Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Belegondoltatok már abba,...

Belegondoltatok már abba, hogy mi van, ha az egész élet csak egy álom, vagy más?

Figyelt kérdés
Én sokszor belegondolok abba, hogy mi van, ha ez az egész világ nincs is. Pl amikor kiskoromban játszottam a babákkal. Lehet, hogy velünk is csak valami játszik? Amikor erre gondolok, nagy fehérséget látok, és olyan fura érzésem van. De egy másodperc alatt szertefoszlik, és visszanyerem a józaneszem.

2016. ápr. 6. 08:03
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Lermontov - Az élet pohara

1

Az élet habzó italát

Isszuk aranypohárból;

Szemünk bekötve, mit se lát,

Mégis elönt a mámor.

2

Halál előtt lehull rövid

Percig szemünk kötése,

S mi elbűvölt, mind eltűnik

Mintegy varázsütésre.

3

Elnyíl szemünk ámulva: hisz

Nincs semmi a pohárba!

Mit ittunk: álom volt, s az is

Valaki másnak álma ...


*

2016. ápr. 6. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Van ilyen elképzelés, olyan is, hogy egy számítógépes szimuláció az egész. Ez elképzelhető - minden elképzelhető.


Csak messzire nem megyünk az ötlettel, hiszen ezt a világot valóságosnak éljük meg, akkor gyakorlatilag ez a valóság.


Ám ha szimuláció vagyunk, akkor van valahol egy "igazi" világ, na de mi van, ha ők is csak egy program és akkor kell lenni egy még "igazibb" világnak...

2016. ápr. 6. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Ez annyira elgondolkodtató.
2016. ápr. 6. 08:37
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Ez csak azért nem számít, mert ha valami "álmodik" is minket, az a valami messze az emberi intelligencia felett áll. Ha mégis csak álmodja valami a világot, akkor ő a megálmodott világ istene, mert működő világot álmodott.
2016. ápr. 6. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
és mi van, ha a minket álmodónak is eszébe jut ez?
2016. ápr. 6. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Ezek fura dolgok. Sok mindenre nem kaphatjuk meg a választ az életben. De az élet után?
2016. ápr. 6. 08:52
 7/17 death42 ***** válasza:
100%

Már néhányszor eszembe jutott, de úgy vagyok vele, hogy szarom le.

Amíg tudom, hogy ki vagyok és amíg van szabad akartom, addig nem számít hol vagyok. Nem egy nyomorult baba vagyok, akivel játszani lehet.

2016. ápr. 6. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 Zepney válasza:
100%
Érdekes kérdés. Volt egy anime (SAO) ami bár nem a legjobb anime de számomra feltette ezt a kérdést. Én sokat gondolkodtam,hogy lehet,hogy ez az egész valójában tényleg csak egy álom, és amikor meghalunk akkor ébredünk talán fel? Ezek érdekes dolgok és bizony senki nem tudja rájuk a választ..
2016. ápr. 6. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha az álmodó álmodott meg téged, akkor az életed végével sem jutsz ki az álomból. Az ugyanúgy része lesz az álomnak, mint az életed.
2016. ápr. 6. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 death42 ***** válasza:

#8 Mi köze van a SAO-nak a kérdéshez?

Az első évad még jó volt a második már egy guanó, reméljük a 2017-es movie már jobb lesz..:D

2016. ápr. 6. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!