Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Ha egy összeesküvés elmélet...

Ha egy összeesküvés elmélet annyira titkos akar lenni, akkor miért rejteget (nék) tele könnyen kivehető bizonyítékokkal hogy ha az lenne? Hol itt a logika?

Figyelt kérdés
Nem egyszer találkoztam olyannal, hogy képeken vagy műsorokban található rejtett üzeneteken találkoztok arra bizonyítékot, hogy összeesküvés... de ha annyira az akarna lenni, akkor még is miért vannak ilyen könnyen észrevehető rejtett utalások rajta?
2015. szept. 30. 21:15
 1/8 anonim ***** válasza:
Eleve minek utalnának rá? Miért tennék látható helyre? Így keresni az utánpótlást hülyeség lenne, a "sasszemű átlagember" számára meg csak bizonyíték lenne. Láttam pl olyan elméletet, ami a Walt Disney logoban megtalálta a 666-os számot. Ha sátánisták a mesekészítők, miért mutogatnák? Az illuminati minek pakolná ki mindenhová a mindent látó szem jelét? Az összeesküvés elmélet arra jó, hogy az emberek elfoglalják magukat vele, amíg a politikában az igazi disznóságok mennek. Azok jobban látszanak. Ha viszont van valami nagyobb gonosz képe a köztudatban, akkor kit érdekel, hogy épp mennyit sikkasztottak el? Persze ez is csak egy konspirációs elmélet:P
2015. szept. 30. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igazad van, csak a Walt Disney-be az a röhej, hogy vagy 10 féle módon kijön ez a 3 szám (666)... + ha el is rejtegetnek néhány rejtett kampányüzenetet, ehhez miért kell háttérhatalom vagy sátánizmus?
2015. szept. 30. 21:37
 3/8 anonim ***** válasza:
Igazából ezt egy olyan "kultúr kör" gyártja, aki nem ismeri Európát, csak azt hiszi. Jobb ötletem nincs.
2015. szept. 30. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Mert ezek az emberek többségében visszás érzetet, haragot, félelmet, gyűlöletet keltenek, szóval lehet rájuk építkezni. Ha azt mondaná neked valaki, hogy a Dóra a felfedező titkos üzenete valójában az, hogy egyél több pogácsát, akkor nem háborodnál fel. De ha azt mondják, hogy valójában a gyerekedet akarják szexuális eltévelyedésre programozni tudat alatt, akkor egyből felhördülnél. Fontos hogy az elmélet könnyen elképzelhető legyen, és hogy tömegeket érintsen. A többi már szabadon variálható.
2015. szept. 30. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom mire gondolsz, de pl a szabadkömüvesség olyan mint egy vallás, kiterjedt szimbolikát használ, amiben nagyon fontos szerepe van a geometriának, ezért pl mondjuk város építkezésnél ezek szerint építik az utakat, épületeket, hídakat stb.
2015. szept. 30. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mondjuk a Dóra a felfedező egész értelmes mese (volt). Bár bevallom csak 1-2 részt láttam belőle, mert kicsit túlkoros vagyok hozzá.:)
2015. szept. 30. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
ez csak terelés.az összeesküvés teljesen más jellegű,a jeleket azért rejtik el,hogy tévútra vigyék a tudatlan embereket.
2015. szept. 30. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"ez csak terelés.az összeesküvés teljesen más jellegű,a jeleket azért rejtik el,hogy tévútra vigyék a tudatlan embereket."


Akkor létezik összeesküvés, csak máshol kell keresni? Hogy érhető tetten, ha nem utalnak rá jelek? (Vagy vannak jelek, csak másfajták, nehezebben leleplezhetők?)

2015. okt. 11. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!