Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Ilyen érzés lehet meghalni...

Ilyen érzés lehet meghalni vagy ez valami más volt?

Figyelt kérdés

Nem igazán tudom, hogy jó helyre írom-e ki ezt, de talán okés.

Szóval a héten történt ez a bizonyos esemény. Az ágyamon feküdtem, még nyújtózkodtam egy kicsit.

Aztán ilyen fura szorító érzés tört rám a mellkasom körül és kiterjedt mindenhova. Mintha meg lettem volna kötözve. A világos szoba elkezdett egyre jobban sötétülni és nem tudom miért, de láttam olyan tárgyakat is a szobában, amik nem voltak ott, nem volt értelmük (hallucináció?).

Józan voltam, mert szabályosan küzdöttem belül az ellen, hogy el ne sötétüljön minden, el ne veszítsem az eszméleten vagy ami jött volna. Habár mozdulni és levegőt venni nem tudtam. Nagyon ijesztő volt.

Aztán ahogy jött, úgy el is múlt és minden "újra" világos lett körülöttem.


Lehetséges, hogy akkor, ott valamiért majdnem meghaltam?

Vagy ilyesmi nem fordulhat elő és más volt ez?



2015. dec. 10. 17:38
1 2
 1/12 Legoman ***** válasza:

Nem hinném, hogy ilyen meghalni.

Szerintem ez csak a hirtelen megmozdulástól történt.

Valószínű, ahogy feküdtél, lent volt a vérnyomásod, majd mikor hirtelen nyújtózkodtál, akkor gyorsan, és hirtelen ugrott meg. De ebben nem csak a hirtelen megmozdulás játszott szerepet, hanem az az életmód, amikor nem mozogsz rendszeresen, nem iszol eleget.

Nem vagyok orvos, de ismerek valakit, akinél rendszeresen előjöttek ezek a tünetek, volt nála olyan is (mesélte), hogy nem hallott, nem látott, csak mozogni és gondolkodni tudott, és ez nem otthon volt az ágyon feküdve, hanem egy parkolóban, amikor nyitotta szállt ki az autóból hirtelen.

Azután javasoltam neki ezt, és mikor nagy nehezen hallgatott rám, akkor szépen visszaállt a rendes kerékvágásba minden. Azóta is jól van, hála Istennek! :)

2015. dec. 10. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Tekintve, hogy itt írsz, ez valami más volt. Leírásod alapján leginkább alvásparalízisre hasonlít, ami történt veled. Valószínűleg elbóbiskoltál, csak nem emlékszel rá.
2015. dec. 10. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez inkább egyfajta alvásparalízisre hasonlít, bár néhány pontja nem teljesen azonos. Lefekvés, vagy elalvás előtt próbálj meg nyugtató légzőgyakorlatokat végezni, hogy a jövőben elkerüld a hasonló élményeket.
2015. dec. 10. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
50%
Majdnem sikerült elhagynod a tested, de megijedtél ezért volt a szorítás. A halál nem ilyen érzés.
2015. dec. 10. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Pánikbeteg vagy-e?

Vérnyomás rendben?

Menj el kardiológushoz.

2015. dec. 10. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
51%
Te most valami szívrohamot is írtál le? Valójában én nem vagyok orvos, de szerintem ne adj az ezoterikus guruk szavára. Látogasd meg a dokit, mert jobb elébe menni, minthogy megvárd, amíg valami komolyabb bajod lesz belőle. Ha pedig nincs semmi bajod kérdezgetheted tovább az ezoterikus gurukat. A halálból csak annyira emlékszem, hogy egy ideig fájdalmas utána pedig hideg, ami gondolom nem újság? Biztos sokan emlékeznek ezalatt valami fényességre és halottakkal való találkozásra, de ezügyben nem tudok nyilatkozni. Talán csak annyit tudok neked mondani, hogy ha visszajössz más ember leszel, mert újra indul a rendszer. Nem tudom, hogy ez számít-e neked ez valamit, de ha meghalsz egy húsdarab lesz belőled.
2015. dec. 10. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Rosszul írtam le, mert aki természetesen hal meg annak gondolom nincsenek különösebb fájdalmai, és ez sok esetben függ a halál körülményeitől. Az én esetem abban más, hogy egy szép kis faág meglátogatta a mellkasomat, aztán elköszönt a műtőbe. ;)
2015. dec. 10. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Voltam már dokinál, a szívemmel elvileg minden rendben. Meg azért nem vagyok annyira idős, meg stresszes életem sincs.


De először én is ilyesmire gondoltam. Ahogy olvastam, a szívroham nem csak ennyiből áll.

2015. dec. 10. 23:49
 9/12 A kérdező kommentje:
+ Műtőben már voltam, igaz, az én esetem nem volt ennyire morbid. Ott igazából nem is emlékszek, mikor ütöttek ki teljesen. De nem is haltam meg. :D
2015. dec. 10. 23:51
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha másik orvoshoz is el tudsz menni akkor tedd meg a biztonság kedvéért. Engem már diagnosztizáltak félre és van ismerősöm akinek meg a gyerekét kezelték félre évekig. Szóval egy megerősítő vizsgálat nem árt, csak a biztonság kedvéért.


Egyébként a leírás számomra is alvási paralízisnek tűnik, bár már rég nem olvastam róla olyan leírást ami ennyire visszaadta volna számomra az élményt átélő félelmét. Csak azt tudom tanácsolni hogy nyugtasd magad azzal hogy az ilyen hallucinációktól nem lehet semmi bajod. De ha sokszor előfordul érdemes orvoshoz menni vele, mert akkor már alvási zavar amit kezelni kell hogy kipihend magad.

2015. dec. 11. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!