Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Összefér-e a spirituális...

Összefér-e a spirituális életmóddal a dohányzás és az alkohol?

Figyelt kérdés

2015. nov. 8. 18:47
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
30%

Az igazi nagy sámánok mindig jól be vannak drogozva.

Szerintem a drog és a spiritualitás elég elválaszthatatlan dolgok. Azt egyén válogatja, hogy mi az ő drogja.

2015. nov. 9. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
0%

@Amarok Tonrar,


nem egy könyvet olvastam, hanem Niszargadatta Mahárádzs minden könyvét, és ezeken kívül számtalan hasonló, a témába vágót. De ezeket legalább hivatkozni, visszakeresni lehet.


A tapasztalataidra viszont - legalábbis itt - hiába hivatkozol, mivel nem tudod azokat igazolni. El kellene azt hinnem - de miért tenném, amikor az érvelésedet hibásnak látom? Mint ahogy az is kétséges, hogy ismersz "a korukat meghazudtoló, egészséges mesterek"-et, akik alatt ki tudja, milyen "mestereket" értesz.


A kérdezőnek adott válaszod azért hamis továbbra is, mert a "spirituális életmód"-ot nem tudod definiálni.

2015. nov. 9. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a véleményeket!
2015. nov. 9. 14:47
 14/19 anonim ***** válasza:
73%
Mi számít spirituális életmódnak? Úgy tapasztalom, a tudatosságnak nem korlátja se ha valaki iszik, vagy cigizik, vagy öreg, fiatal, túlsúlyos stb.. Persze vannak olyanok, akik el akarják hitetni veled h csak akkor élhetsz lelki életet ha vegán vagy, nem iszol és csak szökőévente egyszer b*szol :). Én nem támogatom ezt a nézőpontot. Kortalan tudatosság vagy, nincs semmi benned amit meg kell "tisztítani", lehet a Himalájában meditálni, de csak ha jól esik.
2015. nov. 12. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
60%
Ha nem aszkéta utat választ az ember, akkor szerintem elég magas szintre el lehet jutni úgy is ha az ember néha piál vagy rendszeresen dohányzik. A tökéletesség felé vezető úton nyilván a tökéletlenség állapotából indulunk. :)
2015. nov. 25. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
81%
A Spirituálitás együtt jön "az ép Testben ép Lélek és Szellem" gondolatával, ami a dohányzás és a sok alkohol teljes ellentmondása.
2016. febr. 15. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Szerintem össze lehet hozni a kettőt. Mert, hogyha magadnak ártasz vele csak, például, ha önmagadnak teszel egy ígéretet, hogy megteszel valamit, de nem teljesíted, úgyis csak te szívsz miatta, szóval erre a karma nem érvényes. A spiritualitás hát nemtom, talán a legfőbb az olyan benne, hogy ne tégy olyat MÁSSAL, amit nem akarod, hogy veled tegyenek. Szóval szerintem ami neked élvezetet okoz, azt csináld nyugodtan, ha akarod, mert nincsenek tiltva az élvezetek, mondjuk ittasan ne vezess autót, mert azt nem szabad.
2016. márc. 26. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Alkohol hatása alatt szigorúan tanácsos megszüntetni mindenféle spirituális tevékenységet, ugyanis az alkohol az energiánkat is befolyásolja és olyan esetben negatív entitásokat vonzunk magunkhoz. Bár az alkoholfüggőség kivételével a dohányzást veszélyesebbnek tartom az egészségre nézve, de az energiákkal kapcsolatban ez mégsem befolyásoló tényező. Ha valaki ketté tudja választani a spirituális tevékenységeket az iszogatástól, akkor ilyen módon egymástól elkülönülve fér össze az életünkön belül.
2017. dec. 14. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
17.vagyok,vannak olyan helyek, ahol van valami lötty, amitől magasabb tudatszintre kerülnek, valami növényből nyerik ki valamilyen törzsek, és akkor még kapcsolatba is lehet lépni tőle Földanyával. Valami módosított tudatállapotot előidéző. Ja meg valaki azt mondta, hogy talán Jézusnak mondták valahol , hogy "nagyevő meg rész...." ide nem írom ki azt a szót, de amúgy nem csúnya, de állítólag ez a Bibliában benne van. És ő pl pró volt a Jézus, hatalmasnagy királyságos fickó lehetett.
2017. dec. 15. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!