Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » A testből való kilépésnek mik...

KAMUI kérdése:

A testből való kilépésnek mik az előnyei vagy a hátrányai? És mik az adott lépések hozzá? (Negatív beszűkült látáskörű emberek válaszára nem vagyok vevő köszönöm)

Figyelt kérdés
2015. jún. 11. 01:09
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
43%
Ilyesmi nem létezik, tehát kérdésed értelmetlen. Mehet a lepontozás, kedves trollkérdező, a zárójeles megjegyzésed alapján úgyis erre megy ki a játék, nemde?
2015. jún. 11. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
Előnye, hogy a húsod nem tompít annyit az érzékeléseden. A hátrány, hogy sokkal védtelenebb vagy, és nem feltétlenül érted amit látsz.
2015. jún. 11. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
46%

Az Asztrál Projekcióról beszélsz te.

Ophiel-Asztrál Projekció.

Olvasd el, megmagyaráz mindent:)

2015. jún. 11. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
30%
Jelentettelek provokáció miatt. Miért lenne az beszűkült látókörű, aki a tudománynak hisz, és nem minden jött-ment hülyének?
2015. jún. 11. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
80%
Előnyei csak akkor vannak, ha alapos előkészületek után úgy teszed meg, hogy tudod mit csinálsz. Maga a kilépés önmagában nem előnyös. Csak akkor, ha képes vagy dolgozni ebben az állapotban. Hátránya viszont bőven van. Ha megzavarnak, sokkszerűen esel vissza a normális állapotba, elveszíted a kontrollt, és álomszerű tévképzetekbe csapsz át, felkészületlenül végezve a gyakorlatot csak a durva régiókat tudod megfigyelni, ami nem kellemes élmény, plusz ami odakint van, nem biztos hogy örül neked. Manapság nagyon divatos ezzel kísérletezni, propagálják is, de ez alapvetően nem kezdő, vagy haladó szinten állóknak van fenntartva, hanem gyakorlott személyeknek. Sokan állítják, és hiszik hogy képesek rá, de jó részük hazudik, sokuk pedig csak a félálomszerű állapotot téveszti össze az kilépéssel. Nehezen találkozhatsz olyan személlyel, aki tényleg képes rá.
2015. jún. 11. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
52%

4-es, azért vagy beszűkült látókörű, mert a tudomány nem egy végleges, mindent tudó állapotban lévő eszközrendszer, hanem egy folyamatosan fejlődő/alakuló dolog. A 100 évvel ezelőtti tudomány sehol sem volt a mostani tudományhoz képest, illetve valószínűleg a mostani tudomány is gyerekesnek tűnhet majd a 100 évvel ez utáni tudományhoz képest.


Ha pusztán a jelenlegi tudományra és az az által nyújtott tudásra alapozva kijelented, hogy valami nem létezik (márpedig a válaszodból erre következtetek), akkor bizony joggal gondolja rólad a kérdező, hogy szűk látókörű vagy.


A tudományt is a fantáziával rendelkező emberek viszik tovább, nem az olyanok, akik elfogadják mindig azt ami van.


Manapság nagy divat a nihilizmus (ami véleményem szerint az értelmetlenség értelmetlen vallása értelmetlenen, megkeseredett, szűk látókörű embereknek), de nevezhetnénk őket szkeptikusoknak is, akik a jelenlegi tudományra támaszkodva jelentenek ki és vetnek el dolgokat és ezzel igazoltnak látják az elméleteiket.


Mivel minden második válasz ezt a hiedelemrendszert sulykolja itt a válaszadók között, jogos volt a feltételezés, hogy ide is érkeznek majd ilyen jellegű válaszok, amikre a válaszadó eleve nem volt kíváncsi. Úgy gondolom, hogy erre minden joga megvan.


Ennyit az offolásról.


A válasz a kérdésre: kezdjük a hátrányokkal: sohasem tudhatod, hogy az asztrál projekció során a saját képzeleted játszik-e veled, vagy tényleg projektálsz, ehhez rengeteg gyakorlás kell, hogy meg tudd különböztetni. Minden ember máshogy érzékel és különböző a folyamat is, ami ide vezet. Kivetülés közben az érzékelésed teljesen más, mint a hagyományos érzékelés (élesebb, színesebb).


Először is gyakorold a meditációt (jelenlét), a befelé figyelést, ha a megfelelő szinten vagy, akkor a projekció mint lehetőség, magától fogja adni magát. Ez a legtöbb embernek évekig tartó gyakorlás.


Nem lehetetlen, de ahogy Huo Xianren is írta, nehéz olyan emberrel találkozni, aki tudatosan tud projektálni. Nekem is többnyire csak spontán projekcióim voltak meditáció közben. Ha próbálkozni akarsz, nekem az a tapasztalatom, hogy közvetlenül reggel, ébredés után (még nem keltél fel, de már magadnál vagy) sokkal könnyebb sikereket elérni. Nekem sohasem volt cél a projekció, inkább csak amolyan plusz, ha célként tekintesz rá, félő hogy rá fogsz görcsölni.

2015. jún. 11. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
46%

mortymr,

Ha azt mondjuk, hogy valami nem létezik, az pontosan a jelenlegi tudásunknak megfelelően jelentjük ki. Ez így van rendjén. Valahol meg kell húzni a határt a képzelgés és a valóság között. Erre ez a legmegfelelőbb. Az, hogy valami talán a jövőben, egyszer igaznak bizonyulhat elég bizonytalan lábakon áll. Nem bizonyítható. Mondhatod nyugodtan, hogy szűk látókörű, de ennek az ellentéte pedig mindent elhisz, bárki bármit mond, akármilyen bugyuta ötlettel is állnak elő, de nem vetheti el, mert talán igaz is lehet. A kettő között pedig igen nehéz boldogulni, összemosódik a valóság és a képzelet.

2015. jún. 11. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
7%
Te önmagad vagy a tested, így nem tudsz kilépni saját magadból!
2015. jún. 11. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:

7-es, a "mindent elhisz" és a "nem zárja ki a létezését" között óriási különbség van. Az előbbi a vak hit, amit én is elítélek, az utóbbi a fejlődés világa.


Sok olyan ember van, aki nem csak a tudomány keretein belül gondolkozik, hanem használja a belső iránytűjét, a képzeletét, és ami felkelti az érdeklődését, annak megpróbál utánajárni.


A mindenkori tudomány korántsem annyira szilárd, mint ahogy azt egyesek feltételezik (ezt az állítást a történelem és a fejlődés igazolja), van akinek kényelmes csak azt elfogadni, amit az akkori tudomány alátámaszt (biztos, hogy ez a legkényelmesebb megoldás) és van olyan, aki továbbgondolja a dolgokat (ettől fejlődik a tudomány is). Mindenkinek a saját döntése, hogy melyik utat követi.

2015. jún. 11. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
85%

Joker 2.0: még el is fogadnám a feltételezésedet, ha:

- nem lennének más tapasztalataim (számomra ez a legfontosabb)

- másoknak sem lennének más tapasztalatai

- nem folytattak volna jó néhány kísérletet még a hidegháború idején (igen, a tudomány emberei, és talán még azóta is vannak ilyen kísérletek) sikeres projekciókkal, erről sok olvasni valót lehet találni az Interneten.

2015. jún. 11. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!