Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Hiszek Istenben, de nem...

Hiszek Istenben, de nem vagyok megkeresztelve, ez számít valamit vagy ez baj?

Figyelt kérdés
Kis koromban szuleim nem kereszteltek meg. Ennek ellenere hiszek Istenben.

2015. nov. 24. 01:23
1 2
 1/13 Fish1 ***** válasza:

Neked baj vagy nem?

Ne másnak akarj megfelelni.

2015. nov. 24. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Argloss ***** válasza:
100%

A vallás csak cukormáz, azért létezik, hogy emberek más embereket tudjanak irányítani vele.

Az igazi hithez nem kell semmilyen vallást sem követned.

2015. nov. 24. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
ha annyira zavar akkor meritkezz be az egyik felekezetnél
2015. nov. 24. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Nem. Amúgy Jézus is felnőttként fröcskölte le magát jelképesen. A szíved és nem a rituálék számítanak...
2015. nov. 24. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Ezt a kérdést nagyon rossz helyen tetted fel.
2015. nov. 24. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Legoman ***** válasza:

Én se vagyok megkeresztelve, és mégis hiszek Istenben, és mégis segít nekem is. :)

Ez nem baj. Ha megkeresztelkedsz se lesz másképp.

2015. nov. 24. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Hiszel Istenben.

Ez saját világnézeti, lelkiismereti ügyed.

Tisztelete egyéniséged belső, másra nem tartozó dolga.

.

Nem vagy megkeresztelt.

Ez gyakorlatilag azt jelenti, nem vagy elkötelezett a katolikus (tágabb értelemben keresztyén) vallás istentiszteleti rituáléi iránt.

Nem kötelező érvényű számodra azok az előírások (ugyanakkor figyelembe vehetők!), amik az adott vallási csoport (szekta, egyház) tagjai számára igen.

.

Tévedés azt hinni, hogy Jézus felnőttként "fröcskölte le magát", hiszen írva vagyon, hogy János (aki azóta már Keresztelő Szent János) merítette alá a Jordán vizébe.

2015. nov. 24. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Istennek nem az számít h megvagy e keresztelve v sem. A hited számít, az h hiszel benne. A keresztelkedés csak az egyháznak fontos. Istennek nem. V is de de ez mellékes mert annak örül h hiszel benne.
2015. nov. 24. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Ahogyan fentebb is írták, a keresztség csak névleges egyházhoz tartozást jelent, de ha valóban hiszel Istenben és meg is tértél a bűneidből, meg vagy valójában keresztelve, mert akkor maga Jézus keresztelt meg Téged! :)

Ettől függetlenül, ha késztetést érzel magadban, nyugodtan járj el keresztény gyülekezetekbe, Biblia olvasásra pl, vagy imaórára, istentiszteletre! Az sosem baj, ha hívőként növekedni szeretnél Isten Igéjében! ;)


üdv. Dalma

2015. nov. 24. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Én is így vagyok.

Katolikusnak keresztelkednék, és az tart vissza, hogy vagy másfél évig kellene járni oktatásra.

Nincs kedvem, ez a helyzet.

Beszélgetni ott, meg ilyenek, meg úgy is érzem, hogy ez magánügy.

Engem nem zavar, Isten meg gondolom megbocsátja.

2015. nov. 24. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!