Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Miért manipulálják a Föld,...

Miért manipulálják a Föld, Hold és Mars képeket?

Figyelt kérdés
Aranyi László szerint manipulálják, az okokat ő sem tudja. Nem hinném hogy ő egyszerű földönfutó konteóhívő lenne.

2016. febr. 22. 11:19
1 2 3
 1/21 anonim válasza:
64%
egy kis photoshopp hogy elethubb szinesebb tisztabb legyen
2016. febr. 22. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 Trafó1 ***** válasza:
100%
Ha okokat nem tud , legalább bizonyítékokat mutasson fel az állításához.
2016. febr. 22. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 Trafó1 ***** válasza:
100%

Ja és bizonyítékon nem elméleteket és feltételezéseket értek.

Ufóban is hisznek sokan, egy épkézláb bizonyítékot viszont még senki sem hozott.

2016. febr. 22. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Az nem elég bizonyíték hogy megmutatja, hogy a hivatalos képek hol tartalmaznak 255,255,255 fehéret, vagy 0,0,0 feketét? ILyen az életben nem létezik. Vagy hogy megmutatja hogy hol van pixelezve a kép?

Jó hiteles akkor lenne ha mellette állna egy szakírtő, de arra is rá lehetne fogni hogy csak beoltották és hazudik.

2016. febr. 22. 11:38
 5/21 A kérdező kommentje:

Egyébként azt figyeltem meg hogy ő nem magyaráz bele semmit, csak a tényeket közli, illetve hogy milyen válaszokat kaptak a nasanál ha rákérdeztek.

Mások mindjárt belemagyarázzák a teóriájukat is.

2016. febr. 22. 11:43
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

"a hivatalos képek hol tartalmaznak 255,255,255 fehéret, vagy 0,0,0 feketét? "


Ennek a kijenetlésnek az égvilágos semmi értelme, ez nem jelent semmit, csak jól hangzik!

2016. febr. 22. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Halal egyszeru:


A digitalis fenykepezo ugy mukodik, hogy az erzekelo bizonyos hullamhoszt erzekel, es ebbol ad egy erteket, minimum-maximummal.


Adattomorites utan vissyakuldik, es ezekbol a nyers adatokbol allitjak ossze a kepet, majd rakjak ossze az emberi szem alltal is erzekelhetot, hogy az adathalmaz azt a kepet adja vissza, amit mi latnank.


De a kamera celja kitartoan nem az, hogy posztereket gyartsunk vele, hanem hogy tudomanyos kutatast vegezzunk, igy a kamera mas hullamhosszokat dolgoz fel, mint a te fenykepezod. Igy Kalibralni kell ezeket, hogy valosaghu kepeket kapjal vissza.


Ez a manipulalas, amiket vegeznek a kepeken. A nyers kepek maguk pusztan bajtkodilag szurkek (minimum-maximum kozotti erteketet monitoron megjelenitve 0-255 koze rakva szurke kulonbozo arnyalatait adja vissza).


Az pedig, hogy van teljesen fekete es teljesen feher sem nagy titok: ahol a kamera nem kap eleg fenyt, vagy tul sokat kap, ott 0 vagy 255 erteket ad vissza.

2016. febr. 22. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

"Ennek a kijenetlésnek az égvilágos semmi értelme, ez nem jelent semmit, csak jól hangzik!"


Gondolom még nem dolgoztál 24 bites képen. Már a HTML-ben is így adod meg a színeket, siros, sárga és kék, mindegyiknek a szintje 0-255-ig. A nulla az hogy nincs, a 255 a full intenzitás. A két véglet az életben nem létezik, azt csak szerkesztőprogrammal állítod elő.

2016. febr. 22. 12:04
 9/21 A kérdező kommentje:
7#: Lehet így van, nem tudom, de az is érdekes, hogy valamelyik űrszonfára mondta pár éve 2011 körül (fejből most nem tudom a nevét),hogy 1024x769-as felbontású kamerát küldenek fel, és ő szkeptiku ebben, mivel már a telefonokban is komolyabb ccd volt akkoriban. Ennek mi lehet az oka?
2016. febr. 22. 12:08
 10/21 anonim ***** válasza:
86%

Képeket kérdezel, térképekről írok az elején, de az okok ugyanazok lehetnek.

Térkép: térbeli dolgok torzítás nélkül síkfelületen nem jeleníthetőek meg torzítás nélkül. Mivel többféle vetítési mód létezik és elfogadott, azt szokták választani, ami a célnak leginkább megfelelő.

De torzítás más okból is szükséges lehet. Pl. Budapest belső kerületeit kénytelenek torzítani, mert hatalmas, használhatatlan méretű lenne.


A fentik légi felvételeken, űrfotókon, és a térképeken további manipulálás lehet szükséges. Oroszlán, tigrincs, elefáni, gorilla stb. nem osztja fel magát népekre. Ez csak az ember szokása. Az állatok között is van háború, de csak ha szükséges.

Az ember népekre osztja magát, hogy aztán ne csak a kaján vitázzanak, hanem azon is, ki kinek a gyermeke.

Nincs béke sem az olajfák alatt, sem a jeges tundrán.

Csodálatos eszközöket fejlesztettünk ki arra, hogy olyan embereket is meg tudjunk ölni, akihez nincs közünk. Nem ismerjük, soha nem is láttuk, nem akar minket bántani stb.

Ennek ellenére még a kémműholdak világában is szükség van arra, hogy elrejtsünk dolgokat.

A nagyon jól felszerelt ellenséges erők ellen a képek retusálása alig ér valamit. De pl. egy erőmű kikockázása megnehezítheti terrorista csoportok felkészülését.

Képzeld el, mekkora segítség lehet a rossz fiúknak egy street view plusz google űrfotó!


Hold és marsi fotók manipulálását hogyan lehet ellenőrizni? Mert pl. az elején emlegetett térképről tudom, hogy megyek a Pilisben a turista út, ami 6 km, de már tízet mentem, mégsem értem a végére.

A Holdról, Marsról készült fotókat hogyan tudom ellenőrizni?

Van egy másik kép, amin ott van az, amit kiretusáltak? Rendben, de melyik a hiteles. Évtizedek óta manipulálok képeket. Ez a mesterségem. Mutatok neked olyanokat, ahol nem látszik az, ami ott van. És olyant is, amin olyan objektum szerepel, ami nem is létezik.

Melyiket fogadod el igazinak? Mi alapján?

Nem negyedórás összedobott képről van szó, hanem olyanról amit mondjuk két napig „rajzoltam”.

2016. febr. 22. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!