Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Van itt olyan, aki járt már a...

Van itt olyan, aki járt már a röjtökmuzsaji kastélyban? Valóban van ott valami negatív?

Figyelt kérdés
Én jártam ott, bár több mint 20 éve, azóta úgy tudom változtattak rajta valamit, bár ez gondolom, nem sokat számít negatív energiák szempontjából.Akkoriban üdülő volt, gyermekcsoportok is jártak oda(osztálykirándulás, stb).És hol egyiknek-hol másiknak lett baja, annyi hirtelen megbetegedő gyereket én egy helyen még nem láttam, kb 1 hónap leforgása alatt! Én sok helyen megfordultam csoportokkal és sehol máshol ilyesmi nem fordult elő.Szép hely volt egyébként és kedves személyzet,de nekem végig volt valami lehangoló érzésem....Bár szerencsére én nem betegedtem meg.Furcsa..
2015. nov. 19. 20:40
 1/8 Legoman ***** válasza:

Meg kellene mérni abban a kastélyban az elektromágneses teret, és hogy milyen erős a sugárzás.

Ez okozhat panaszokat, addig míg a mezőben tartózkodsz, főleg az érzékenyeknek.

A tünetek nem rögtön jelentkeznek, hanem csak akkor, ha huzamosabb ideig vagy egy ilyen mezőben.


Egyébként szerintem ezt javították ki.

Ha a kábelek, elektromos dolgok stb. össze-vissza vannak, és a kábelek egymás hegyén-hátán futnak, akkor az már létrehoz egy ilyen mezőt.

Ha viszont ezt rendbe teszik, akkor a mező megszűnik, vagy ha nem is szűnik meg, nem lesz hatása.

2015. nov. 19. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Érdekesen hangzik...Most úgy tudom szálloda és mióta így működik, én már nem jártam ott, szóval nem tudom, változott-e esetleg a "kisugárzása" a helynek.
2015. nov. 19. 20:55
 3/8 anonim válasza:
Nekem a barátom dolgozott ott évekig, én is jártam ott többször emiatt. Én nem észleltem ilyesmit és ő sem. Mondjuk ez nemrég volt, amióta kastélyszállókent mukodik. De érdekes amit írsz.
2015. nov. 19. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 szaszaa11 válasza:

Szia! A kastély jelenleg úgy tudom, luxus öregek otthonaként működik, mar kb 2 éve.

Egy nagyon magas színvonalú szálloda volt. Egy volt szakmai oktatom ott volt felszolgáló, nem mesélt soha hasonlorol.

2015. nov. 19. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Atyaúristen... Gyerekkoromban (vagy 35 éve) SZOT-gyermeküdülő működött ott, de inkább Gyermekek Nyári Szabadságelvonó és Büntetőtáborának kellett volna nevezni. Tíz napra zártak be ide a szüleim tízéves koromban, hiába sírtam, könyörögtem, hogy ne kelljen menem, csak nem tágítottak. Azzal próbáltak kedvet csinálni, hogy kastényban alhatok majd.

Hát ehhez képest undorító barakkokba tereltek minket, mint valami koncentrációs táborban. Már annak volt valamiféle deportálás jellege, ahogy az ország legkülönbözőbb részeiből hozták ide adott turnusokban az egymás nem ismerő gyerekeket, mindenki vadidegen volt mindenkinek. Ráadásul egy turnusban vagy csak fiúk, vagy csak lányok lehettek! A kápók, akarom mondani, a nevelők vagy mit tudom én kik nyugdíjas pedagógusok voltak, nagyobbik részük rosszindulatú, megkeseredett gyermekgyűlölő, és csak azt leste egész nap, mivel keseríthetné meg még jobban a "nyaralásunkat". Már az önmagában beszédes, hogy volt olyan napszak, amikor "szabadfoglalkozás"-ra mehettünk (értitek, a nyaralás általában csupa kötöttségről szól). Amúgy az egész napunk szabályozva volt, mindent csak parancsszóra tehettünk. Első nap kötelezően levelet írattak mindenkivel a szüleinknek, a teljes levelet a kápók diktálták, semmi saját gondolatot nem írhattál bele. Naponta kapott valamelyik gyerek sírógörcsöt, hogy ő ezt nem bírja tovább, és "úgyis megszökik" innen. Ha ez valamelyik SS-őr, bocsánat, felügyelőtanár fülébe jutott, a gyerek azonnal szigorított őrizetet kapott, akarom mondani, bejöttek hozzá elbeszélgetésre, ez általában fenyegetések sorozatából állt, az egyik ijesztgetés pl. az volt, hogy összeírják a viselt dolgainkat, és ősszel megküldik a listát az iskolánknak. A foglárok éjjel is hallgatóztak, ki nem alszik, szövegel, ilyenkor általában rajtaütések történtek, újabb, hosszasan sorolt fenyegetésekkel. Úgy tűnt, a tíz nap soha nem fog véget érni, mikor végre szabadultunk, elcsigázott, megtört gyerekek kullogtak a szabadságot jelentő vasútállomás felé. Egyesek valóban a kastélyban lakhattak, nem tudom, miféle kivételezett gyerekek kerülhettek be oda, de a többséget barakkokba zsúfolták. Hosszú időbe telt, míg a borzalmakat sikerült kiheverni.

2015. nov. 20. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Könnyen lehet, hogy a meggyötört gyerekek ezreinek szenvedései íródtak be valamiképpen a falakba, és valamely szenzitívebb személy képes megérezni ezeket a rezgéseket.
2015. nov. 20. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Érdekes.Főleg, amit utolsó írt.10 nap?Az nem sok.Mondjuk, 10 napnak nem sok értelme van, mint nyaralás és simán kilehet bírni, mondjuk tényleg nem mindegy, hol.Hát kinézetre én nem mondanám hogy undorító volt.De valóban fiúk-lányok külön.Tényleg az az érdekes, hogy nem tűntek valami boldognak az ottani gyermekek.Érdekes az is, hogy én sosem láttam őket odakint a szabadban játszani, nem tudom, hová tűntek egész napra?

Én úgy kerültem oda, hogy anyu ott kapott munkát 1-2 hónapra (helyettesítés állás), és így én vele külön szobában, nem a többi gyerek között voltam.Így tartózkodtam ott "kivételezettként".

Nekem az ottani hangulat volt összességében baljós, még így visszagondolva is, pedig velem semmi rossz ne történt ott.És amit mondtam, hogy a pár hét leforgása alatt, rengeteg gyerek betegedett meg legkülönfélébb bajuk volt.

Akkor lehet hogy tényleg az a sok szomorúság amit megéreztem, mert valóban érzékeny vagyok ilyesmire...

2015. nov. 20. 13:14
 8/8 anonim válasza:
Köztudott ha egy embernek nincs rendben a lelke, akkor hajlamosabb a betegségekre. Vagyis minden betegségeknek van lelki oka is. Azok a gyerekek nem éreztek ott jól magukat, lelkileg meggyötörtek voltak, így könnyen megbetegedtek vagy könnyebben elkaptak egymástól betegségeket. Azt is írtad, hogy sosem láttad őket a szabadban, ez is jelent valamit, egy egészséges gyerekek kell a friss levegő minden nap, a játék a szabadban. Biztos be voltak zárva valamilyen büntetés miatt.
2015. nov. 21. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!