Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Alvászavarból alakulhat ki...

Alvászavarból alakulhat ki valamiféle elmebaj?

Figyelt kérdés

15 éves vagyok, lány. Az van hogy régóta nagyon nehezen alszok el, kelek fel, van amikor az ejszaka közepén kelek fel.

Már mostanában úgy érzem eléggé súlyosbodhatott mivel van hogy egyáltalán nem alszok napokat, vagy csak nagyon keveset, rövid ideig.

És van hogy néha már halucinálok...(régebben is kisebb gyerekkoromban furcsa,színes pontokat láttam repkedni a szobámban) , mostanàban meg úgy érzem figyelnek... Meg gyakran fáj a fejem is keveset eszek (naponta 1szer , 2.szer). És szinte mindennapossá vált hogy furcsán elsötétedik minden a szemem előtt,mintha apró fekete pontok lepnék el a szememet xd, sokat remeg(mindennap) a két kezem, vagy csak a jobb.

Megkell még jegyeznem, hogy nagyon depressziós vagyok... Meg történtek velem szörnyű rossz dolgok... Emiatt is érzem hogy lassan lehet tényleg kéne szólni az ősöknek... Csak nem merek,mert biztos nagyon kiakadnának nemcsak ezen(alvási problem),hanem még azon is hogy az utóbbi időben vagdostam magam...meg hogy furcsa,rossz dolgokon jár az agyam, nem is beszélve arról amik a lelkem mélyên vannak... Meg persze antiszociális ember vagyok. De az már más tészta. Akit érdeklik,azoknak leirom privatba.

Meg nem tudtok valami gyógyszert alvászavarra?

Elég értelmetlen ez a kérdés... De a válaszokat köszönöm.



2014. aug. 2. 22:39
 1/9 anonim ***** válasza:

Nekem ettől egy kicsit jobb lett, amikor én is kb így voltam, ahogy te:


[link]


Mondjuk én elsősorban az állandó szorongásom miatt szedtem, de az alvásban is segített.

2014. aug. 3. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszöm.
2014. aug. 3. 08:13
 3/9 anonim ***** válasza:

Elmebaj nem alakulhat ki, nagyon keményen fogalmazol,

de az életminőségedet egyre jobban rontó állapot fenyegethet a kezeletlen alvászavarból.


(Kívánom, hogy szerencséd legyen, használjanak a homeopátiás és egyéb recept nélküli szerek, de az összes

komoly hatású gyógyszer

csakis orvosi rendelvényre kapható.

Doki az okokat is igyekszik feltárni, nem csak tüneti kezelést vet be.)


A vagdosás sem elmebaj, ...MÉG nem, de szakember

sürgős pszichés segítségét indokolja,

sajnos nagyon nehéz ön gyógyítva abbahagyni.


Maximum pár hétig titkold a vagdosást,

ha közben ismét késztetés lép föl rá

muszáj szakember segítségét kérni.

Minél később fordulsz orvoshoz, annál kisebb az esély a teljes gyógyulásra.

2014. aug. 3. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Koszönöm a választ.

A vagdosassal az a baj... Hát hogy,régebben a múlt, az osztálytársak , szülők stb miat csinaltam. Előszor amikor a karomon kezdtem el akkor kesobb apam eszre vette. Jol le orditottak a fejem... En sirtam, de nem voltak kepesek megerteni...ja , sohasem voltak azok...jo persze az en hibam is volt, hogy nem mondtam el de feltem... Es ez maig igy van... Ha elmondanam anyaeknak, hogy milyen gondolataim vannak, meg hogy miket csinaltam regen meg fiatalabb koromban...meg hogy milyen kepzeletvilagban elek. Hat, akkor biztos nagyon de nagyon kiakadnak.

Meg a suliban is megvertek mar, szavakkal terrorizaltak... Mindig,eveken ategyedul voltam...


És titokban nem lehetne pszichologust/pszichiatert keresni?

2014. aug. 3. 12:04
 5/9 Blackmetalmate666 válasza:
Persze, hogy alakulhat ki.Nekem is az alvás hiányától alakult ki a személyiségtorzulásom a doki szerint, bár most már nagyon régóta nem járok hozzá.Ha azt érzed, hogy figyelnek az a paranoia egyik tünete, ha jól tudom.Egyébként ha az alvászavar mellett még depressziós is vagy, akkor könnyen megeshet, hogy kialakulhat valami még komolyabb.A kézremegés pedig a depresszió miatt van szerintem.Engem érdekelne leírhatnád, ha gondolod.
2014. aug. 10. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Lehet igazad van... De már arra fokra jutottam, hogy már aludni is félek... Attol felek hogy emiatt a zavar miatt(leginkabb az alvassal van bajom) ha elalszok... Akkor felek hogy soha tobbe nem ebredek fel... mert az agyam igy kikapcsol...vegleg... Ezert nem merek most aludni :,(

Lehet hogy szolnom kellesz az osoknek is... Na igen... Ettol is felek egy kicsit... T.T volt egy remalmom amiben minden elsotetult a szemem elott... Mint a valosagba...csak ijesztőbben. Es ebben az alomban teljesen mas erzes volt ez... Aztan mikor fel ebredtem azt se tudtam mivan... Akkor felmerult a kerdes bennem, mivan ha ez azt jelenti hogy meg fogok halni amiert nem tudok aludni... Ez a baj.....:(

Aj. Jesszus :c

2014. aug. 11. 01:28
 7/9 anonim ***** válasza:

Ez egy ördögi kör, szorongsz attól hogy ha elalszol, mi lesz és ezért nem tudsz aludni...

Bár természetesen gondolom nem így kezdődött...

Bárkivel történhet olyan, hogy lefekszik és másnap nem ébred fel, erre kár gondolni, bár tudom, ezt könnyű mondani.


Meglehetősen súlyos depresszió biztosan kialakulhat nagymértékű kialvatlanság következményeként.

2014. aug. 11. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Mindenképpen orvoshoz kellene fordulnod, például a "furcsa pontok" utalhatnak vérnyomáskiugrásra is és ezek a napi "elsötétedések" is.

A depresszió velejárója az alvási probléma is.

2014. aug. 11. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Rendben! Köszönöm a segítségeteket :)
2014. aug. 11. 21:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!