Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kislány csecsemők nemiszervéne...

Kislány csecsemők nemiszervének tisztítása?

Figyelt kérdés
A lánykáknál a nagyajkak mellett belülről összegyűjt fehér "váladékot" ki kell törölni vagy nem? Nekem a kórházban azt mondták a csecsemősök, hogy azt nem szabad nekik kitörölni, de most valahol azt olvastam, hogy ki kell nekik? Akkor most, hogy is van ez? Nektek mit tanácsoltak?
2015. jan. 19. 20:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondta a védőnő és a háziorvos is, hogy nem szabad tisztítani, mert annyira érzékeny, hogy nagyobb kárt teszek vele, mint hasznot. Annyit szoktam csinálni, hogy néha kicsit széthúzom a nagyajkakat, mert monda a doki, hogy a kislányoknak összenőhet, főleg a sudocremtől, mert az erősen hámosít. Azért hívta fel rá a figyelmem, mert abban a hónapban, mikor voltunk először tanácsadáson két kislányt is küldött ilyen problémával szakorvoshoz.
2015. jan. 19. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
nem szabad kitisztitani, nekem is azt mondtak.
2015. jan. 19. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Be nem nyúlok csak fürdésnél kis vízzel leöblítem ahogy szétnyitom.Többet tényleg nem szabad mert begyullad.
2015. jan. 19. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
79%
hát 14 éve mikor a lányom volt csecsemő ilyet senki nem mondott nekem, hogy nem szabad kitörölni - megmosni rendesen, így én mindig letöröltem popsitörlővel is ezt a váladékot, soha semmi baja nem volt tőle... (szerintem ez megint egy új baromság amit kitaláltak - és ne értsétek félre nem ellenetek szól, csak mindig van valami új, mert a régi jól bevált módszerek valamiért már nem jók...)
2015. jan. 19. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Lencsibaba0121 ***** válasza:
90%
Nos ebben sajnos elég csúnya tapasztalatot sikerült szereznek. Kezdő anyukaként én is hallgattam az ilyan butaságokra (nem szabad kitörölni), mint inkább a saját ösztöneimre. Az lett a vége, hogy begyulladt a kicsim punikája és egy hónapig tartott, mire rendbe jött. Egy idősebb hölgy volt a dokinéni, aki kezelte és ő elmondta, hogy igenis ki kell mosni. Ki kell takarítani. Pont úgy, mint a sajátunkat. Az övé sem más, csak kisebb. Azóta rendszeresen, nap közben is kitörlöm pelenkázásnál és szerencsére soha semmi baj nem volt azóta. Még csak piros sem volt neki soha. Szóval én azt mondom, hogy igen, ki kell törölni!!
2015. jan. 19. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
A védőnőnk azt mondta , hogy vizes vattával egy mozdulattal töröljük ki.Így is csináltuk. AZ első hónapokban mindig volt ott fehér váladék, de most már nincs és elegendő , ha fürdéskor a vízben van.
2015. jan. 19. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
A kis- és nagyajkak között ki lehet törölni, a hüvelybemenetet nem szabad piszkálni, törölgetni.
2015. jan. 20. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én is mindig kitörlöm neki a pelenkázásnál popsitörlővel és fürdésnél jól megmosom. Egy ismerősöm kislányának szintén összeragadt, mert nem törölte.
2015. jan. 20. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
62%
Én mindig kitörlöm, pláne, ha kakis lett! Nem is értem, ki tanácsol olyat, hogy a kakis nunit ne töröljük ki....
2015. jan. 20. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Ki kell tisztítani természetesen! A nagy- és kisajkak között vattával letörlöd.


A hüvelybe viszont nem szabad nyúlni.

2015. jan. 20. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!