Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha nem vagyok megkeresztelve,...

Ha nem vagyok megkeresztelve, de hiszek Istenben, akkor is a pokolra jutok?

Figyelt kérdés
A családom nagy része nincs megkeresztelve vagy ateista, így én sem lettem megkeresztelve. Sokáig nem hittem a létezésében, mondván, hogy ha létezik és jó szándékú, akkor nem hagyná, hogy ennyi rossz dolog történjen. Rengeteget gondolkodtam, és arra jutottam, hogy talán mégis létezik (mostanra már elhiszem, hogy létezik). A Biblia tanításaival nem teljesen értek egyet, és egyik vallást sem gyakorlom, de hiszek benne. Így is a pokolra jutok?

2013. aug. 9. 22:14
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
51%
Nem, mert nincs pokol.
2013. aug. 9. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
48%
Nem, mert a lelked számít és nem vízben valò locsi-pocsi és okkult szertartások.
2013. aug. 9. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 kzs ***** válasza:
51%

@ Előbbi válaszadó


Figyelj, nem akarlak megbántani, de amit most írtál, az - enyhén szólva - ökörség. Az Evangéliumban Jézus maga mutatta be a vízkeresztséget (holott neki személy szerint nem kellett volna). De hogy bemutatta, ez azt jelenti, hogy ennek igenis meg kell lennie.


Úgyhogy még véletlenül se "locsi-pocsiról" van szó, hanem arról, hogy ezzel a cselekedettel azonosulunk Jézus halálával, eltemettetésével és feltámadásával (Róma 6/1-6).


Ja, és a vízkeresztség Bibliai fontosságát az Apcsel is bemutatja.

-----------------

@ Kérdező


Abban az esetben, ha valaki közvetlenül a halála előtt tér meg, és nem jut neki idő hogy megtegye a vízkeresztséget, az más.


De ha szándékosan nem veti magát alá ennek, na az már más!

Ezen azért gondolkodj el!

2013. aug. 9. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 kzs ***** válasza:
46%

@ Első válaszadó


Tömör, rövid választ adtál, csak éppen nem igaz.

Ugyanis VAN pokol: az Evangéliumban Jézus többször is utal rá, és a Jelenések könyvében is szerepel.

2013. aug. 9. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
79%
Elvileg keresztelés nélkül a pokolra jutsz.ezt nem én mondom, hanem a kereszténység, de szerintem a fele sem igaz.
2013. aug. 9. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
43%

" az Evangéliumban Jézus többször is utal rá, és a Jelenések könyvében is szerepel."


Ja, de ez mind egy összeollózott könyvben szerepel csupán, ami több, mint kétezer éves.Ezek után szerintem joggal cáfolom a hitelességét.

2013. aug. 9. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
53%

"ezt nem én mondom, hanem a kereszténység"


Ez az :) És hány vallás van még? :)


LOL

2013. aug. 9. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
52%
Nem a primitív szertartások számítanak. Szard le.
2013. aug. 9. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Az elsőnek van igaza.
2013. aug. 9. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Nincs pokol.
2013. aug. 9. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!