Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Léteznek párhuzamos valóságok...

Léteznek párhuzamos valóságok szerintetek?

Figyelt kérdés
Olvastam egy könyvbe hogy egy csávó már rég kitalálta ezt hogy több universe létezik. Van egy képregény amelyikbe a csávó visszautazik az időbe, hogy az annyát megmentse a haláltól és ezzel egy új valóságot hoz létre. Na most, ennek mennyi valóságalapja lehet márha lehetne utazni az időbe egyáltalán? A Majmok nagyon régi első része is arról szól, asszem, hogy egy csávó utazgat az űrbe,aztán belekerül valami féregrésbe és onnan egy teljessen másik világ valóságba talája magát. Ilyen létezik? Ha tényleg több valóság van akkor kb hány darab létezhet és hogyan lehetne utazgatni közöttük? Valahol olvasgattam egy elméletet, hogy ezek a bevándorlók is lehetséges hogy egy alternatív univerzumból jönnek, részbe az is magyarázná, hogy nincs semmi azonosítojúk, mert a térugrás során az megsemmisül. Tegyük fel a mi világunk a Föld 1, akkor létezik Föld 2, Föld 3 is, stb?

2016. aug. 7. 01:05
1 2
 1/17 anonim válasza:
100%

Embertől függ,hisz-e ebben az elméletben.

Szerintem túl nagy a Világegyetem hogy semmi más "életjel" ne legyen a Földön kívül,de ki tudja.(személyes vélemény csak!)

Ha esetleg érdekel,hallottam pár jót erről a könyvről,többekközt ezzel a témával foglalkozik:

Michio Kaku - Párhuzamos világok


Valamint a bevándorlók az alternatív univerzumokból rész,ne haragudj,de ne legyél olyan buta hogy ezt elhiszed.:D

Ők is csak emberek,csak problémásabb helyről jöttek,de egy alternatív univerzum?Ez megnevettetett.

2016. aug. 7. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
53%
Alternatìv valòságokban nem hiszek, viszont más dimenziòk lètezèsèben igen. Ajánlom figyelmedbe az Intelsellar cimü filmet ,ami pont hasonlòrol gondolkoztatja el az embert :)
2016. aug. 7. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Elég népszerű elmélet még tudományos körökben is. Amivel nem igazán foglalkoznak az a lélek/tudat része. Ha több univerzumban létezik minden hogyan osztódik a tudatunk közöttük. Abból csak egy lehet, különben a másik univerzumban létező akárki nem lehetnél te akkor sem, ha a fizikai teste mindenben egyezik a tiéddel.
2016. aug. 7. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
88%

A tudomány jelenleg elfogadott álláspontja 11 Dimenziót külömböztet meg.

Ha kicsit utánnanézel(mely dimenzió mit takar),akkor látni fogod,hogy a tudósok mi miatt tartják lehetségesnek az időutazást.

A tudomány emberei jelenleg is azon dolgoznak,hogy ezeket a számunkra még ismeretlen dolgokat felfedezze.

Ajánlom figyelmedbe Morgan Freeman(biztos rosszul írom a nevét xd)egyik sorozatát a Discovery Science

csatornán.

A pontos címe:Morgan Freeman:A féregjukon át

....

Ha utánnanézel,akkor látni fogod,hogy ez nem csak egy ezoterikus dolog

hanem a tudományágazatok által is felvetett kérdés.

Már Einstein fejében is megfordúlt a párhuzamos dimenziók létezése.

Ő dolgozta ki az általános térelméletet,mely párhuzamos dimenziók létezését veti fel.

Érdemes ennek is utánnajárni.

Hogy elhiszem e?

Ha Stephen Hawking lehetségesnek tartja=Én hiszek benne.

2016. aug. 7. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem is van valami a Földi léten túl is.

Az más dolog, hogy a párhuzamosban is ugyanilyen fizikai testben élünk-e, vagy valami másmilyen formában létezünk.

A Discovery Science csatorna rendszeresen foglalkozik ezekkel a lehetőségekkel, témákkal.

2016. aug. 7. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
28%

"féregrésbe":

Majdnem eltaláltad a nevét:féregjuk

Róluk anyit érdemes tudni,hogy egy valóban létező dologrol van szó.

Ez egy,a galaxisok közepén megtalálható,hatalmas gravitációval(több ezerszeres a föld gravitációjához képest) rendelkező anyag.

A jelenlegi álláspont szerint az univerzum keletkezésekor jöhettek létre,amikor hatalmas energia keletkezett.Az energia egy része féregjukakká sűrűsödött össze,és így keletkeztek.Még a legmodernebb távcsövekkel is alig lehet őket észrevenni,szinte elvesznek az univerzum sötétségében.Jellegzetes fekete gyűrű veszi őket körül.


[link]


Az egyikről kép is van a fent látható linkre kattintva,a cikkben megtalálod.

2016. aug. 7. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
59%

Ha megnézed a cikkben található fotót,láthatod hogy meghajlik a fény.

Szoval amit látsz fényeket a féregjukon,azok valólyában a féregjuk mögött lévő csillagok fényei.

Az időutazáshoz elég lenne körözni körülötte egy űrhajóval. A hatalmas gravitáció végett néhány év alatt töbszáz évet utazhatnánk a jövőbe.

Ez Michio Kaku elméleti fizikus egyik lehetséges elképzelése.

De még a közelükbe se lehet menni,mert a hatalmas gravitáció miatt mindent összeroppant maga körűl.Az más dolog hogy fényévekre vannak tőlünk.Így mégha akarnánk is több generációba telne odaérni.

2016. aug. 7. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
*valójában
2016. aug. 7. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

A féregjuk az nem féregjuk, hanem féreglyuk!

Bocsi! :))

2016. aug. 7. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
El tudom képzelni, hogy létezik, a már korábban említett tudományos kutatások alapján. De nem hiszem, hogy ez olyan lenne, mint a filmekben. Tehát nem futkos belőlünk még x változat különböző világokban. Én abban hiszek, hogy vannak olyan dimenziók, amiket mi nem érzékelünk, de attól még léteznek. Hogy mi van benne, élnek-e benne, kik, mik, azt nem tudom elképzelni egyenlőre.
2016. aug. 7. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!