Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » A test vagy a lélek érez...

A test vagy a lélek érez szerinted?

Figyelt kérdés

2016. máj. 27. 00:22
1 2
 11/19 OneEntity ***** válasza:
Szerintem a test érez, de a lélek is érzékel.
2016. máj. 27. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
65%

Huo 10 - ez egy kicsit összekeveredett most nálad,szerintem...

Az biztos, hogy hármas felosztásban könnyebb értelmezni. Tehát, ami LÉNYEGILEG EGY- azt hármas felosztásban analizáljuk, amikor beszélünk róla.

Test-lélek-szellem. Ekkor a lélek a mediátor a fizikai test és a szellem(test) között.

A test "érez" de nem tud magától megállapítást tenni - az fizikai agyat is eszközként használja a szellem..

A lélek belemerülhet a fizikai test gyötrelmeibe- ez a betegség, a fájdalom, de a lelkendező öröm is (pátosz- patológia etimológiailag összefügg).

A szellem, mint nyugodt tiszta fény - ebből kimarad. A lélek fordulhat a szellem felé - onnan "hozza" a tiszta szép érzéseit, a bölcsesség szeretetét, a Vigasztaló erőt, a részvétet (ez a szellemi élet)

2016. máj. 27. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

+ a lélke belemélyedhet a fiziai testbe, ahol az érzékszervek adottak - ez az ember tragédiája-, annyira beleveszhet, hogy a szellemet tagadja (azt amivel értelmez mindent, a tiszta fényt, a világ világosságát, amivel el tudja mondani, mit érzékel a fizikai test, mit szenved a lélek) Ez a szenvedés, amitől a világvallások a megváltást tanítják, a test átszellemiesítésével való megváltást (test feltámadása)

anonimanna


Egy szép vers, amely arról szól, hogy könnyű erről beszélni, de Isten kegyelme és végtelen irgalma nélkül lehetetlen megvalósítani:

Wislawa Szymborska ( ford.:Csordás Gábor) Kínvallatás (Tortury)


Semmi sem változott.

a test fájdalmas,

eledel kell neki, alvás és levegő,

bőre vékony, alatta mindjárt ott a vér,

jó sok körömmel és foggal rendelkezik,

eltörhető csonttal, nyújtható izülettel.

És mindezt tekintetbe veszik kínvallatáskor.


Semmi sem változott.

Remeg a test, ahogy

remegett Róma alapításáig és azóta,

a huszadik században Krisztus előtt vagy után,

a kínvallatás a régi, csak kisebb lett a föld,

és bármi történik mintha a szomszédban lenne.


Semmi sem változott.

csak több lett az ember,

a régi bűnök mellett megjelentek az újak,

valódiak, mondvacsináltak, elévülők és nemlétezők,

de a sikoly, amellyel a test felel értük,

az ártatlanság sikolya volt és az is marad

az időtlen skálák és lajstromok szerint.


Semmi sem változott.

Tán csak az illem, a szertartások a táncok.

De a kéz még mindig ugyanazzal

a mozdulattal takarja el a fejet.

A test tekereg, ráng és szabadulni igyekszik,

a földre döntve fölhúzza térdeit,

kékül, dagad, nyáladzik, vért ereszt.


Semmi sem változott.

Csak a folyók medre,

az erdők, partok, puszták és gleccserek vonala.

Az ártatlan lélek ott bolyong közöttük,

eltűnik, visszatér, közelít, messze rebben,

idegen önmagának is, megfoghatatlan,

hol biztos benne, hogy még létezik, hol nem,

miközben a test van és van és van

és nincs hová mennie.


*

2016. máj. 27. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Nemes Nagy Ágnes : Lázár


Amint lassan felült, balválla-tájt

egy teljes élet minden izma fájt.

Halála úgy letépve, mint a géz.

Mert feltámadni éppolyan nehéz.

2016. máj. 27. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
12-nem kevertem össze. Szándékosan így írom. A lélek alatt az ember halhatatlan részét értem. A szellem az érzések, és gondolatok összessége, amivel az ember az éber önmagát azonosítja. A test pedig ugyanez a fizikai világban. Én a reinkarnáció szemszögéből figyelem az embert, és az nem véletlenül lélekvándorlás. A lélek a halhatatlan rész, a szellem és a test halandó. A megnevezéseken amúgy sem szerencsés összeveszni, mert láttam már olyat, aki például az érzelmeit nevezte léleknek.
2016. máj. 27. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
rohadjatok meg.... 0%. kösz szépen
2016. máj. 27. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Köszi a választ.
2016. máj. 27. 17:31
 18/19 anonim ***** válasza:

*idézet*:


nyolcadik szint

új képesség *titkos*

megjegyzés: Buddha szintje, beavatás földje, ebbe a régióba csak a jelenlegi Buddha és tanitványai tartózkodhatnak, amennyiben ezt az összes Buddha (Atya) személyesen engedélyezi, amúgy ennek a gondolatereje már mindenkit elér és képes teljesiteni a kivánságokat, illetve bármekkora erőt megidézni, fénye beboritja az egész Lelket és a külső Világot is.

2016. máj. 27. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

15

12-nem kevertem össze. Szándékosan így írom. A lélek alatt az ember halhatatlan részét értem. A szellem az érzések, és gondolatok összessége, amivel az ember az éber önmagát azonosítja. A test pedig ugyanez a fizikai világban. Én a reinkarnáció szemszögéből figyelem az embert, és az nem véletlenül lélekvándorlás. A lélek a halhatatlan rész, a szellem és a test halandó. A megnevezéseken amúgy sem szerencsés összeveszni, mert láttam már olyat, aki például az érzelmeit nevezte léleknek.

15 Huo -valóban fárasztó a megnevezéseken vitatkozni, de sajnos fontos a megnevezés. Annak a vitának, hogy a test-lélek vagy test-lélek-szellem felosztás helyes- könyvtárnyi irodalma van.

Huo: "A lélek alatt az ember halhatatlan részét értem. A szellem az érzések, és gondolatok összessége, amivel az ember az éber önmagát azonosítja. A test pedig ugyanez a fizikai világban"

- Huo következetesen léleknek nevezi, amit én szellemnek.

(egyébként ezt leszámítva egyetértek- van halhatatlan és örök és halandó része az embernek. Szabadságunk hogy a mediátor - a lélek- melyikhez vonzódik, eszerint lesz szellemi ember, vagy fizikalitásba-élvezetekbe-szenvedésekbe elmerült testi ember.

Az archaikus nyelvek nem tettek olyat, hogy ugyanazt a lényeges fogalmat, dolgot hol így, hol úgy neveztek meg, mert fontos a NÉV. (többek közt, hogy megértsük egymást)

Itt az elv a fontos, és a vita tárgya, hogy az emberképet hogy teljesebb kifejteni: "test-lélek" vagy "test-lélek-szellem"

Az Újszövetség koiné nyelvén a szellem:πνεῦμα pneüma;

a lélek:ψυχή pszükhé

Van ahol együtt van a kettő :

1Kor2

4Az érzéki ember azonban nem fogja fel, ami az Isten Lelkéé(helyesen Szelleme), mert oktalanság az számára, és nem tudja megérteni, hiszen lelki módon kell azt megítélni. 15A lelki(helyesen:szellemi) ember pedig mindent megítél, őt azonban senki sem ítéli meg

ψυχικὸς δὲ ἄνθρωπος οὐ δέχεται τὰ τοῦ πνεύματος τοῦ θεοῦ, μωρία γὰρ αὐτῷ ἐστίν, καὶ οὐ δύναται γνῶναι, ὅτι πνευματικῶς ἀνακρίνεται·

Zsid4,12

Mert Isten szava eleven és hatékony, áthatóbb minden kétélű kardnál, behatol és szétválasztja a lelket és a szellemet, az ízeket és a velőket, s megítéli a szív gondolatait és szándékait.

1Tessz5,23 -ez a legjobb, test-lélek-szellem (*-gal kiemeltem, itt legalább nem tudták úgy fordítani: lélek-lélek-test -lelki valótok lett:D)


A békesség Istene szenteljen meg titeket mindenben, és egész *lelki valótok, mind a *lelketek, mind a *testetek maradjon feddhetetlen Urunk, Jézus Krisztus eljövetelére

Αὐτὸς δὲ ὁ θεὸς τῆς εἰρήνης ἁγιάσαι ὑμᾶς ὁλοτελεῖς, καὶ ὁλόκληρον ὑμῶν

τὸ *πνεῦμα*

καὶ ἡ *ψυχὴ*

καὶ τὸ *σῶμα*

ἀμέμπτως ἐν τῇ παρουσίᾳ τοῦ κυρίου ἡμῶν Ἰησοῦ Χριστοῦ τηρηθείη.


sőt az új fordításban pontos végre:

A békesség Istene szenteljen meg benneteket, hogy tökéletesek legyetek.

Őrizze meg

szellemeteket,

lelketeket

és testeteket

feddhetetlenül Urunk, Jézus Krisztus eljöveteléig.


Pax!

2016. máj. 31. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!