Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Lélefvándorlás tényleg létezhet?

Lélefvándorlás tényleg létezhet?

Figyelt kérdés

Pár napja a nagymamám (ő ilyen látó vagy mi a szösz) egyszer csak furcsán kezdett viselkedni. Megkérdeztem mi baja elösször azt hittem hogy rosszul van. Aztán nagy nehezen kinyögte hogy látott engem az előző életemben. Na jó elösször csak kitört belőlem a röhögés.

Aztán elkezdte mesélni a részleteket is miszerint egy Mexikói császár voltam. Ekkor még mindig röhötem.

De mikor elmesélte hogy hogyan végeztek ki.... mintha éreztem volna valamilyen érzéseket, és emlékeket. (nem az agyammal hanem csak éreztem)

És fokozatosan olvadt le a vigyor az arcomról. Újabb emlékeket éreztem, és mégtöbb különös érzést.

Elkezdtem remegni, és teljesen sokkos állapotba kerültem.

Szóval senki ne írja nekem hogy csak beképzeltm vagy valami...

Volt ott valós is . Csak nemtudom hogy mennyi lehet igaz ebből az egészből.



2015. nov. 27. 13:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Hasonló katarzist éltem át, mikor a Google Maps utcaképnézetben bebarangoltam Dél-Afrika egyes tájait, városait.

Ezenkívül még volt egy álmom, ami az ír-északír határon "játszódott" - rendkívül valósághű, egyes részletek később a kutakodásaim után be is bizonyosodtak, pedig nem tudtam azelőtt - mégis, Afrikához azóta is sokkal inkább érzek vonzalmat, mint az "örökzöld" ír tájakhoz.

2015. nov. 27. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Ozmium42 ***** válasza:
35%
Nem létezhet, mert lehetetlen és ellentmondásos.
2015. nov. 27. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Második válaszolótól kérdezem hogy mi az ami ellentmondásos?
2015. nov. 27. 15:58
 4/14 Ozmium42 ***** válasza:
63%

Például az, hogy egyre több az ember, mégis mindenki azt hiszi, hogy már élt korábban is, ami nyilvánvalóan nem lehet igaz, valakiknek kellene, hogy most éljenek először.


Aztán az sincs megmagyarázva, hogy csak a jövő irányába lehet-e újjászületni, vagy visszafelé is. Lehet, hogy nem a császár reinkarnációja vagy, hanem ő a tiéd?


Végül pedig az az alapvető probléma, hogy lélek nem létezik, nincs minek vándorolnia. Ha létezne, és vándorolna, akkor sem lenne egyértelmű, hogy m közöd neked a császárhoz, mikor az emlékeid, elvileg, a fáma szerint, törlődnek halál után, újjászületés előtt.


Nem sok értelme van, nem túlságosan átgondolt az egész koncepció, ha jobban belegondolsz, azonban a történelmi összefüggéseket is figyelembe véve meglehetősen átlátszó.

2015. nov. 27. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem létezik, vicces dolog ez mert mindenki megtudja - ahogy Te is - hogy előző életében császár, hadvezér, nemesember vagy világjáró volt, ami némileg ellentmond annak a ténynek hogy az emberek 99,99%-a szegény ember volt, aki legfeljebb a szomszéd faluig jutott el életében és ha szerencséje volt keveset éhezett.
2015. nov. 27. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Szerintem igen, amúgy, ebbe pár napja futottam bele, szerintem érdekes, elgondolkodtató

www.youtube.com/watch?v=4P18uylGFSc

2015. nov. 28. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
51%

"Például az, hogy egyre több az ember, mégis mindenki azt hiszi, hogy már élt korábban is, ami nyilvánvalóan nem lehet igaz, valakiknek kellene, hogy most éljenek először."

Senki nem állítja, hogy nincs olyan ember, aki most él először. Van.


"Aztán az sincs megmagyarázva, hogy csak a jövő irányába lehet-e újjászületni, vagy visszafelé is. Lehet, hogy nem a császár reinkarnációja vagy, hanem ő a tiéd?"

Az idő nem lineáris, csak mi érzékeljük annak. Múlt-jelen-jövő egyaránt hatnak egymásra, egyszerre léteznek, ebből a szempontból teljesen mindegy, melyik élet volt előbb.



"Végül pedig az az alapvető probléma, hogy lélek nem létezik, nincs minek vándorolnia. Ha létezne, és vándorolna, akkor sem lenne egyértelmű, hogy m közöd neked a császárhoz, mikor az emlékeid, elvileg, a fáma szerint, törlődnek halál után, újjászületés előtt."

Azt, hogy lélek nem létezik, még senki sem bizonyította. Ahogy azt sem, hogy létezik. Mindkét lehetőségre utaló jelek viszont léteznek, és az egyéntől függ, hogy melyiket látja meg. Amennyiben létezik, úgy a második feltételezésed nem helytálló, ugyanis a lelked emlékszik az előző életeidre, csak a tudatod nem.


Az utánad következő válaszolónak. Igen, a feltételezésed helytálló. Viszont ha kicsit is utána néznél, látnád, hogy a regressziós hipnózisok dokumentációinak többsége pontosan ilyen életeket ír le: szegény ember, aki a szomszéd faluig sem jutott egész életében. Ha ténylegesen kutatni akarod az igazságot, azt nem a gyakoris hozzászólásoknál kellene kezdened, mert itt tényleg eszméletlen sok a kacsa.

2015. nov. 28. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Mindenképppen elgondolkodtató és izgalmas és mindenek elött érzékeny témát fejtegetünk.

De engem nem igazán hagy nyugodni az a beszélgetés a nagymamámmal.

Valamikor elfogok menni még ilyen látókhoz meg olyan emberekhez akik ehhez értenek.

El kell hogy mondjam én is elég hitetlen vagyok ezekben a témákban mint ezotéria,lélek kérdése, halál elötti és utáni élet vagy nem élet.

De ebben most megingott az én kis hitrendszerem.

És biztos hogy alaposan utánajárok.

Még egyszer köszönöm a válaszokat:)

2015. nov. 29. 09:52
 9/14 anonim ***** válasza:
51%

[link]


érdekes írás, nem amatőröktől származik, egyébkét több bizonyítéka is van, hogy a lélek nem hal meg, hanem egy idő után másban kel új életre

2016. jan. 16. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Ja, a linkből látszik hogy az igazság és a tudományos tények cáfolhatatlan tárháza. Hahahaha!


Egyébként meg miért kellett feltámasztani egy majd két hónapja elhunyt kérdést?

2016. jan. 16. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!