Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Ezotérikus nézőpont alapján...

Ezotérikus nézőpont alapján hogyan és miből keletkezett az anyag és energia?

Figyelt kérdés

2015. okt. 27. 19:45
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Az ezotéria eredetileg a vallások misztikus vonulata, a legbelső tanítása. Ebből következően egy végső isteni szellemből eredeztetik a világ minden jelenségét. Minden vallásban egyetlen ilyen forrás létezik, a későbbi, mitológiai istenek is ebből származnak. Ebben a mindenek előtt való teremtő erőben az istenek létét, vagy nemlétét mellőző irányzatok sem kételkednek. A hogyan kérdésre nem igazán lehet válaszolni, mert ezt csak az a teremtő szellem tudhatja, a miből, az pedig csak a teremtő szellem lehet, mivel őt egyetlennek, végsőnek, és minden létező forrásának tekintik.
2015. okt. 27. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Az anyagot vagy energiát szellemmé lehet alakítani?
2015. okt. 27. 20:16
 3/17 anonim ***** válasza:
37%

Huo Xianren v2.0 nevű felhasználó válasza:

Azt elfelejtettem mondani, hogy Isten pedig pudingból van.

2015. okt. 27. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 Ozmium42 ***** válasza:
45%
Természetesen rezgésből.
2015. okt. 27. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem igazán tudom az átalakulás folyamatát. Csak a végeredményt látom. Ha komolyabban tanulmányozzuk ezeket a tanításokat, és igyekszünk megérteni, akkor azt látjuk, hogy az anyag, és a szellem nem különbözik lényegesen. Egymástól külön pedig sohasem léteznek. Anyag alatt itt kicsit többet kell érteni, mint a különböző halmazállapotokban megfigyelhető anyagot, de ezekre is igaz, hogy áthatja őket egyfajta szellem, vagy élet. Ha át is lehet alakítani, ahogy kérdezted, akkor sem történik valódi átalakulás. A minősége nem változik, csak az állapota. A szellem szellem marad, az anyag pedig anyag. Az energiát meg nem említem, mert erre a szóra automatikusan egy wikipédia linket fognak nyomni az orrunk alá.
2015. okt. 27. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
0%
Hiszek a Bibliának es Istenben, hogy Ő teremtett, mindent ... "Minden ő általa lett és nála nélkül semmi sem lett, ami lett."
2015. okt. 27. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Érdekes, mert az anyag végtelen energiát jelent. De szerintük isten teremtette vagy nemtom. Ozmiumnak meg a rezgés a mániája. :P
2015. okt. 27. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
18%
Az ezoterikus nézet hasonló a valláshoz. Ők nem objektív bizonyítékokat keresnek, hanem a hitben keresik az igazságot, de mindig csak istenig jutnak. Egy nap én is szeretnék ilyen hülye lenni, de sajnos a 200-as IQ nem engedi, de ne legyetek féltékenyek és ne legyen harc, mert jobb vagyok nálatok. Kard: o==[]::::::::::::::::> puska: ⌐╦╦═─ Stb.: S-Tv Ufo:
2015. okt. 27. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
16%
Isten áll mindenekfelett ugyh tőle feljebb nincs semmi, ő az alfa és az omega, kezdet és a vég, hová akarjunk jutni tőle feljebb ? 200 as iq-val még hozzá sem jutottál el ugyh. nem vagy irigylésre méltó ... remélem egyszer te is rálelsz az életedben
2015. okt. 27. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
41%

"Isten áll mindenekfelett ugyh tőle feljebb nincs semmi, ő az alfa és az omega, kezdet és a vég, hová akarjunk jutni tőle feljebb ?"

És mi támasztja alá, hogy létezik Isten és nincs nála feljebb? Te hülye vagy inkább nem tárgyalok veled, mert nincs itt a védőügyvédem. Lásd, hogy rendes vagyok itt hagyom nekem egy puskát: ▄︻̷̿┻̿═━一

2015. okt. 27. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!