Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mi az élet értelme?

Mi az élet értelme?

Figyelt kérdés
A valóságos értelme. Merre tartunk? Mi a célja az útnak? Szkeptikusok kíméljenek, nem hiszem hogy a lét érelme az anyagi javak maximalizálása.
2016. jún. 16. 08:04
1 2
 11/20 anonim válasza:
17%
Semmi.
2016. jún. 16. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
21%
Nincs értelme. Mégis miért kéne, hogy legyen? A szöcske életének mi az értelme? Vagy a kutyámé? Vagy a cserepes virágomé?
2016. jún. 16. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Sok érkezett, de főleg PM-ben. Ide miért nem írjátok ki a sok értelmes dolgot?

Had olvassa más is.


Elég nehéz kérdés, de megpróbálok rá válaszolni.

Mindenkinek személyre szabott célja van az életben, egyszerre kettő is! A legjobban úgy tudnád megközelíteni a dolgot, hogy megfigyeled az életedet. Mi az, amiben tehetséges vagy? Milyen jellemvonásaid vannak, amik nemesek, amiben már elérted a fejlődésed maximumát, vagyis, amiben tényleg jó vagy! Ha megtaláltad a választ, akkor ezzel már meg is van a kollektív célod, vagyis karmád! Amiben erős vagy, azzal tudod segíteni a családodat, a közvetlen környezetedet és magát a világot is. Mondjuk, diplomatikus vagy, ezzel pedig a családon belüli konfliktusokat tudod ügyesen elsimítani és megteremteni a családi békét, stb. Ez talán nem tűnik túl nagy célnak, de hidd el, ez is fontos!

Az is lehet, hogy mondjuk, szép verseket írsz, ezzel pedig a világnak tudsz értéket adni.


A nehezebb része a dolognak, a gyengeségeid. Ilyenkor az élet hozza eléd a megoldandó helyzeteket, ahol túlléphetsz esetleges jellemhibáidon és fejlődhetsz. Ez az egyéni karmád, ami - szerintem legalábbis - sokkal keményebb dió!


Végezetül csak annyit, hogy próbáld meg élvezni az életedet és igyekezz mindenben megtalálni az örömöt!


Szia! :)

Én megtaláltam az élet értelmét! :D

Azért jött létre az emberiség, mert valaki teremtette, és az a valaki Isten! :) Ő miatta lettünk, és ő azért szerette volna ezt, mert szeretetkapcsolatban akar lenni velünk! És téged is feltétel nélkül szeret! El sem tudod képzelni mennyire! Lehet azt hiszed, hogy hazudok, de én megtapasztaltam, hogy létezik, és csak Ő képes betölteni azt az űrt, amit az emberek keresnek az alkoholban, a drogokban, a párkapcsolatokban, a szexben... és sok mindenben..

És az, hogy hogy döntesz ebben az életben, örökre meghatározza azt, ami a halálod után vár rád. :)

2016. jún. 21. 13:15
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
Nincs egy abszolút értelme az életnek, hanem mindenkinek magának kell megtalálnia, mi az ő életének az értelme. Aki nem talál ilyet, az gyakran elkezd az életen kívüli dolgokban keresni, elkezd hinni a lélekvándorlásban meg hasonlókban.
2016. jún. 21. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

"Mi az, amiben tehetséges vagy?"

Ez egy hasznos tanács. És képzelt karma nélkül is működik!


"túlléphetsz esetleges jellemhibáidon"

Dettó.


"de én megtapasztaltam, hogy létezik"

Ok, majd mi szkeptikusok is követjük ha ez velünk is megtörténik és az agyunkat is eldobtuk. Ez utóbbi nem sértés, csak mi a szubjektív élményeket nem tartjuk bizonyító erejűnek, mivel gyakran nem azok.

2016. jún. 21. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
40%
szex
2016. jún. 22. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

mi az élet értelme? Ennyire egyszerű kérdés. Merre halad a lélek útja?


Aki nem hisz benne kíméljen

2016. szept. 16. 08:34
 18/20 anonim ***** válasza:
55%
semmi ertelme nincs kinszenvedes az egesz velem mindig csak rossz dolgok tortennek.
2016. szept. 16. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%
az élet értelme, hogy másokra hassunk valami maradandót alkossunk, s mind eközben istennek tetszően éljünk.
2016. szept. 16. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Az élet értelme például hogy elolvasod ezen oldal szabályzatát és rájössz hogy kérdésnek álcázott térítés és kinyilatkoztatás ellentétes a gyakorikérdések szabályzatával és saját magad kéred a kérdésed törlését.
2016. szept. 16. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!