Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hosszú hajú csecsemők anyukái:...

Hosszú hajú csecsemők anyukái: mennyi idő volt nálatok a hajváltás?

Figyelt kérdés

Babám hosszú, dús hajjal született, 14 hetes korára ~9 centis sörénye lett, ami most kezdett el kihullani.

Pár nap alatt az ötforintosnyi kopasz foltból, hátul és oldalt összesen egy tenyérnyi lett. Ahol kihullott, ott csak apró, gyenge pihe maradt.


Akiknél hasonlóan zajlott: mennyi idő volt, mire mind kihullott és meddig maradt kopasz a babátok? Mennyi idő telt el, mire újra rendes haja lett?


Nálam édesanyám elmondása szerint egészen máshogy történt a hajváltás. Szinte észre se vette, mert nem voltam kopasz egyszer sem. Mire kihullott a babahaj, már alatta volt a rendes.



2015. nov. 27. 12:10
 1/5 A kérdező kommentje:
*a kérdésben értelemszerűen a baba hajváltására vagyok kíváncsi, nem az anyukáéra :)
2015. nov. 27. 12:14
 2/5 anonim ***** válasza:
mi se vettuk észre. a fiam dus szoke hajjal szuletett, meg is maradt neki olyannak. szerintem pàr honap :) és ujbol lesz egy hajas babàd
2015. nov. 27. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az én lányomnak is nagy haja volt.

Neki 4-5 hósan kezdett el hullani a haja, de a tetején és két oldalt megmaradt. Úgy nézett ki mint egy bohóc. :)

Szóval mi levágtuk neki a kis tincseket. Utána szerintem kb olyan gyorsan nőtt mint egy felnőtté.

2015. nov. 27. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

3 hó körül kezdett el kihullani a fiaimnak, a nagyobbat megnyírtam így már az alatta növő és hulló nem volt nagyon eltérésben. Rendes haja 8 hónaposan már tuti volt, lehet 6 hónapos korára is már (annyira nem emlékszem pontosan)

A kisebb most kezdte el, de őt is megfogom nyírni, mert tele a szeme szája mostmár rendszerűen a kihullott hajszálakkal, ahogy kúszik hason.

2015. nov. 27. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Aranyos lehetett. :)

Kislányunkat ha nem muszáj, nem nyírnám meg.

2015. nov. 29. 09:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!