Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Negatívan befolyásolja a...

Negatívan befolyásolja a gyerekek, ha a szülő nagyon vallásos vagy ezoterikus dolgokkal foglalkozik és ezekben hisz?

Figyelt kérdés

Mondjuk a szülők a nap jelentős részét imádsággal, bibliamagyarázatok olvasásával, templomlátogatással töltik, és a gyereket is erre késztetik, annak az egész szabadideje, sőt a tanulásra fordított idejének egy része is rámegy erre. Imákat, bibliai részleteket kell megtanulnia, a szülök pedig a vallási fanatizmus határát súrolják vagy át is lépik.


Egy másik eset, amikor a szülő az ezotéria megszállott híve, jóslásban, gonosz szellemekben, démonokban, mágiában hisz, és ezekre az átlag ember számára ostobaságnak tűnő dolgokra veszi rá a gyerekét is, akit a társai emiatt különcnek és bolondnak bélyegeznek.


Mindezek a dolgok mennyire befolyásolják negatívan egy gyerek szellemi fejlődését, jövőbeli társadalmi pozícióját, kapcsolatait a többi, átlagos emberekkel? Ezek elfogadható vagy elítélendő dolgok a szülők részéről?



2015. szept. 13. 21:59
 1/9 A kérdező kommentje:
Endre vagyok.
2015. szept. 13. 22:00
 2/9 anonim ***** válasza:
58%
Naná,igazi kis idióta lesz ilyen háttérrel.
2015. szept. 13. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
42%
Igen, negatívan befolyásolja, ha a valóság helyett mindenféle maszlaggal tömik az agyát.
2015. szept. 13. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
63%
ilyen közegben tuti fellázad a gyerek. jogosan
2015. szept. 14. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
69%

Igen, mivel a gyerek ebben szocializálódik, az élete részévé válik és el sem tudja képzelni, hogy milyen a szélsőség mentes gondolkodás. A gyerek gyermekkorban nem is érti meg ezeket a dolgokat.

Szerintem mindenkinek meg kell adni a lehetőséget arra, hogy ezekkel a dolgokkal felnőtt korában kezdjen el foglalkozni, HA AKAR.

A későbbi kapcsolatait is befolyásolja. Az átlagember elutasítja maga mellől. Egy szülő részéről teljesen elítélendő.

2015. szept. 14. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:

igen a szülők részéről ez így elítélendő.

a gyereket az életében a tisztességes és becsületes megélhetőségre kel nevelni.

tanuljon hogy megbecsült ember jó megélhetőségi lehetőséggel legyen a társadalmunkban meg a helye.

emelet tanítani is kel a hitre is,de ennek nem szabad a gyerek kárára mennie.

ellenkezőleg.

2015. szept. 14. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én egy erősen bipoláris Anya mellett nőttem fel. Még kicsi voltam és verte az élet, az ezoban kereste a megoldást. Vetett kártyát, csinált mágikus szertartásokat, gyűjtött köveket... stb.

Nekem is megmondta a napi jóslatait, a jövőmet, és figyelmeztetett minden babonáira. De minél nagyobb lettem én annál jobban azt éreztem, hogy ez időtöltésnek ok, de komolyan venni nem érdemes.

Én racionálisabb típus vagyok és engem kikészít anyám fekete-fehér gondolkodás módja. És mindig megmondtam a véleményem, hogy szerintem átverik a többi "boszi", ne erre költse szűkös anyagi keretét... mikor aztán a boszorkányság sem tette jobbá az életét akkor jött a totális mizantrópia. Emberfóbiás lett és bezárkózó. Most pedig fröcsög a gyűlölettől.


Engem gyerekkoromban nem érintett ez negatívan. Nem mondtak semmi furát rám, pedig jósolt anyám osztálytársam anyjának is. És közép iskolában egyszer vetettem kártyát (brahiból) a szobatársamnak, ami másnap bejött... onnantól ő is nagy ezos lett (pedig jóslásnál mondtam neki, hogy csak játéknak vegye mert én is csak arra használom) és sorra jöttek hozzám, hogy jósoljak, a középsulisok. (De ez már kevésbé tetszett, mert én nem akartam kihasználni az embereket. Így elküldtem őket, de nem hitték el, hogy nincs "varázserőm".


Egyetlen egyszer éltem vissza a "jóslással". Egyik fiúismerősöm nagyon félt egy vizsgától. Még bele is betegedett. Meglátogattam vetettem neki kártyát, és persze úgy csűrtem-csavartam, hogy az jött ki, hogy át fog menni. Nem kell félni. De a biztonság kedvéért még egy "angyalt" is rendeltem mellé, aki vigyázni fog rá, és segíti a vizsgán. Nem volt nehéz dolgom, mert a srác sokat készült és nagyon okos volt, csak a görcsöt akartam benne enyhíteni, mert senki nem tudott a lelkére beszélni és sok múlt azon a vizsgán.

A trükk bejött és mindenki boldog volt.


Amúgy így az ezosokat végignézve sokszor inkább jobb emberismerők, mint különleges erővel megáldottak. A legkeresettebb boszi akivel találkoztam anyu révén, semmi újjat nem mondott rólam, de azt nagyon meggyőzően adta, elő, hogy ezeket a nyilvánvaló háttérinfókat a kozmosz súgta meg neki. És igazából a jövőmet is úgy mondta meg, amire kb. én is számítottam.


Nagyon racionális típus vagyok (anyámhoz képest, egy normál férfit nem biztos, hogy üverelek). És anyám minden hite és életvitele ellenére sem tudott meggyőzni, hogy az ezo nem hummbukk.


26N

2015. szept. 14. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
40%

"Nagyon racionális típus vagyok (anyámhoz képest, egy normál férfit nem biztos, hogy üverelek)"


Istenem, de buta vagy. Miért nem lehetnél racionálisabb, mint egy férfi? Már az, hogy ezt leírod, arra mutat, hogy nem vagy racionális. Ésszerűen, logikusan végiggondolva arra jutottál, hogy akinek kukija van, az racionálisabb?


Lehet, hogy az ezotéria szerinted humbug, de valami Cosmo-női magazin agymosáson részt vettél.

2015. szept. 14. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 esopus válasza:
Igen mert a gyerek gyaur kutya lesz még ha ezt álcázza is!
2015. szept. 16. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!