Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Szeretném újra kezdeni a...

Flying whale kérdése:

Szeretném újra kezdeni a meditációt, de nagyon nehezen megy. Tudnátok tanácsot adni?

Figyelt kérdés
Régen sokáig meditáltam, és egész jó dolgokat értem el meditáció gyakorlásával. Aztán úgy balul sültek el a dolgok az életemben, és letértem erről az útról, szeretném újra elérni de nagyon nehezen megy, folyton abba hagyom a gyakorlást. Minden elméleti anyag megvan a fejemben, meg a múltbéli gyakorlatok tapasztalata, de mégis hiányzik valami. Ha esetleg valaki valami tanácsod tudna adni nagyon megköszönném!

2016. szept. 30. 11:43
 1/7 anonim ***** válasza:
Csak kezdd el, akár napi 5 percet (lehet még kevesebb is, a lényeg, hogy lendületbe kerülj). Van olyan telefonos alkalmazás, amivel folyamatosan követni tudod, hogy egy adott napon teljesítetted-e a kitűzött célodat.
2016. szept. 30. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Mit tehetne ez ellen bárki itt kommentelő: "folyton abba hagyom a gyakorlást."

Nem AKARSZ újra meditálni, hanem csak szeretnél.

2016. szept. 30. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Legelőször azt programozd be magadnak alfában (agykontroll), hogy rendszeresen meditálni akarsz, meditálni akarsz és fogsz is. És ez így van. Ezt tedd meg minden nap. Harminc nap elteltével menni fog magától. Ezenkívül ajánlom figyelmedbe a vezetett meditációkat.
2016. szept. 30. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
#3 Kipróbálom a vezetett meditációt :) köszönöm a tippet
2016. okt. 1. 03:09
 5/7 anonim ***** válasza:

ami nekem bevalik (bevalt):

oszpontosits a tested azon reszere ahol a legjobban erzed a lelegzeted. nekem a hasam, de mindenkinek mas. fokuszalj erre a pontra. Ha jon egy gondolat, vagy elkalandozol, akkor megint kezd el figyelni a legzesedet. egyre tovabb fogod tudni kitartani azt a pillanatot, amikor nem gondolsz semmire. es ez a meditacio:)

2016. okt. 3. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ne gondolj olyankor semmire, próbáld meg kiüríteni az elmédet, de tényleg semmire! Meditációs zene esetleg mehet, ha segít, de nekem pl a vezetett meditációk nem válnak be. Amikor mondja valaki a szöveget. Meg hát ha lecsendesíted az elméd, és nem figyelsz közben semmire - nem tudom, hogy állsz a relaxációs-zenékkel, - akkor nem egy dologra összpontosíthatsz, hanem asszem, mindennel egyé válhatsz egyszerre. Mondjuk ezt nemtom, csak valaki mondott valamit, ozt nem tudom, jól emlékszem-e, de szerintem az a lényeg, hogy csendesítsd le az elméd, és próbálj meg nem koncentrálni és nem gondolni semmire se. Nekem az a jó fajta meditáció, amikor "kioffolok" mindent. Márhogy minden gondolatot a fejemből, és engem az lazít el.
2016. okt. 3. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a meditáció jól megy, csak berendszeresíteni nem tudom :) #5 ez jó alap technika, régen sokat meditáltam ezzel, néha még ma is.
2016. okt. 8. 10:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!