Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Milyen következményei lennének...

Milyen következményei lennének ha becsapódna egy aszteroida?

Figyelt kérdés

mondjuk ha egy nagyobb aszteroida, több km-es átmérőjü, becsapódna Amerikába, csendesóceánba, Azt megéreznénk Magyarországon is ? Mikor, mennyi idő alatt érne ide bármi is ?

Milyen következményei lennének a Földön egy olyan kihatású becsapódásnak, mik mennének keresztül ?


2016. ápr. 17. 15:44
 1/7 anonim válasza:
beláthatatlan
2016. ápr. 17. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Megérezni megéreznénk. Ha óceánba csapódna szerintem akkora cunamit gerjesztene, ami elég sok ország elég sok partvidéki területét letarolná, eltüntetne pár száz szigetet a rajtuk lakókkal együtt. Elég ha megnézed milyen Délkelet-Ázsia, na az szerintem egy az egyben menne a levesbe. Mivel egy, a kérdésből kiindulva kilométeres átmérőjű aszteroida az is lehet hogy több tíz méter magas szökőárat okozna, mivel jó pár tízezer km/h lenne a becsapódási sebessége. Mi itt azt nem éreznénk, tekintve hogy azért idáig nem jönne el. Ha az atlantiba csapódna akkor már lehet, tekintve hogy a kiömlő víz elég sok folyót és csatornát felduzzasztana, amik hála az iparosításnak és a kereskedelemnek kapcsolódnak egymásba így lehet a Duna is jócskán megáradna.


Ha szárazföldi területet érne, akkor az emberiség a kihalás szélére sodródna. Mivel egy ilyen elemi becsapódás akkora porfelhőt verne fel, ami lehet az egész bolygón képes lenne szétterülni.


Ha nem is terülne szét, akkor is annyi szennyezőanyag (por, mocsok, egyebek) kerülne bele a légkörbe, ami elég napfényt blokkolna ahhoz hogy a tápláléklánc teljesen összeomoljon. És akkor még mondjuk egy észak-amerikai becsapódás olyan vulkanikus tevékenységet is elindítana, ami még több port, ként, füstöt meg egyebet juttatna a levegőbe.


Ha óceánba csapódna egy ekkora kődarab, akkor meghalának pár száz millióan, a globális gazdaság összeomlana, és kitörnének a lázadások, az éhínségek és a háborúk.


Ha szárazföldre csapódna, akkor is meghalnak pár száz millióan, de akkor mindannyian velük pusztulunk.


Legalábbis az én véleményem szerint, nem vagyok tudós.

2016. ápr. 17. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Na meg azért milyen hangja lenne, szárazföldön, lökéshullámok, ott pár 100-kmes körzetében tuti betörne, felboritana mindent
2016. ápr. 17. 16:11
 4/7 anonim ***** válasza:
néhány be is jön csak nem nagyok
2016. ápr. 17. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Nem csapódna be, mert Bruce Willis megmentene egy fúrógéppel meg bombákkal...
2016. ápr. 17. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem szeretném a körmöm aggatni, de töménytelen mennyiségű dokumentum film van ebben a témában és szépen behatóan feltárnak minden egyes lehetséges megvalósulást az ilyesfajta becsapódásokkal, de mindre egy válasz van, fogalmunk sincs.

A Földbe többször csapódtak be kisebb vagy nagyobb repülő kövek a mennyekből, ha megengeded ezen szófordulatot, de őszintén szólva nem tudjuk mi lehet a következménye, kár ezen filózni. :D Ha becsapódik egy akkora, akkor úgyis x év milliárdok után ismét felteszed ezt a kérdést, vagy azt most tetted fel? Hm nem tudom...

2016. ápr. 18. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Hát ha zavar a kérdés, nem muszáj válaszolni, olyat meg főleg nem aminek nincs haszna :D
2016. ápr. 18. 14:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!