Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Van itt valaki aki spirituális...

Van itt valaki aki spirituálisan magas szinten van?

Figyelt kérdés

Az érdekelne van-e itt olyan, akinek átlagnál több tudása van, és spirituálisan magas szinten van.

Pár alap kérdés amire tudnia kell válaszolni:

Miért élünk? Hogy kerültünk ide? Mi a célunk, hogyan kell ezt elérnünk? Létezik Jehva, és/vagy Lucifer?

Hány dimenzió van összesen? Létezik reinkarnáció?



2016. dec. 24. 01:05
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Nem kell spirituálisan magas szinten lenni. Egyszerűen látni kell az embernek önmagát. 1: Azért élünk ,hogy boldogok legyünk. 2:Evoluciós fejlődés során. 3:Mindenkinek saját magának kell megtalálni. Azt a mi boldoggá tesz az életedben.Ez lehet egy család ,lehet 1 ház ,ezt neked kell tudnod ! 4: Igen,de Sátán és Isten a nevük. Sorsodat ŐK alakítják ! 5: egy 6: igen
2016. dec. 24. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. Mások válaszát is várom.
2016. dec. 24. 02:30
 3/15 anonim ***** válasza:

Tényleg nem kell spirituálisan magas szinten lenni.


1. Na erre inkább bemásolok valamit. Már rengeteg helyen megírtam, de sosem találom, inkább már le van nekem mentve. Általában úgy teszik fel a kérdést, hogy mi az élet értelme:

"

Picit hosszadalmas fejtegetés, de -- lehet nagyképű vagyok, de -- szerintem ez a "hibátlan", jó megfejtés.


Az első dolog, hogy a miért szócskát kell értelmeznünk. A miért most az okra vagy a célra vonatkozik? Nézzük sorjában.

Ha okra, akkor attól függ, hogy miben hiszel.

Egy vallásos, azon belül is egy keresztény ember számára pl. az, hogy megteremtett minket I(i)sten. Ő meg azért teremtett meg, mert így látta jónak.

Egy nem hívő ember számára az ok meg az, hogy volt egy Ősrobbanás és a véletlen meg a fizikai törvények úgy hozták, hogy kialakult az ember.


Most nézzük a cél szempontjából. Kezdjük most az ateista szemponttal. Mivel az ateisták szerint nem volt teremtés, ezért tulajdonképpen célja sincs az életnek, legalábbis külső célja nincs, hanem Te magad állíthatsz magad elé célokat. Mondhatunk olyanokat, hogy a fajfenntartás, meg fejlődés meg ilyenek, de mivel ha valaki nem hisz Istenben, külső értelemben, ennek valójában csak metaforikus értelme lehet: hiába látja úgy az ember, mintha valami cél felé haladna az evolúció, ez valójában csak a látszat, a dolgok fizikai tulajdonságaiból következik.


Most nézzük a hívő, vallásos nézetet. Legjobban a római katolikus keresztény világnézetet ismerem, ezért ezen keresztül magyarázom. Ez azt mondja, hogy Istennek bizonyos dolgok tetszenek és annak örül, ha az emberek ez szerint élnek. Az Isten ad mindenki számára valami "küldetést", és ezt kell beteljesíteni, ahogy tudjuk. Persze mindenki szabad akarattal rendelkezik és különböző értelemmel, így nem fogja mindenki tökéletesen végrehajtani ezt. Mindenesetre ha Istennek tetsző életet élünk, akkor ezt Isten örök boldogsággal jutalmazza (Mennyország).

Éééés most jön a lényeg. Minden ember célja a boldogság. Ez igaz egyébként a nem hívő emberekre is, csak ők nem hisznek a halál utáni létben, meg nem örök boldogságot szeretnének, hanem pillanatnyit, esetleg hosszú távút. MINDEN ember végső célja, hogy BOLDOG legyen, de legalábbis ne érezze magát rosszul. Minden egyes tudatos cselekedetünk vagy a jelenlegi vagy a későbbi boldogságunk érdekében történik. Még a legönzetlenebbnek látszók is, ha belegondolsz. Mert attól érzed magad jól, ha jót cselekedsz.


Tehát, hogy számodra mi az élet értelme az elsősorban attól függ, hogy miben hiszel."

2. Ez is annak a kérdése, hogy miben hiszel. Én éppen abban, hogy Isten teremtett erre a világra, de evolúció is volt.

3. Ez a kérdés ugyan az lényegében, mint az 1. A hogyan meg a céltól is függ. Meg kell találni az irodalmát (pl. ha életed céljának azt tartod, hogy sakk világbajnok legyél, akkor sakkönyveket olvass...)

4. Az 1. válaszolóval értek egyet. Jhv = Isten, Lucifer = Sátán vagy ördög.

5. Dimenziókról fizikakönyvekben olvashatsz. 3-at a legtöbb ember elfogad, sokan az időt is külön dimenziónak tartják, de nagyon okos fizikus emberek elméletei szerint több is van/lehet. Talán 11-nél álltak meg, vagy valami hasonlónál. A spirituális könyvek dimenziói csak kitalációk, el ne hidd! Agymenések...

6. Reinkarnáció. Én nem hiszek benne. Én földi életben és túlvilági életben hiszek. De egyébként is, a reinkarnáció a keleti vallások része. Ha ezt elhiszed, a többi dolgokat is el kellene hidd. De eleve hülyeségnek tartom azt, hogy mindenféle állatokba reinkarnálódjanak emberek. Ki szabja meg hogy tehénbe, kutyába még lehet, de pókba már nem? Nehogy már kiderüljön, hogy egy hangyába is lehet, meg egy baktériumba is... Azok nagyon jelentéktelen lények (legalábbis egyesével) és az emberek számához képest irgalmatlanul sok van belőlük...

2016. dec. 24. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha rám hallgatsz, meghallgatsz ezekről a kérdésekről sok-sok egymásnak és még néhány önmagának is ellentmondó véleményt, addig amíg milliószor össze nem omlanak a folyamatosan újraépített elméleteid. És amikor azt érzed, hogy ez teljesen kimerít, de nem tudod leállítani a folyamatos képzetalkotást. Akkor fordítsd a figyelmedet befelé és az ürességre, amiben minden gondolat, minden tézis és antitézis felmerül, ez az üresség a te valódi örök természeted. Ott lesz a megszabadulásod az elme börtönéből, a kettősségeken alapuló életszemléletből.
2016. dec. 24. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 How Arrow ***** válasza:

"Miért élünk? Hogy kerültünk ide? Mi a célunk, hogyan kell ezt elérnünk? Létezik Jehva, és/vagy Lucifer?

Hány dimenzió van összesen? Létezik reinkarnáció?"


Hat rövid kérdés hat rövid válasz!



1. 1Móz 2:7 És formálta vala az Úr Isten az embert a földnek porából, és lehellett vala az ő orrába életnek leheletét. Így lőn az ember élő lélekké.


2. Zsolt 90:2 Minekelőtte hegyek lettek és föld és világ formáltaték, öröktől fogva mindörökké te vagy Isten.


3. Fil 3:14 De egyet [cselekszem], azokat, amelyek hátam mögött vannak, elfelejtvén, azoknak pedig, amelyek előttem vannak, nekik dőlvén, célegyenest igyekszem az Istennek a Krisztus Jézusban onnét felülről való elhívása jutalmára.


4. 2Móz 3:14 És monda Isten Mózesnek: VAGYOK AKI VAGYOK. És monda: Így szólj az Izrael fiaihoz: A VAGYOK küldött engem ti hozzátok.


5. 4Dimenzió van összesen Ef 3:18 A szeretetben meggyökerezvén és alapot vevén, hogy megérthessétek minden szentekkel egybe, mi a szélessége és hosszúsága és mélysége és magassága [az Isten jóvoltának],


6. Nem létezik! 1Thess 4:16 Mert maga az Úr riadóval, arkangyal szózatával és isteni harsonával leszáll az égből: és feltámadnak először akik meghaltak volt a Krisztusban;


Aki spirituálisan magas szinten van az Isten odafent és Lucifer idelent!

2016. dec. 24. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Forrásra van szüksèged?
2016. dec. 24. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
61%
10.31-nek igaza van. Leírta a helyes választ.
2016. dec. 24. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Kèrdező. Tisztelem a törekvèsed, de minden "spirituális" embernek más nèzetei vannak erről. Ezt nevezzük hiten alapuló eltèrèseknek. A magasabb szinteken a kèrdèseid megválaszolhatatlanok. Ott már nem igen èrvènyesek a világi dolgokra megalkotott elkèpzelèsek, jelentèsek ès logikák. Az èrzèstudatosság használatos inkább, mivel ezzel komlex rendszereket lehet megismerni, valamint azokat az erőket amik a látszatot alakítják.
2016. dec. 24. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszotokat.

MrStrafacci nagyon jót írt, és az utolsó válaszolónak is hálás vagyok. Pár válaszoló félreértett:

"Nem kell spirituálisan magas szinten lenni."

Nem is mondtam egy szóval sem. Én engem az érdekel, ki az aki magas spirituális szinten van, nem azt, hogy ahhoz hogy ezt megtudják válaszolni magas szinten kell lenni. Ezeket a kérdéseket én is meg tudom válaszolni, kezdő szinttel.


"Forrásra van szüksèged?"

Szívesen olvasnék ilyenekről, viszont ritkán találni olyan anyagot ami nem torzított, hanem pontos. De vannak tanítóim akik segítenek ilyenekről tájékozódni. De ha tudsz valami olvasnivalót, kérlek küldd el.


A kérdéseket nem azért tettem fel, mert én nem tudom a választ. "Az érdekelne van-e itt olyan, akinek átlagnál több tudása van."

2016. dec. 24. 16:08
 10/15 anonim ***** válasza:
68%
Kicsit nyersen fogalmazok most, de a tudás az szart sem ér. A megtapasztalás a lényeg, és ezt te is érzed. Jó dolog, ha a tapasztalataidat értelmezed, de ezeket az értelmezéseket mindig tekintsd részigazságoknak, még mielőtt megtartanád őket. Van néhány könyv, ami nagyon jó gyakorlati tanácsokat ad. Szerintem ilyenek Sri Ramana Maharsi beszédei alapján írodott könyvek, vagy Nisargadatta Maharaj tanításai, esetleg Adyashanti, Ajahn Szumédó. Nekem Maharaj adta meg a legnagyobb lendületet, már eleve azzal, hogy teljesen az ellenkezője annak a képnek, amit a megvilágosodott emberekről általában képzelünk. És ez egy jó teszt a legelején, hogy hajlandó vagy-e tanulni egy olyan embertől aki nem passzol a nézeteidbe. A legjobb az egészben, hogy a gyakorlás előrehaladásával eltűnnek számodra a vallások közötti látszólagos (csak fogalmi) különbségek és ugyanazt a tanítást fogod olvasni mondjuk Jézus és Lao Ce szavaiban, amit akár a Bhagavad Gítában. Tudom, hogy ezzel sokan nem értenek egyet. Sajnos azért van ez, mert ameddig a mester újjára fókuszálsz, addig nem fogod látni a csillagos eget, amire mutat. Bár amilyen haszontalan az összes tanítás, olyan hasznos amikor megértés tárgya lesz. Egyébként nem hiszem hogy bárki kijelentené magáról azt, hogy spirituálisan magas szinten van, és nem is kell. Pont az a furcsa az egészben, hogy az ilyen emberektől nagyon kevesen tanulnak, miközben ők maguk mindenkitől...
2016. dec. 24. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!