Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Létezik megtapasztalható...

Létezik megtapasztalható spiritualitás?

Figyelt kérdés

Nem akarok több könyvet olvasni és üres fecsegést hallgatni.

Nem érem be mások tapasztalásaival.



2016. nov. 14. 20:07
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

#7, mi értelme bármilyen területen tapasztalni, ha nincs mögötte tudás? Ha a kérdező pl azt nem veszi észre, amit előttem írtak, hogy minden spiritualitás, és minden nap megtapasztalja? Ha nem tudja, mire kell figyelnie, elmegy mellettük.

Remélem is, hogy 20 év múlva is könyveket fogok bújni és meditálok, mert ennek a tanulási folyamatnak sosincs vége! Ahogy csinálom nap mint nap, miközben tanulok és beszélgetek másoktól, másokkal. Nem azt mondom, hogy hülyeséget írtál! Csak ne degradáld mások útját.


Mellesleg konkrétan te is azt tanácsoltad a kérdezőnek, hogy meditáljon.

(Ami egy remek tapasztalási forma. De miért jobb az, ahogy te írtad le, mint az, ha én azt írom, "meditálj minden nap"? Érted... És ez nem támadás, csak nem érzem korrektnek.)

2016. nov. 15. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

#11

Tudás a mérnököknek, meg az orvosoknak kell, a napi szintű tanulás pedig azok feladata, akik valamilyen "földi" célt szándékoznak elérni (karrier, pénz, stb.). A spiritualitás nem ilyen, ez nem egy tudományág, nem attól leszel jó spiritualista, ha minél többet tanulsz vagy gyakorolsz. Ez nem egy hosszú tanulási folyamat. Sőt, sok kereső pont így kergeti magát tévképzetbe, akik minden egyes nap, olvasván a könyveket és állandóan a tanításokra gondolván azt hiszik magukról, hogy ők napról napra spirituálisabbak, és amúgy is sokkal spirituálisabbak másoknál. Ez hamis tévképzet, és csak ront a helyzeten.

A másik probléma, hogy sok kereső csak odáig megy el, hogy könyveket olvasgat és meditálgat, meg persze van, aki valamilyen gyülekezetbe jár, vagy meglátogat egy tanítót, ilyesmi. Ettől ugyan jobban érzik magukat, de akkor is csak kerülgetik a forró kását.

Mint mondtam, a spiritualitás számomra, és sok más ember számára azt jelenti, mint megtalálni valódi éned, a fizikai képmásodon túl létező ön-séged. Ahhoz, hogy megtaláld azt, aki vagy, nem kell éveket tanulással tölteni, hisz már eleve az vagy. Az egyetlen komoly akadálya annak, hogy nem tudod, ki vagy, hogy jelenlegi materialista szemlélet semmit nem fogad el, ami nem anyagi, és amit nem tud leírni képletekkel. A másik hátráltató tényező az önindetifikáció: én kereső vagyok, én spirituális vagyok, én az vagyok, én amaz vagyok, ... gondolom nem kell részleteznem.


Igen, én is a meditációt tanácsoltam, de egyrészt tettem oda egy smiley-t, másrészt igazándiból nincs mindenki számára egységes, megfelelő módszer, és tudom jól, hogy szinte felesleges bármilyen tanács, mert csak az működik, ha te magad találod meg a saját utad.

2016. nov. 16. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Kedves winsxs!

Pont ezért tettem fel a kérdést.

Az a sok ember bárgyú,ájtatos mosollyal bólogat mindenre, ami kicsit is elvontabbnak hat...

Gondoltam, hogy bepöccennek ezek a spiritrollok és megírják, hogy én nem vagyok méltó, stb...

De mire nem vagyok méltó..arra, hogy megtapasztaljam magam...a mélyebb valóságot..?!

A lényeg: Tudatában vagyok annak, hogy a valóság nagyobb része az emberi érzékelésen kívülre esik. Ehhez még csak "hívőnek" sem kell lenni, mert pl az állatok sok olyan dolgot érzékelnek, amit mi nem, de attól az még létezik.

Azonban ami nem képezi mindennapi realitásunk alapját-az bár lehet szép, jó és érdekes- de egyszerűen nem tudunk vele mit kezdeni...

Olvashatok szép dolgokról és el is hihetem, de ha még csak "bele sem szagolhatok", akkor semmit sem tudok kezdeni a dologgal. Ahogyan a tyúk sem ér semmit sem azzal, hogy a sas tud repülni, úgy én sem érek azzal semmit sem, hogy néhányan állítólag látják a felsőbb valóságokat.

( Megjegyzés: Érdekes, hogy a magukat spirituálisnak gondoló emberekből milyen arrogáns okoskodás szakad ki ilyenkor, ahogyan az látszik a hozzászólásokból is )

2016. nov. 17. 10:55
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Pedig ezek a hozzászólások még nem is igazán nevezhetők arrogánsnak. Én egyszer egy spirituális facebook csoportban olyat kaptam, hogy csak lestem, hogy mostmivan... néha pont ott találkozik az ember a legnagyobb egókkal, ahol nem is számít rá.

Mindenkinek mást jelent ez a dolog, sokszor azonos irányzatot követők közt is akadnak eltérő felfogásúak. Sokan visznek bele morális tartalmat, de szerintem az univerzum abszolút amorális, és annak a keresőnek, aki haladni akar, túl kell lépnie a "rossz" és a "jó", ennélfogva a "megérdelmem", "nem érdemlem meg", stb. szintű értéktársításokon is. Azt szokták mondani, a nap ugyan úgy süt az apácára is, mint a tömeggyilkosra. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy az anarchiát kellene pártolni, mert amíg itt vagyunk és ezen a szinten vagyunk ahol most, célszerűbb normálisan viselkednünk, de azt gondolom, a számunkra elérhető végső tapasztalatok pusztán metafizikai jellegűek, és ott nincs helyük emberi mértékeknek, mert épp az emberi mértékeken való túljutást jelenti ez az egész. Ami amúgy egyaránt magában foglal jó és rossz értékeket, mert az ember ilyen.

A személyes tapasztalat a legfontosabb. A kisebbek is, mint a bagolykuvikolás, meg a koincidenciák, ezeken egy idő után meg sem lepődik az ember, én is csak mosolygok ilyenkor. De nyilván másmilyen tapasztalatokra is vágyunk. Nekem akkor sem fér bele az évekig tartó tanulás, meg az önfejlesztés, mert szerintem épp az kell, hogy az ember hagyja békén az "én"-t, amit az évek során felépített, az "én" ami évekig ült az iskolapadban, aki megtanulta a szüleitől a jómodort, stb., azt az "én"-t akit fejleszteni akar, pont, hogy ezt az "én"-t kellene megkerülni, és nem erősíteni/bővíteni információkkal meg fejlesztéssel. Ahogy a spiritualizmust kicsit sem ismerőket hátráltatják az előítéletek ha meg akar ismerkedni a témával, ugyanúgy a spiritualizmus tudásanyagát jól ismerőket sokszor a tudáshalmaz hátráltatja, vagy összezavarja őket.

A világból te az "én"-t érzékeled elsőként, ez az "én" a kapu, ami mögött ott van a nagyobb valóság, és ennek megtalálása végképp nem morális vagy intellektuális kérdés.

Remélem érthető valamelyest ez a sok sületlenség, amit idehánytam.

2016. nov. 18. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 Helyes válasz ***** válasza:
Nos,ha egy sötét szobában akarsz keresgélni,csak hajrá.Elmondom neked,hogy a szoba telve van kacatokkal.A segítség kívülről érkezik,bennünk nincs semmi ami értékesebbé tehetne minket,bennünk nincs Isten,hát akkor hol keressük?
2016. dec. 19. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!