Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Szerinted alvás közben miért...

Szerinted alvás közben miért hagyja el a testet a lélek? És mennyire képes érzékelni a fizikai világot és mégis mivel?

Figyelt kérdés

Fura dolgokat álmodok, le sem tudom írni (de nem lényeg). A végén megint az lett, hogy úgy éreztem, hogy mintha a fejemben valami alagútban kezdenék zuhanni. Mintha valami vinne magamba, mint egy fekete lyuk, de inkább szabadságot ad. A végén pedig úgy éreztem, hogy megszűnt a gravitáció és lebegek. De nem a testem igazából, hanem amit a fejemben szoktam érezni. A testem teljesen el is felejtettem. Illetve nem, mert:


Mitől van az, hogy a végén:

- megvoltam győződve arról, hogy alvásparalízis szerű élményem van és elhagyom a testem.

- elindultam a konyhába. Igazából ilyenkor két dolog fordul meg a fejemben. Kémkedni vagy megpróbálni a halált.

- viszont a konyhában az egész kezdett teljesen valóság lenni. Annyira, hogy nem mentem ki az ablakon, mert azt hittem ez a valóság. Annyira valós volt, hogy inkább ittam a hűtőből és éreztem, hogy iszom. A vizet meg mindent. Tényleg azt hittem, hogy kimentem inni.

(És az az igazság, hogy közben tudatos vagyok, de mégsem).


Lehet, hogy ezt keverik össze az emberek a test elhagyásával?

Értek már el valamit ilyen állapotban?

Mire jó egyáltalán?



2016. jún. 3. 13:30
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:

Igazából az egészet elfelejtettem, csak próbáltam felírogatni. Most jutnak eszembe töredék infók erről-arról.

Például teljesen kivehető hangokat is halottam. Emberi hangokat, de nem tudom mit.

2016. jún. 3. 13:32
 2/17 anonim ***** válasza:
Nem hiszem hogy elhagyná a testet, bár elég sok helyen olvastam hasonlót. Például hogy álom alatt olyasmit élsz át, mint az asztrális projekció, stb. De a lélek az, ami összetartja a testet, és a szellemet, és amiatt él a test, szóval nem hiszem, hogy elhagyná, vagy elhagyhatná.
2016. jún. 3. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Én szoktam így zuhanni, és ha ilyenkor felriadok, akkor szédüléni kezdek. Utána általában ilyen tudatos álomszerű élményeim vannak, mint neked.
2016. jún. 3. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
A lebegés lehet emlék is talán.Hogy a lelkednek milyen érzés volt test nélkül lebegni .
2016. jún. 3. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

A test,a szellemiség,és az éltető isteni lehelet csak együtt "élő lélek".Amint az "éltető lehelet" elhagyja a testet,bekövetkezik a halál.A "techalál"nem halál,csak egy megváltozott tudati állapot,mely az alváshoz,ájuláshoz hasonlít.Az álomban történnek szokatlan "megtapasztalások",melyeket leginkább a fantázia szabad szárnyalásának lehet nevezni.

Hasonló látomásom volt,amikor műtétem közben az orvostanhallgató ütőeret vágott,és majdnem elvéreztem(Még elalvásom előtt).

2016. jún. 4. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 Pjnonstop ***** válasza:
Nwekem is szokott lenni hasonló..csak én nem gondoltam,hogy a helyszín létezik amíg az osztályommal egy szomszédos településen sétálva fel nem ismertem az utcát,sőt még az egyik autót is.
2016. jún. 4. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Az amit én látok, nem a valóság.
2016. jún. 4. 11:47
 8/17 A kérdező kommentje:
Bátori Zoltán, örülök, hogy nem haltál meg!
2016. jún. 4. 11:50
 9/17 Krisztina333 válasza:
Tényleg elhagyod a tested minden éjjel amikor alszol. Ilyenkor egy úgy nevezett "ezüst" szál köti össze a a testet a lélekkel. A hirtelen zuhanás azért van mert valami megzavarja az alvást, ezért a lélek nagyon gyorsan száll vissza a tes
2016. jún. 4. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Nekem a lelkem ivott akkor. Ezt mire véled, ha igaz?


Amit írtál meg más. Ez inkább belső zuhánás volt a fejemben. Éreztem, hogy megszűnik a súly fogalma. És utána léptem ki a testből a konyhafelé.

2016. jún. 4. 14:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!