Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Nem vagyok megkeresztelve, de...

Nem vagyok megkeresztelve, de hiszek Istenben. A Pokolra jutok?

Figyelt kérdés
A családomban senki nem vallásos. A szüleim meg vannak keresztelve, én nem és a húgom sem. De valahogy én mégis hiszek Istenben. Tudom, hogy ha néha elalvás előtt megosztom vele a gondjamat meghallgat és segíteni próbál. Valahogy úgy érzem, hogy megkeresztelkedni és templomba járni mégsem tudnék. De mostanában felmerült bennem a kérdés, hogy emiatt a Pokolra jutok? Elfogadom a halált és nem félek tőle, mert hiszem, hogy Isten megvéd. De csak mert nem vagyok megkeresztelve, lehetséges, hogy Isten nem vesz oltalmába?
2009. szept. 13. 13:15
1 2 3 4
 1/32 anonim válasza:
75%

Szerintem nem azon múlik, hogy a Pokolra jutsz-e, hogy meg vagy keresztelve,hanem, hogy hogyan éled az életed!

A bűneiden és a megbánáson gondolkodj el!

2009. szept. 13. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
70%

Szia!


Írok még mielőtt a vallásfanok rádtalálnak és eretneknek titulálnak! :)) Isten nem nézi, hogy meg vagy-e keresztelve. Ha hiszel benne és imátkozol hozzá, elfogadod a létét. A keresztelkedés egy folyamat vége. Picit olyan, mint az esküvő. Hiszed, hogy jó vele, hiszed hogy minden oké , de szeretnéd ki is mutatni ezt. Arra törekedj, hogy ezt így is érezd. Ha megkeresztelkedsz , utána sem kötelező templomba járni, ha úgy érzed most menned kell, akkor menj. De ha hited erős, ezt az érzést úgyis érezni fogod és magadtól sétálsz be, mert vonz a békesség , ami ott eltölt :)

2009. szept. 13. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim válasza:
43%

Teljesen fals gondolatmenet!

Pokol meg isten meg ezek a marhaságok nem léteznek csak az átmosott agyadban!

Egyébként meg élj ahogy jól esik!

2009. szept. 13. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
76%

Pokolra akkor jutsz, ha bűnt követsz el.

Egyébként ha nagyon zavar, keresztelkedj meg.

A lényeg a hit :)

2009. szept. 13. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
57%
ugyanmár, ha hiszel istenben akkor nem juthatsz pokolra XD amugy én sem vok vallásos se megkeresztelve de a magam modján hiszek istenbe:)
2009. szept. 13. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
56%

Ádám és Éva bűnét, az áteredő bűnt CSAK és kizárólag a keresztelkedés mossa le rólunk. Ezért elméletben elkárhozol, ha nem keresztelkedsz meg , DE megtehetnéd.


Szóval ha tényleg hiszel Istenben, akkor keresztelkedj meg.


de én azt mondom, hogy jobb megkereszteletlen IGAZI hívőnek lenni, mint megkeresztelt álszent "hívő"nek...


Sok sikert az élethez.

2009. szept. 13. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
80%
Nem. A keresztelésnek egyébként se szabad egy "műsornak" vagy "szép szokásnak" lennie. Ha majd úgy érzed, hogy igen, te ezt ezzel együtt akarod, akkor úgyis meg fogod lépni, de amíg szívedben nem érzed így, addig csak látszat lenne. Előbb juss el oda, hogy nem azért lépnéd meg, mert rossz szemmel néznének rád, vagy mert bizonytalan vagy, de nem érzed át a lényegét; ha már nem csecsemő vagy, hanem gondolkodni képes felnőtt, akkor csak úgy lépd meg, hogy átérzed, hogy mi ebben az, amitől te többletet kapsz az amúgy biztos hited mellé, mert van ennek is egy olyan misztikuma, aki szívből átérzi, amit nem lehet megmagyarázni, egyszerűen csak érzed, hogy valamit kaptál általa, ami olyan jó belül (engem csecsemőként kereszteltek, de pl. a bérmálásomon valami ilyent éreztem).
2009. szept. 13. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
34%

Vigyázat, nekem hittanon azt tanította a pap, hogy csak az juthat a mennyek országába, aki meg van keresztelve!

Példaként felhozta az afrikai éhezőket, akik nem is hallottak kereszténységről, ezért nem juthatnak be a mennybe.

Ez csak az egyház álláspontja, és mint tudjuk az egész biblia, a szertartások, a tanítások mind csak nevelő célzattal bírnak. Persze nem mondom hogy ne vedd komolyan, magánügy.:)

2009. szept. 13. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
71%
"Aki hisz és megkeresztelkedik, az üdvözül, aki nem hisz, az elkárhozik."
2009. szept. 13. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
69%
14:11 - Az a pap rosszul ismeri a Bibliát. :-) Ugyanis az, aki még sose hallott a Bibliáról, az nem tudhatja, miből maradhat ki, Isten erre mentséget ad minden esetben, és erre van is a Bibliában megfelelő utalás.
2009. szept. 13. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!