Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Szilveszterkor, meg újév első...

Szilveszterkor, meg újév első napján vannak babonák, ezek mennyire valósak?

Figyelt kérdés

Kellene takarítanom, mert kicsit nagy a kupi a szobámba.

Most hét közben felújítottunk a lakás egy részét és nem maradt időm takarítani a szobámba.


2015. dec. 31. 21:38
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha babonás vagy, maradj a kupiban. 2-án már neki állhatsz. ha nem vagy babonás, akkor meg számít?
2015. dec. 31. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Épp annyira mint az összes többi babona. Ha hiszel benne akkor valós, ha meg nem, akkor tök mindegy
2015. dec. 31. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
59%
Ezek nem valósak persze egyél lencsét hogy legyen lóvé, ne moss mert egész évben mosni fogsz meg ilyenek. Na jól van hagyá má!!
2015. dec. 31. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

de azt is mondták, hogy ha rendetlenség van a szobában az se jó. :D

hát nem is tudom, de néha olyan dolgok történnek, hogy hihetetlen!

majdnem minden mindig nálam megy tönkre.

Múltkor nyár elején, lent a nyári konyhában megnyitom a csapot és letörik :D ilyen üveges ajtó van és elég közel van a csap hozzá és télen hideg van, szerintem elfagyott és elöregedett. aztán mivel nagyon kinyitottam letörött.

Munkahelyen a CNC gépnek elromlik a pedálja. szintén a másik gépnél is tönkrement a pedál mikor ott voltam...

Bár igaz előtte is szar volt.

2015. dec. 31. 22:38
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
23 éve eszek lencsét minden újévkor... eddig még nem jött be.
2015. dec. 31. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Nekem pl. száradnak a ruhák, estére kivasalom. Mert muszáj. De én nem hiszek ezekben. :) Sőt takarítani is fogok. Nem ezen múlik a pénz, meg a sok szerencse........
2016. jan. 1. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:
100%
Attól babona, hogy nem valós. BÚÉK!
2016. jan. 1. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Nem tudom, mennyire valósak, de nekem nagyjából bejött.

Most alternatív megoldásként nem takarítottam, bár van némi kosz, csak rendet raktam, ne legyen kupi.Főzés tagnap megvolt, szóval konyhai munkától is mentes leszek ma, próbálom lazán, boldogan tölteni a napot, hátha a jövő évi is ilyen lesz, ja és szépítkezni kell, hogy egész évben szépek legyünk (eddig ez is bejött).Pénzt kiadni elvileg nem szabad, viszont vannak, akik szerencsepénzt (vagy igazit) adnak.Most ebből nem tudom, melyik a jobb, milliomos még nem voltam, szóval a babona ezen részét szerintem elszúrtam.

Mivel malacunk nincs, így csak a fekete macskánk farkát húztuk meg az idén éjfélkor, kíváncsian várom a következményét..

2016. jan. 1. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Azt is mindig betartjuk, hogy gyertyát kell gyújtani az óévnek és az újévnek, ezeket illik végig égetni.Ha nagyon babonás akarsz lenni, a gyertya színeinek is megnézheted a jelentését.Gazdagságot az arany meg a piros hoz úgy tudom.Van egy olyan babona is, (bár ez lehet hogy szentestére vonatkozik), hogy mindenki választ egy diót és feltöri, ha szép belül, akkor egészséges leszel, ha csúnya, akkor beteges leszel az évben.Sajnos én már ezeknek a szokásoknak, babonáknak nagy részét elfelejtettem, nagyszüleim még tudták és betartották ezeket a babonás ünnepi szokásokat, ami szerintem aranyos volt és egészen érdekessé tette az ünnepeket.Karácsonykor és szilveszter este is nagy vacsorák voltak akkoriban, szertartásosan,imádkoztak, énekeltek is.Nagymamám az asztal alá tett egy szakajtónyi tojást és nem volt szabad a vacsora végeztéig felállni az asztaltól, mert akkor nem fognak tojni a tyúkok :)Mézes diót is enni kellett, az is valami jót jelentett.
2016. jan. 1. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Ja igen, mosni teregetni nem szabad.Mert halott lesz a háznál :O
2016. jan. 1. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!