Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Meg tud változni valaki, aki...

Meg tud változni valaki, aki valamiért "szeret" negatív lenni?

Figyelt kérdés
Nem szószerint értem, hanem úgy, hogy megszokta már azt, hogy negatívan gondolkodik. Próbálkozik pozitívabb és derülátóbb lenni, de valamiért gyakran visszaesik. Egyre kevesebbszer ugyan, de visszaesik. Milyen módszerekkel lehet a negatív gondolatokat pozitívakkal lecserélni? Mert, ha a jóban vagy, akkor könnyű pozitívank lenni, de ha épp egy rossz helyzetben/helyen vagy, akkor hogyan tudod jól érezni magad?
2015. nov. 21. 11:28
1 2
 1/19 Titusztitusz ***** válasza:
47%
A természete-mentalitása minden embernek VELESZÜLETETT SAJÁTOSSÁGA...És ezen változtatni szerintem HOSSZÚ TÁVON senki sem tud...Ideig-óráig talán NAGY ERŐFESZÍTÉSEK ÁRÁN sikerülhet "megváltozni", dehát ahogy mondani szokás, előbb-utóbb úgyis kibújik a szög a zsákbol...
2015. nov. 21. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
nem értek egyet az elsővel, miszerint nem lehet hosszú távon megváltozni. oké, hogy van egy jellemünk, de ez nem velünk születik, hanem a körülmények, és a neveltetés formálnak minket olyanná, amilyenek vagyunk. de nem szent írás, hogy milyenek vagyunk.. egyébként én is negatív embernek tartom magam, és könnyen összetörök, de mostanában, hogyha kicsit is úgy érzem, hogy kezdek rosszabbul lenni, akkor erőltetem az agyamat, hogy ne gondoljak arra a dologra.. tereld el a figyelmed pl hobbikkal, amiket szeretsz, meg gondolj arra, hogy bármi rossz is van éppen, az csak egy pillanatnyi állapot, és igenis lesz sokkal jobb is :)) és folyamatosan változunk, pl tuti, hogy nem olyan vagy most, mint 5, vagy 10 évesen, szóval a gondolkodásod is fog még változni:)
2015. nov. 21. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 Titusztitusz ***** válasza:
47%
Nem szükséges dolog mindig-mindenben egyetértenie mindenkinek...Te lásd akkor úgy a dolgot ahogy látod, én meg szintén...(Szóval én továbbra is azt állítanám, hogy egy-egy ember jelleme-mentalitása az első néhány életévében kialakul, azután viszont már nem változik soha többé...Még akkor se, ha pedig az illető akarna változni...)
2015. nov. 21. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Igen megtud!Akarni kell mindenkeppen.:)

Első körben tudatosan kell pozitívan gondolkodni,aztán hidd el magatól fog jönni!

Vannak tippek,hogyan lehet az ember derülátó.

Van egy mosolygás gyakorlat.Ha szándékosan elkezdep az ember mosolyogni már magától fog húzódni a száj széle,végül tenyleg mosolyogni fog és egyből vidámabb lesz.

A negativitást meglehet szokni tehát így pozitívitást is.

Ha az ember a sok jó és közönbös történés közt csak a rosszra fókuszál akkor előbb utóbb azt veszi észre,hogy csak a negatív dolgok lèteznek és csak ezzekkel tud foglalkozni,mindenben ezt fogja látni.Megmérgezi az elméjét.

Vannak emberek akik nem is akarnak pozitívabbak lenni éppen ezért változni sem fognak soha.Az akarat a kulcs!

2015. nov. 21. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

A 2-es és 4-es válaszolónak igaza van.

Ezt pedig a legjobban az igazolja, aki kikeveredett egy önbizalomhiányból, megszabadult a gátlásaitól, negatív érzelmeitől-hozzáállásától.

Minden fejben dől el, lehet megváltozni, és változtatni dolgokon csak akarni kell.

Voltam én is ebben a cipőben. Sikerült ezeken túllendülnöm, mert akartam és megvolt a kitartásom, illetve volt ami motivált.

2015. nov. 21. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Amíg nincs kényszerítő erő a változásra, addig nem fog változni. A kényszerítő erőnek pedig belülről, és kívülről egyszerre kell érkeznie, különben az ilyen beállítottságú ember nem tud megváltozni. Akkor sem, ha tudja hogy nem jó a hozzáállása.
2015. nov. 21. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Huo Xianren.

Ez így van.Pontosan. Ha van egy megbízható barát, ismerős, támaszt tud nyújtani, bíztatni, és akarja az ember, simán megy a változás.

2015. nov. 21. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Nekem már nem szükséges válaszolnom,a többiek szépen leirták neked. ;)
2015. nov. 21. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 Fish1 ***** válasza:

Igen, meg. Bár nem rövid idő alatt.

Én kijöttem a negativitásból, tartósan. Nem könnyű helyzetben. Nálam is úgy kezdődött, hogy eleinte csak rövidebb időkre sikerült, aztán végül átfordult a dolog és már ritkán vagyok negatív.

Az volt a titka, hogy az apró pozitív dolgoknak is örültem, és ahogy egyre pozitívabb lettem, egyre pozitívabb eseményeket, sikereket vonzottam magamhoz, ez meg folyamatosan megadta azt a lökést, hogy nem érdemes negatív dolgokon őrlődni.

2015. nov. 21. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
47%
Függ a környezeten is..hiàva akar vki pozitiv lenni ha ugy érzi becsapjàk meglopjàk hazudnak neki :(
2015. nov. 21. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!