Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Érdekes spirituális előadások...

Érdekes spirituális előadások (YouTube)?

Figyelt kérdés
Kit érdemes hallgatni? Volt-e olyan anyag, amiben megfogott valami, mi volt az? Kinek az előadásán való részvétel egy élmény?
2017. jan. 7. 10:21
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Önfejlesztő tréning, hogyan legyünk sikeresek előadáson nyomatják, hogy ne hagyjad magad eltántorítani a céltól, valósítsad meg az álmaid, ne hallgass azokra akik elpróbálnak tántorítani a célodtól, ne fogadj el NEM-et válaszként!

Szegény balek meg jó padavanként megfogadta és betartotta ezeket a szabályokat, erre lecsukták nemi erőszak kísérletéért...

2017. jan. 14. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Winsxs! Értelek én, hogy fontosnak tartod a tudattágítást. De akármekkora cellád van, az akkor is egy börtön. Régen is ez volt, az én tanításom jobb, az övé hülyeség... Az igazság az, hogy aki bármelyiket is megérti, az mindet megbecsüli, és nem minősítgeti. Aki pedig csak az elme szintjén vizsgálódik, az bonyolult elméleteken kezd filozofálni, mert attól ő többnek érezheti magát, kihangsúlyozva azt hogy neki milyen tág a cellája amibe zárta magát.
2017. jan. 18. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

MrStrafacci,


én nem minősítgettem a mestereid, csak divatosnak neveztem, amiben igazam is van, tekintve, hogy Tolle hosszú ideig vezette az amcsi bestseller listát, Mooji szatszangjaira pedig százával járnak az emberek...

Alapvetően nem tartom rossznak ezen mesterek tanításait, szerintem sok mindenben igazuk van, és úgy en bloc még mindig sokkal jobbak, mint a másféle vallásos, spirituális mesék. Sőt, Maharsit kifejezetten értelmes, nyitott gondolkodású embernek tartom. Abban a korban, abban a vallásos közegben képes volt nagyon jól értelmezni a fiatalkori halálélményét - mások valószínűleg valamiféle Isten (Krisna), vagy valamilyen sátán művének tartották volna, és csatlakoztak volna valamilyen hagyományos vallási közösséghez... Maharsi viszont nem ragadt bele a régi elméletekbe, nem ragaszkodott a formális vallási előírásokhoz, képes volt tisztán, intuitívan értelmezni a vele történteket.


De vannak, akik éveket, évtizedeket ölnek abba, hogy elérjék a felébredést, annak ellenére is, hogy Tolle világosan megmondta, a felébredést nem lehet elérni, legfeljebb felkészülni lehet rá. Maharsi szintén azt mondta, hogy a guru kegyelme nélkül nincs felébredés (bár azt is mondta ugye, hogy maga az a gondolat, hogy "nem vagyok megvilágosodott" okozza azt, hogy nagyon keveseknek sikerül felébredni - és még a bhakti-jógát és az önkutatást is javasolja, szóval nem annyira egyértelmű, hogy merre is van az út, kicsit zavaros), és más guruk is mondtak ilyesmit (vö. karma). Az megvan, amikor megkérdezik Papajitól, hogy mi a szabadság, és ő erre azt válaszolja, hogy "egy csapda"?

Nem csak azért csapda, mert ez is csupán egy elmbeli, gondolati-fogalmi struktúra, hanem mert sokaknak valóban csapda az advaita vedanta, a neoadvaita, a zen és a hasonlók - éveket ölnek bele, nagyon (NAGYON) sok esetben eredmény nélkül. Talán ezerből egynek, ha sikerül. A többiek meg csak elmeditálgatnak meg olvasgatnak, elvannak a langyos vízben.


Nem mindenkinek valók ezek a tanítások. Vannak, akik sosem fognak felébredni (legalábbis ebben az életben). Nem mindenkinek jó út a világ megtagadása (mert, valljuk be, Ramana, Papaji, Mooji és a többiek erre tanítanak).

De az biztos, hogy mindenki okkal születik erre a földre, mert mindenkinek dolga van itt - és ez az ok nagyon sok embernek nem a világ tagadása, nem a megvilágosodás. Persze, biztos, hogy vannak, akik azért jöttek vissza, hogy utat mutassanak, mint pl. Maharsi. De a világ nem azért teremtetett, hogy letagadjuk - bár valóban egy illúzió ez az egész, de oka és célja van. És akiknek nem az a dolguk, hogy teljesen megvilágosodottá váljanak, azok jobban teszik, ha nem az advaitát követik, hanem belemennek az illúzióba. Mert meg kell tapasztalni a világot, az érzelmeket, a gondolatokat, az eseményeket, mindent - teljesen bele kell merülni az illúzióba (vagy tömegbetegségbe, ahogy Tolle nevezi). És nagyon sok ember most itt tart, és ők ne ragadjanak le a felébredésnél, ne ezt az utat kövessék, hanem a sajátjukat. Ne töltsenek éveket azzal, hogy megpróbálnak felébredetté válni. Akinek a felébredés az útja, az úgyis fel fog ébredni, ha nem is akar - Maharsi, Tolle, Mooji, azelőtt soha egy percet nem töltöttek az önvaló keresésével, mégis felébredetté váltak.


"Régen is ez volt, az én tanításom jobb, az övé hülyeség..."


Igen, és sokáig ez is lesz még. Ez nem baj (amíg nem torkollik vérbe, és amíg az embert nem korlátozza, hanem építi).

Bizonyos tartós gondolatoknak és érzelmeknek, amik az emberek személyiségét adják, meg kell szünniük, és más gondolatoknak kell átvenni a helyüket, vagy éppen ki kell békíteni egymással ellentétes gondolatokat... kell, hogy új látásmóddal gazdagodjon az ember, hogy meg legyenek vizsgálva más szögből az élethelyzetek, gondolatok, érzelmek, hogy új felismerésekkel gyarapodjunk. Néha, amikor az ember egyénileg vagy tömegesen fajsúlyos kérdéseket tesz fel magának, mikor a lét alapjait, a tudat mibenlétét, a valóságot firtatjuk, van, hogy erős érzelmek és gondolatok ütköznek egymással. Ez vetül ki a világba, és ezért van az, hogy az én tanításom jobb, az övé hülyeség.

De ez szükséges.

Így változik, alakul, fejlődik az ember személyisége, és a világ is. Ezért vagyunk itt (kivéve a felébredettek - ők már megjárták az útjukat). Aztán persze, egyszer mindenki felébred majd, de addig a játékot játszani kell, és a játéknak valóságosnak kell lennie, mert csak így van értelme.

2017. jan. 20. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Még annyit, hogy Adyashanti kicsit kilóg a sorból, ha megfigyeled, a belső vizsgálódás során ő másra helyezi a hangsúlyt, és eleve másképp közelít a témához. Szerintem jobban rálát a lényegre.
2017. jan. 20. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Akárkinek, bármely tanítónál, akármilyen kérdése felmerül, nyugodtan írjon privátot és megválaszolom/tanítom.
2017. febr. 15. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Se youtube se wikipèdia. :)
2017. febr. 15. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Otthon-fa Boglárka, Avatara, Villás Béla, András Andrea, Ariella Léleksziget, Halász Alexandra.

Sok nagyszerű előadásuk van.

2018. máj. 11. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!