ***** válasza:
Azért ne legyünk már ilyen sügérek a 40-50 év egy szép kor ott már az ember sok mindent tapasztalt. Nem mondhatjuk, hogy az összes középkorú emberre, hogy ezotéria hívő, mert ez nem korfüggő. Régen azért sokkal fogékonybbak voltak erre az emberek, mert az 50-es 60-as évektől kezdve 70-es 80-as évekig teljesen más idők jártak, akkoriban még jobban dominált a vallás és az ezotéria is, mármint ami a neveltetés illeti, hát ezért van, hogy az idősebb korosztály sokkal fogékonyabb. erre, mint a fiatal generáció. Nem a halálfélelemről van itt szó. Egyébként az ilyen idősebb korosztály sokkal inkább már a gyerekét és unokáját félti.
2015. szept. 23. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
92%

Ennek több magyarázata is lehet. Egy idősebb ember sokat élt már, sok olyan dolog érte, amire nem kaphatott kielégítő magyarázatot, főképp az élet, az élete nagy kérdéseivel kapcsolatban. Egy gyerek abszolút befolyásolható lény, arra fogékony, amit a környezete nyújt. A szülők manapság ritkábban vallásosak, vagy nyitottak a fantáziára, gondolkodásra, főleg a megélhetés jár a fejükben. A gyereket ez éri, ezt szívja magába, és a tízes éveinek elejére már jobban érdekli, mi van a padtársa nadrágjában, mint hogy mi van a fejében. Nem vagyok benne biztos, hogy jobb ezeknek a gyerekeknek, mint azoknak, akik vallásos családban nevelkednek.

Ugyanakkor édesanyám óvónő, 3-7 éves gyerekekkel foglalkozik 30 éve. Ahogy elmondja, a gyerekek nincsenek tisztában azzal, hogy az ezotéria hülyeség. Számukra a mese, és a játék még azonos a valósággal, és csak néhány év iskola után kezd kikopni belőlük ez a felfogás.

Hogy mi befolyásolja? Az igény. Mint minden mást is. Az, akinek az elméje nem elégszik meg a rákényszerített, kötelező, és abszolútként kezelt sémákkal, az keres valami mást előbb, vagy utóbb. Van aki már fiatalként, van aki idősebb korában. Van akinek a gyermeki énje közvetlenül jut át a mesevilágból az ezotériába, és ha szerencséje van, akkor talál is olyat, ami nem színes cukormázas maszlag, amit te az ezotériával azonosítasz kedves kérdező.

2015. szept. 23. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!