Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » A csecsemők valoban láthatnak...

A csecsemők valoban láthatnak olyan dolgokat amiket a felnőttek nem?

Figyelt kérdés
Sokszor van hogy a kisfiam a fal felé fordulva teli szájjal mosolyog,mint ha lenne ott valaki,pedig csak egyszinü fehér a fal,az se lehet h a mintája tetszik neki.Volt valakivel hasonlo?Akár forditva is hogy elfordult a baba és elkezdett hirtelen sírni?
2016. febr. 3. 12:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
63%
Ez new age baromság, semmi ilyesmi nem létezik.
2016. febr. 3. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
te akkor abban sem hiszel hogy a lelkünk tovább él?
2016. febr. 3. 12:23
 3/12 anonim ***** válasza:
59%
Majd ha ez bizonyítható lesz akkor elhiszem, amíg csak a nőklapja caféban írják le addig nem.
2016. febr. 3. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
78%

Ezt mindenki a maga hite szerint látja. Én nem hiszek a szellemekben, és el tudom képzelni, hogy egy babának olyan dolgok tetszenek, amiket mi felnőttként már észre sem veszünk, pl. a fal.

Ha viszont valaki hisz az ilyesmiben, azt racionális magyarázatokkal úgysem lehet meggyőzni.

2016. febr. 3. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
34%

Esetleg az lehet, hogy a gyerekeknél erősebb ez, hogy mindenben arcot látnak. Felnőttként is felhőbe, fa mintázatába fel tudunk ismerni emberi arcot, mint a 'marsi arc' is ilyen csak.

Az agyunk keresi az emberi arcokat mindig, gyerekeknél ez erősebb.


Ez meg baromság, hogy ki miben hisz. Tudta bizonyítani a tudomány vagy sem? Ilyen egyszerű.

2016. febr. 3. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
42%

Nem csak a csecsemők, hanem utána is még nyitva a harmadik szemük, így igen, ők még jobban érzékelik az entitásokat, mint a felnőttek.

Amúgy mi magunk is tehetünk arról, hogy elveszlik ez a képességünk, hiszen sok felnőtt, ha a kisgyerek elkezd mesélni erről-arról, hogy kit-mit lát, kivel beszélget, akkor a felnőtt csak rálegyint, hogy ugyan, ne beszélj butaságokat, nincs ott semmi, így azt tanítja meg a gyerekkel, hogy ne használja ezt a képességét, ne hallgasson az érzékeire.

Persze későbbiekben különféle technikákkal ismét meg lehet nyitni a harmadik szemet.

2016. febr. 3. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
73%
persze mert élénk a fantáziájuk, nem tudják elkülöníteni 100%-ban a valóságot a fikciótól, ezért látnak mindenfélét, főleg ha baromságokat néznek hozzá a tvben :) szellemeket nem látnak ne félj
2016. febr. 3. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
76%

Szerinted mi a valószínűbb:

- hogy minden eddigi tudományos kutatás ellenére mégis létezik szellemvilág, és a babák "harmadik szem"-mel rendelkeznek,

- vagy az, hogy a babák látása még fejletlen, más, mint a mienk, nehezebben ismernek fel tárgyakat kép alapján, az idegrendszerük fejletlensége folytán érzékenyebbek a teljesen hétköznapi ingerekre, amiket a felnőttek agya már automatikusan kiszűr? Hogy a legközönségesebb fehér fal is tapasztalást igényel, és csak azután válik unalmassá?


Mindkét opciónak van valamennyi valószínűsége, de utóbbira egész sor bizonyíték van, előbbire pedig "csak" annyi, hogy mindeddig nem sikerült mindenkit meggyőzően megcáfolni.

2016. febr. 3. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__egyeb-..


ez az én kérdésem volt még tavaly, nem sok válasz érkezett, de érdekesek :)

2016. febr. 3. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
nem értem,mindkét végletre akik válaszoltak le lettek pontozva...nem én voltam...utolso:megnézem a te kérdésed:)
2016. febr. 3. 14:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!